Jak zasadit trávu trávy: turn-step technologie pro výsadbu trávníků

Chcete-li pěstovat krásný trávník, bylo jen málo, kdo by se o něj postaral. Tyto znalosti budete potřebovat, pokud je již k dispozici anglický parter nebo golfové hřiště. Mezitím, když je před vámi holé místo, musíte přemýšlet o tom, jak správně zasadit trávník. Z toho bude záležet na dekorativních vlastnostech a životaschopnosti budoucího zúčtování. Je nezbytné pochopit hlavní body tohoto procesu. Udělejme to hned teď.

Pro vytvoření ozdobného trávníku bude nutné studovat technologii jeho vzniku, počínaje výsadbou travních trav.

Obsah
 1. Obsah
 2. Výběr vhodného osiva k setí
 3. Technologie kompetentního vykládání trávníků
 4. Krok # 1. Odstranění plevelů v lokalitě
 5. Krok # 2. Pěstování půdy
 6. Krok # 3. Půdní hnojiva
 7. Krok # 4. Nivelace s shrabkami a balení válcem
 8. \ t
 9. Krok # 5. Secí
 10. Krok # 6. První zavlažování
 11. Péče o plodiny
 12. Video s tipy od zkušeného zahradníka

Obsah

 • Výběr vhodného osiva k setí
 • \ t
 • Technologie kompetentního přistání trávníků
 • \ t
  • Krok # 1. Odstraňování plevelů v lokalitě
  • Krok # 2. Pěstování půdy
  • \ t
  • Krok # 3. Půdní hnojiva
  • \ t
  • Krok # 4. Vyrovnávání nerovností a válcování
  • Krok # 5. Secí
  • Krok # 6. První zavlažování
  • Péče o plodiny
  • \ t
 • Video s tipy od zkušeného zahradníka

Zvolte vhodné osivo provýsev

Začněme výběrem semen pro trávník. V prodeji je mnoho hotových směsí určených pro trávníky různých destinací. Jejich jména se obvykle shodují s cílovou orientací budoucího trávníku - "sportovní trávník", "rychlý trávník", "dekorativní trávník pro stinná místa" atd.

Při výběru směsi pro trávník věnujte pozornost druhovému složení

.

Spotřebitelé obvykle nemyslí na to, co je trávník na trávu nejlepší. Jsou vedeni pouze jménem, ​​aniž by se dívali do skladu. Prodám jakýkoliv "univerzální" trávník, a pak se divit, že druhý rok trávník téměř úplně uhasil nebo pokrytý ošklivými "otvory". A to vše proto, že většina výrobců přepravuje své sklady ze západní Evropy nebo je vyrábí podle místních norem. A proto velmi často v hotových travních směsích obsahují semena, která nejsou odolná proti mrazu, nejsou přizpůsobena našemu klimatu, rostlinám.

Například nejznámějším zástupcem jeryegras . Vyskytuje se v téměř každé hotové směsi a v poměrně velkém množství (někdy až 50-60% z celkového množství semen!). Pro Evropu je ryegrass vynikající trávníkovou trávou. Velmi rychle dává schodiště a pokrývá velké plochy, vyznačuje se vysokým dekorativním charakterem. Jediný "ale": život rigrassu, dokonce i v perfektních evropských podmínkách, nepřesahuje 5 let. A v naší zemi ryegrasses v první zimě prakticky úplně zamrzne a zanechává plešaté listy na trávníku.

Raygras je často používán k vytváření "rychlých"trávníky, například před stavbou komerčního terénního zařízení

Pro klima středního pásu jsou nejlepší travní trávníkykostřava červenáaluční tráva . Tvoří tlustý travní porost jasně zelené barvy, mají vysoký mraz a trvanlivost. Táborák je více nenáročný, stinné, rychle roste. Tonkonig získává hybnost pomaleji, ale co se týče dekorativních vlastností, převyšuje pohovky. Mnozí zahradníci přiznávají, že nejkrásnější parkový trávník vyrůstá z luční trávy, ideálně s využitím jedné třídy této trávy.

Bluegrass je jedním z nejkrásnějších. Kromě toho se vyznačuje odolností a pevností v tahu

.

