Jak zavěsit televizor na zeď

Nástěnná instalace domácích spotřebičů uvolňuje volný prostor, zbavuje uživatele zbytečného nábytku. Před zavěšením televizoru na zeď stačí, abyste se ujistili o jeho nosnosti, racionálně vyberte místo, použijte odpovídající držák.

Nedoporučuje se instalovat "plazmu" do výklenku, těžké modifikace LED na stěnách sádrokartonových desek, použití držáků s několika stupni volnosti u modelů televizních přijímačů těžších než 22 kg. Níže uvedená doporučení vám pomohou rozhodnout se, jak televizor zavěste na zeď, aniž byste se museli uchylovat k odborníkům.

Obsah
 1. Jaké modely TB lze zavěsit na stěnu
 2. Způsoby montáže televizoru na zeď
 3. Volba prostoru pro upevnění stěn TB
 4. Tajemství použití nástěnné televize

Jaké televizní modely mohou viset na zdi

Před vložením do vnitřku televizního přijímače je třeba vzít v úvahu několik faktorů:

 • Hmotnost televizoru - malé modely (do 24 ") jsou vybaveny speciálním držákem pro montáž na stěnu
 • nosnost stěny - příčky, panely z dřevotřískové desky, GKL pro tyto účely nejsou vhodné
 • přítomnost přirozeného větrání - nedoporučuje se instalovat do výklenku, protože ohřev zařízení se zvyšuje
 • metody pokládání kabelů - při výběru závorek s několika stupni volnosti je nutné použít přívod anténního kabelu, který napájí kabel, aby se vyloučilo jejich napětí, což ohrožuje zkrat
 • Při určování lokalitystěny, kde na zeď visí televizor, by měly být vedeny radami specialistů:
 • optimální vzdálenost pro prohlížení, bezpečná pro uživatele, je odstranit obrazovku z pohovky /křesel ve vzdálenosti rovné 10 úhlopříčkám zařízení
 • střed obrazovky by měl být při prohlížení programů zhruba na úrovni uživatele

Zvláště důležitá data jsou doporučení neupravitelných držáků, protože obrazy většiny modelů s LED diodami výrazně ztrácejí jasnost při prohlížení v rohu.

Způsoby montáže TV na stěnu

Moderní apartmány, chaty jsou vybaveny televizními přijímači, stejně jako v obývacích pokojích (ložnice, obývací pokoj, dětský pokoj), stejně jako ve funkčních pokojích (kuchyň, kancelář, knihovna). Navíc v některých z nich jsou počítače, notebooky, které nejsou určeny pro montáž na zeď.
Tím, že uživatel upevní model „plazma“ nebo LED televizoru na svislý povrch, uživatel uvolní místo na stole počítače, uvnitř kterého je umístěna systémová jednotka, na pracovní plochu, na posuvném modulu, na klávesnici. Přístroje se vzájemně neovlivňují, televizor je ovládán dálkovým ovladačem.
Před zavěšením televizoru na zeď se musíte seznámit s nabídkami konzolových provedení, konzol domácích i zahraničních výrobců. Nejoblíbenější jsou:

 • tuhé upevnění - nedochází k žádnému nastavení úhlu natočení, skříň je připevněna ke stěně, poskytuje maximální tuhost, spolehlivost, životnost konstrukce, v 90%případy, kdy jsou tyto závorky zahrnuty v sadě přístrojů

 • Úroveň mobility - je možné vertikální nastavení clony, požadovaný sklon je fixován několika způsoby (obvykle závitovým spojem nebo klíčem), pevnost, tuhost konstrukce mírně klesá

 • několik stupňů volnosti - skříň televizního přijímače je regulována ve svislých horizontálních rovinách, zdroj držáku je ostře omezen, tyto úpravy se nedoporučují pro těžké televizory

Náklady na nejnovější modely závorek jsou maximalizovány, televizor může být posouván dopředu při pohledu ze zdi, štíhlý, sklouzne po vypnutí. Pevný držák je vhodnější pro velkou "plazmu" v obývacím pokoji nebo malou LED TV v kuchyni. Specialisté doporučují dát přednost kovovým konstrukcím s velkou pevností, což zaručuje bezpečnost spotřebiče.

Výběr místa pro upevnění na stěnu TB

Existují obecná pravidla pro umístění elektrických spotřebičů, doporučení pro interiéry obytných, funkčních prostor. Například nejlepší volbou pro exkluzivní interiér obývacího pokoje s biokaminem může být umístění vestavěného LED panelu přímo nad topným zařízením.

Funkčnost rekreační zóny je zvýšena, vestavěné spotřebiče nejsou v rozporu, pozornost rekreantů se soustřeďuje na dva samostatné prvky dekoru, a to jak v okamžiku jejich zařazení, tak ve stavu mimo provoz.každý z nich.

Při rozhodování o tom, jak televizor rovnoměrně zavěsit na zeď, můžete bezpečně učinit toto zařízení nezávislým designovým prvkem. To jasně ukazuje ekonomiku pracovního prostoru tento obrázek:


Tato volba je vhodná při výběru stylového designu ložnice, moderního stylu obývacího pokoje nebo minimalismu. V dětských pokojích zajišťuje maximální bezpečnost pro mladé uživatele výška 1,7-1,5 metru, domácí spotřebič. Obrazovka je chráněna proti náhodnému mechanickému poškození ve hrách s vrstevníky, dětem není zaručeno, že utrpí úraz elektrickým proudem. Dálkové ovládání je naprosto bezpečné pro všechny věkové kategorie.


Rámy pro televizní přijímače vyráběné mnoha výrobci nejsou samostatnými prvky upevnění, slouží k kvalitativní integraci do původních interiérů vnitřních prostor.


Lze je použít pouze pro vestavěné modifikace, protože boční rám výrazně snižuje přirozené větrání zařízení.

Tajemství použití nástěnné televize

Před zavěšením televizoru na zeď se ujistěte, že při vrtání stěny pro montáž držáku není poškozen vodič. Tělo spotřebiče musí zajistit normální otevření křídla dveří, okna, která nejsou poškozena náhodným orbou z průvanu. V případě potřeby jsou pro elektrický kabel, zásuvku anténního kabelu instalovány další zásuvky.

Při instalaci TBNa přepážkách ze sádrokartonových desek je nutné dodatečné vyztužení rámu přidáním profilu do upevňovacích bodů šroubů, které upevňují konzolu. Pro nástěnnou montáž TV pod sklopnými skříněmi (skutečnými pro kuchyň, obývací pokoj) lze místo nástěnných držáků použít vertikální prvky.

V tomto případě by trvanlivost konstrukce měla zajistit dobrou fixaci konzoly s ohledem na hmotnost přijímače TB.

Nedostatek nábytku kolem místa instalace poskytuje zvýšené přirozené světlo. Při vstupu přímého světla se tedy může kvalita obrazu lesklého displeje na slunné straně snížit. Dokonce i vestavěné LCD panely vyžadují minimální přirozené větrání. Obvykle pro to ponechte 20 cm volný prostor po obvodu. Nedoporučujeme instalovat televizory v blízkosti topných zařízení, počítačových systémů, mikrovlnných troueb v kuchyni.