Jak zničit houbu na stěnách


Jak zničit houbu na stěnách

Důvodem výskytu houby v domě je zvýšená stagnující vlhkost. Při opravě bytu je nutné pouze narušit ventilaci a na stěnách jsou malé skvrny, které se pak spojují. Forma proniká hluboko do omítkové vrstvy a ničí ji. Spory se šíří vzduchem a jsou příčinou různých onemocnění, zejména u dětí. Pokud máte byt se sýrem, nezoufejte. Problém může být vyřešen. Hlavní je vědět, jak.

K zničení houby na stěnách budete potřebovat:
- špachtle nebo tuhý kartáč;
- válec;
- topení ventilátoru;
- omítka;
- tmel;
- Složení pro odstraňování stop cementu a sádry;
- antiseptický roztok;
- akrylátová antiseptická zemina;
- hydroizolační roztok;
- tepelně izolační barva.

1. Odstraňte houbu v létě, v teplém a suchém počasí. Povrch, který má být dále vysušen, musí být vysušen. K tomu můžete využít ventilátor nebo fén.

2. Ze stěn odstraňte tapetu nebo ozdobný kryt. Odstraňte štuky z postižených oblastí. Snažte se odstranit co nejvíce, protože houbová forma často zasahuje daleko za zdánlivou porážku. Pro důkladné vyčištění zdiva použijte stěrku a tuhý kartáč.
3
Pro otevření pórů cihly ošetřete pokládku kompozicí, která odstraní stopy sádry a cementu. Znovu vypusťte zeď.

4. Naneste baktericidní prostředek na celou stěnu válečkem. Používejte speciální antiseptikumřešení, na rozdíl od lidových prostředků, mohou bojovat s různými typy hub, plísní a patogenních bakterií. Obvyklé domácnosti, jako je močovina nebo kuporos, zabíjejí jeden typ houby a vytvářejí příznivé prostředí pro ostatní.

5. Naplňte stěnu akrylátovou antiseptickou půdou. To je nutné pro vyčištění stěny a zvýšení její přilnavosti.

6. Pomocí válečku nebo širokého kartáče naneste na celý povrch stěny hydroizolační roztok, aby se zabránilo dalšímu pronikání vlhkosti do omítky. Po vysušení hydroizolace znovu ošetřete zeď antiseptickou půdou.

7. Nyní je zeď připravena k omítání. Když je omítka suchá, ošetřete ji speciální tepelně izolovanou barvou. Poté by měla být stěna strčena a suchá.

8. Pouze po konečném zaschnutí na ošetřeném povrchu lze aplikovat dekorativní nátěr: lepidlo na tapety, keramické obklady nebo nástěnné panely.

Užitečné tipy

Pokud žijete v soukromém domě, ujistěte se, že se stěna budovy ošetřuje externě hydrofobními materiály. Pracovníci ve vaší domácí správě jsou povinni takovou práci vykonávat ve městě.

Důvodem zvlhčení stěny je často porušení dešťové sprchy ze střechy. V tomto případě je nutné sjednotit majitele několika bytů a požadovat řešení problému.