Pokud najdete prodej směsi různých odrůd tingonga a ovesných vloček - je to skvělé. Například ve směsi "Ideal" z "Premiumline" obsahuje pouze tyto trávy v poměru 50:50. Je možné zakoupit samostatně ovesné vločky a tenký ořech, smíchat a zasít. Je to možnost výhry pro vytvoření dekorativního a zároveň udržitelného trávníku.

Semena mohou být vyseta od května do září. Hlavní věc je, že v zimě je trávník již dostatečně silný. A tady je jeden okamžik. Pokud se rozhodnete vytvořit trávník na jaře, pak množství osiva pro setí může trvat o něco více, než je uvedeno na obalu (v různých skladech, toto množství může být 10-25 g /m2). To vám umožní rychle získat hustý trávník. S růstem trávy si budou konkurovat a až do podzimunaživu zůstanou jen ti nejsilnější. Budou tvořit trávník, který přežije zimu bez ztrát a začne růst na jaře.

V srpnu až září je setí trávy s nadbytkem nežádoucí. Silné vzorky nemají čas porazit slabší sousedy. Silná konkurence povede k tomu, že tráva půjde pod zimu ve fázi boje mezi sebou, a proto - oslabena. S největší pravděpodobností nebudou schopni přežít zimu a zahynout.

Jinými slovy existuje větší šance na vytvoření dobrého, hustého trávníku v travnatých travinách během jarní výsadby.

Technologie kompetentního přistání trávníků

\ t

Teď, když jste se rozhodli pro období přistání a výhled na trávník, začněme plodinu. Zvažte krok za krokem, jak zasadit trávník trávy v zemi a jak se starat o schodech, aby si krásný trávník.

Krok # 1. Odstraňování plevele na místě

Na místě, kde plánujete rozbít trávník, musí být zničeny všechny plevele. Pro tento účel mohou být použity různé metody: ruční odstraňování, hluboká kultivace, mulčování, ošetření herbicidy.

Nejúčinnějším způsobem je použití herbicidů. Například postřik "Roundup" pomáhá zničit i ty nejmenší kořeny plevelů všeho druhu. Lék proniká do tkáně rostliny přes listy a mladé výhonky, pak sáhne ke kořenům a zabije je. K úplnému zničení plevele tímto způsobem dochází 2-3 týdny po léčbě. Když se to stane, jsou soumrak a sušené sudy vyčištěny a pak zahájí další krok přípravy půdy.

Roundup - kontinuální herbicid. Proto se zničení plevele s tímto lékem provádí pouze před výsevem trávníku

.

Krok # 2. Pěstování půdy

\ t

Zkopírujte Zemi do výšky ostří čepele, vyberte nalezené kameny, sušené kořeny - to vše může zabránit zaklínění tenkých kořenů trávníku trávníku. Velký cejn země je zlomen tak, že tloušťka půdy je nadýchaná a homogenní.

Ve ​​fázi akumulace, snažící se vyrovnat povrch místa tak, aby nezůstaly žádné hrby a jámy. V jímkách se hromadí voda, což může vést k nadměrnému smáčení trávy a hnilobám. Na pahorcích budou potíže s průchodem sekačky na trávu. Vyrovnání se provádí tlakem nebo naopak vzorkováním půdy v problémových oblastech.

Preplantabilní akumulace půdy v hloubce ostří nože

Krok # 3. Půdní hnojiva

\ t

Tráva trávník dobře roste na neutrální půdě. Proto, pokud je půda zásaditá, je vhodné, aby rašelina byla kyselina - vápno.

Je důležité zlepšit úrodnou vrstvu půdy použitím minerálních nebo organických hnojiv. Nejlepší je použít organickou hmotu - kompost, přehřátý hnoj, biohumus.

Je-li půda velmi chudá a nevhodná pro pěstování rostlin, má smysl ji zlepšovat radikálnějším způsobem. Úplnou výměnou vrchní vrstvy za úrodnou půdu. Pro tento účel, na místě vyhrazeném pro budoucí trávník, "koryto" s hloubkou 35-40 sm je vyhloubena. Špatná půda je odstraněna, namísto toho se hromadí černá země nebo jiné úrodné, dobře oplodněné půdy. Můžešpoužívejte speciální půdy pro trávníky, které obsahují kvalitní rašelinu, písek a potřebné množství minerálních hnojiv.

