Jak zavřít trhliny na stropě: zvládneme školu oprav

Prakticky každý z nás, začínající dělat opravy v bytě na vlastní pěst, čelí problému zavírání trhlin na stropě, takže byl přinejmenším trvanlivý a zdánlivě atraktivní. Nepochybně, v průběhu času, trhliny vytvořené na stropě, jev je extrémně neatraktivní. Za prvé, prakticky ruší veškeré úsilí a touhy při navrhování prostor a za druhé nutně tlačí na začátek oprav.

Jak ukazuje praxe, trhliny, které vznikly na stropě po nedávné opravě, v důsledku špatné kvality práce stavitelů a manipulátorů, porušení technologického procesu. Oprava jejich vad je zcela možná vlastníma rukama, studovala doporučení odborníků a krok za krokem práci.

Obsah
  1. Upevnění trhlin sádrovým roztokem
  2. Moderní materiály pro pokládku spár
  3. Vlastnosti pokládky spár a trhlin plniv

Upevnění trhlin sádrovým roztokem

Vyrovnání průchodů a hlubokých drážek, pokládání prasklin na stropě je možné několika způsoby, z nichž nejoblíbenější je po mnoho desetiletí stará metoda „dědečka“ používající řešení sádry. Směs průmyslové výroby se skládá z rozdrcených stejných dílů křídy a sádry nebo speciálního tmelu pro pokládání švů a trhlin na stropě, vyrobených ze syntetických materiálů a komponentů. Takové kompozice a pasty jsou měkčí a pružnější, mají poměrně vysoký index odolnosti vůči vodě, pracují s nimiŘešení jsou snadná a pohodlná. Sádrovou směs můžete také vyrobit sami.

Aby bylo možné uchopit více sádry a lépe se připojit k povrchu stropu, měla by být trhlina dobře navlhčena vodou, jinak nebudou švy poskytovat požadovaný efekt a brzy po takové opravě bude třeba vše přepracovat. Kromě toho je třeba vyčistit prostor uvnitř poloměru trhliny, odstranit zbytky omítky a jiných stavebních materiálů.

Jako tmel a směs sádry pro ošetření spár a trhlin aplikovaných v několika vrstvách, předčištění poškozeného místa na stropě před částicemi nečistot a prachu. Pokládka příliš hlubokého stropního lomu vyžaduje postupné překrývání kompozice, sušení každé z předchozích vrstev před položením další.Aby se po takových opravách neobjevily trhliny a výmoly na stropě, odborníci doporučují použít speciální výztužnou mříž.V její nepřítomnosti můžete použít normální tkaninu.

Jsou-li trhliny umístěny například ve středu betonových desek, s dveřními a okenními otvory a jsou velké, pak po opravě je nutné použít vyrovnávací (dokončovací) výplňovou směs použitou pro vnitřní práce v obytných prostorách. Po úplném vysušení musí být opravné místo řádně obroušeno brusným papírem.

Moderní materiály pro pokládání švů

\ t

Na trhu stavebních a dokončovacích skladů a materiálů můžete vyzvednout spoustu moderních pěnových a hermetických směsí pro opravu spár a trhlin.na stropě To platí zejména v místnostech, kde je velká pravděpodobnost kontaktu s vodou (kuchyně, koupelny atd.). Ideálním řešením v tomto případě bude použití vodotěsných těsnicích materiálů, jejichž molekulární složení tvoří syntetické složky a sloučeniny podobné pryskyřici. Zdá se, že se lepí na betonový povrch a vytvářejí na stropě silnou ochrannou vrstvu. To je docela solidní základ spojů, po kterém budete navždy zapomenout na problém opravy stropů.

Kromě toho, zpracování spár, pokládka trhlin s těmito materiály dává další hydroizolaci, zabraňuje přirozenému postupnému posunu stavebních betonových konstrukcí. Provozní vlastnosti většiny těsnicích materiálů a moderních upevňovacích kolíků zaručují zachování provozních vlastností a neskladují se ve skladu po dobu dvou až tří desetiletí. Jediný rozdíl mezi těmito sklady je rozdíl v objemu: v průběhu oprav se montážní pěna opakovaně zvětšuje, zatímco těsnící hmota ji udržuje konstantní.

Vlastnosti pokládky spár a trhlin plniv

Odráží-li se problém, jak odstranit praskliny na stropě, mnozí neberou tolik ohled na výdajovou část akce, ale na to, že budou muset pracovat s roztoky sádry, křídy a jiných materiálů, jejichž aplikace je spojena s prachem, špínou, možností kontaminace nábytku. a interiérové ​​předměty.

S použitím různých montážních výplní pro ošetření spár a pokládání štěrbin a trhlinProblém může být zapomenuta. Zde vše se děje rychle a čistě. Pěny vyplnění potřebný prostor dokonale pevnou ke stropu nepoklesne rychle uchopit. Poté, co její zcela dostatečně suchý, aby řezat ostrým nožem nadbytečné kusy a potom tmel hrboly a křivek.

V případě, že masivní trhliny, je nejlepší volbou pro jeho pokládce se speciálně pro tyto účely, trubkové plnivo na bázi polyuretanu. Musí to být velmi těsný dusit trhliny, aniž by jít do zahraničí. Pak shpaklyuyetsya oblast.

Je-li váš strop je doslova poseto malými prasklinami, můstky a mnoho malých prasklin, jediný možný způsob, jak z této situace bude takzvané bodové tmel povrch stropu. Mělo by být zřejmé, že v tomto způsobu opravy stropu vyžaduje další obložení tapety, ozdobné dlaždice nebo pozastaven a napínací design, který bezpečně skryje všechny viditelné vady a nedostatky, což vytváří příjemné a moderní byt prostředí.