Jak zaregistrovat pult na vodě

V jednom z předchozích článků jsme již řekli, že mnoho obyvatel bytových domů, kteří nechtějí platit za nadměrné využívání vody neekonomických sousedů, jsou stále více nastaveny do bytu vodoměr nebo vodoměr. Takové zařízení nejenže snižuje náklady na energie, ale také disciplíny - v dobrých časech proudí staré potrubí a potrubí.

Vodoměry

A už víte o instalaci vodoměru, ale jak jej správně zaregistrovat? Jak informovat ZhEK, že ve vašem bytě už nebude žádná "průměrná" spotřeba, a budete provádět vlastní výpočet použité vody?

Obsah
 1. Požadovaná dokumentace
 2. Pokud je vodoměr registrován
 3. Dávka v bytě
 4. Video - Pokud neprojdete kontrolou vodoměru
 5. Jak změnit registrovaný vodoměr

Požadovaná dokumentace

V důsledku toho byl vodoměr zakoupen a instalován pracovníky firmy, která má odpovídající oprávnění k provádění těchto prací. Po dokončení instalace obdržíte balíček dokumentů, které jsou nutné při dalším počítání. Níže je uveden seznam následujících dokumentů:

 • technické osvědčení instalovaného vodoměru teplé vody, které udává aktuální ukazatele (v den instalace) a sériové číslo;
 • technické osvědčení instalovaného vodoměru studené vody, které rovněž uvádí aktuální ukazatele (v den instalace) a sériové číslo;
 • původní smlouva ze dnedohodu mezi vámi a licencovanou firmou;
 • smlouva o údržbě se stejnou společností;
 • akt potvrzující, že byly provedeny montážní práce;
 • zákon potvrzující uvedení vodoměru do provozu.

Všechny dokumenty jsou předány generálnímu řediteli společnosti, který se zabývá údržbou vašeho domova.

Prohlášení o přepážce

\ t

Možná se rozhodnete nainstalovat vodoměr sám. V tomto případě bude postup registrace poněkud odlišný. Instalací vodoměru vlastníma rukama musíte zavolat pracovníka licencované servisní firmy, který zkontroluje stav elektroměru a správnou instalaci. Pokud je vše v pořádku, pak bude čítač instalovat pečeť a budete mít k dispozici všechny potřebné dokumenty. Od toho, na které se zaměřujete ve výše uvedených orgánech, je další postup standardní.

Kde je vodoměr registrován

Poté, co správcovská společnost přezkoumá předložené dokumenty, na ně umístí pečeť, která označuje instalaci vodoměru. Veškeré informace o nainstalovaném zařízení budou zahrnuty do databáze společnosti.

Registrační postup umožňuje zaznamenat tyto údaje:

  38) pořadové číslo zařízení;
 • datum jeho výroby;
 • datum instalace;
 • množství vody, které nejprve prošlo přepážkou.

Když je vodoměr registrován a uveden do provozu, začněte platit účty za voduukazatelů.

Vedoucí společnosti zkontroluje stav přepážky

Důležité! Chcete-li zaplatit za vodu, je třeba předložit ukazatele měřidla příslušným orgánům měsíčně. Bude s ním faktura.

Dávka v bytě

Máte-li jako spotřebitel práva na zaplacení účtenek, bude do smlouvy uzavřené s poskytovatelem služby zapsána zvláštní známka. V tomto případě musíte předložit písemnou žádost, doloženou doprovodnou dokumentací. Dávky budou účtovány od okamžiku podání žádosti.

Jak se však tyto přínosy získají? Jste například privilegium žít v bytě s rodinou (pouze tři osoby). A pokud instalujete vodoměr, pak bude jeho svědectví rozděleno na počet obyvatel, tj. Na tři části. Oprávnění budou udělena pouze vašemu podílu obdrženému po distribuci. Bude vám účtována částka nákladů, nikoli však nižší než zákonná spotřeba (usnesení №630 "O schválení pravidel provozu ...").

S pultem budete platit pouze za použitou vodu

V každém případě se instalace měřičů vody v každém případě vyplatí, protože budete platit pouze za to, co jste strávili.

Video - Pokud neprojedete kontrolu vodoměru

Jak změnit registrovaný vodoměr

Někdy je nutné nahradit již registrovaný pult. To může být způsobeno poruchou vodoměru způsobenou příčinoušpatná kvalita vody, nedostatek nezávisle vliv na jeho práci, nebo po dobu životnosti měřidla.

V každém případě, provést výměnu najdete na správcovskou společnost prohlášení o potřebě testování metr. Pracovníci by měli přijít v přítomnosti majitele k odstranění důkazů, provedení ověřovacích zařízení pro detekci chyb v registru nebo poškození.

Po rozhodnutí starý přístroj může být kalibrován nebo vyměnit za novou. Tento postup je obtížné a nelze odložit po dobu jednoho týdne.

Pokud se rozhodnete svěřit demontáž a montáž nového metr soukromá firma zaměstnance, určitě ystrebuyte akty děl a jednat o informace o odečtů demontyrovannom indikující akt pověřil zařízení a jeho svědectví, vyrobený v přítomnosti řídicí profesionálové a účastnické služby.

Potom se všemi dostupné dokumentace a cestovní pas, musí se vrátit k správcovské společnosti uskutečnit utěsnění a registrační čítače, jak je uvedeno výše.