Krok # 4. Vyrovnávání nerovností a válcování

Po kultivaci a hnojení půdy je její povrch rovný hrábě a poté zapečetěn. Můžete to udělat se zahradním kluzištěm. Pokud tento přístroj není používán v domácnosti, používá se alternativní náhrada - kulatá kovová nebo azbestová trubka, sud s vodou. Takovýmto objektem je válcovaná zemina. Konsolidovat ji do takové míry, že by bylo možné chodit po zemi, aniž by spadl do nohy v její tloušťce.

Napětí půdy kusem azbestové trubky

\ t

Krok # 5. Secí

Na rampách jsou v hloubce asi 1 cm vytvořeny drážky. Hlubší - nedoporučuje se, jako semena malých obilovin a ve větší hloubce zabalení, nemusí jít pryč. Semena jsou vyseta nejprve podél místa, a pak - napříč.

"Slice" rýhované rýhy

\ t

Na obalu je osivo prodávané pro travní trávník normou výdajů na osivo na 1 m2 plochy. Například, počet semen tongonogue u jednodruhových plodin je 10-18 g /m2, červená liška - 15-25 g /m2, směs mandlí a ovesných vloček (50:50) - 12,5-21,5 g /m2. Proto je nutné vizuálně rozlišovat čtverec pro metry čtvereční a při provádění setí se snažit dodržovat doporučená pravidla.

Po setí nesou hrábě semena osiva a jemně je naplní zeminou. Pak zase zemválcování válcem nebo trubkou.

Semena trávníkové trávy se často provádějí ručně

.

Krok # 6. První zavlažování

Prvním opatřením péče o osázené rostliny bude zalévání. K tomu optimálně používejte jemně rozptýlené zavlažovací spreje. Pak se na povrchu země nebudou tvořit louže a semena nebudou umístěna na zahradní cesty.

Systém automatického zavlažování umožňuje přesné zavlažování, které ještě nebylo přistál

.

Pokud jsou výsevy prováděny na podzim nebo na jaře v deštivých dnech, není zavlažování nově vysazených semen povinné.

Péče o plodiny

Při řádné péči o plodiny se první výhonky objeví za 10-14 dní.

První "plodinová" semena, např. Žito

Tráva, zejména v kombinačních směsích, stoupá a vyvíjí se nerovnoměrně. Proto bude poprvé na trávníku vidět prázdnota. Objektivní obraz se začne objevovat až po 3-4 týdnech.

Hustá bylinná smaragdově zelená barva s řádnou péčí o trávník se tvoří nejdříve měsíc po výsevu

.

Za suchého počasí by měl být každý den zavlažován mladý trávník, počínaje okamžikem přistání. Zvláště v případě potřeby zavlažování jsou právě pryč výhonky, dokonce i sebemenší sucho je ohrožuje hrozící smrtí.

Když tráva roste na 8-10 cm, provádí se její první sečení.V tomto případě by délka odříznutých částí neměla překročit 1,5-2 cm, to znamená, že se odříznou pouze konce listů. To pomáhá minimalizovat stres z mladých rostlin. Pozitivní okamžiky účesů budou patrné za týden: položení nového růstu ledvin přispěje k rychlému rozvoji nových výhonků. Tráva začne klesat a pokrýt plochu trávníku hustým krytem.

Následný režim sečení trávníku bude záviset na druhovém složení trávy, sezóně, povětrnostních podmínkách. Zpravidla se stříhání provádí každých 5-7 dní. Počátkem jara a pozdního podzimu je frekvence sečení snížena v důsledku zpomalení růstu rostlin.

Video s tipy zkušeného zahradníka

Podrobněji, jak zasít semena trav na trávník, vám sdělí a v praxi ukáže zkušeného zahradníka-agronoma. Přehrát příběh videa:

Viz články pro podobná témata:

 • Bitva není pro život, ale pro smrt - tři způsoby, jak ovládat plevele
 • Roštová mřížka - zařízení pevného trávníku na plastových buňkách
 • Boj proti krtkům na místě - 5 humánních způsobů vyhoštění slepých "načechraných"
 • Pokládání a péče o válcovací stolice
 • Trávník vlastními rukama - vytvoření zeleného trávníku u domu
 • Maurský trávník - vytvořit kvetoucí trávník