Jak zvládnout koupelnu s plastovými panely: podrobný návod krok za krokem

Obsah
 1. Podrobný návod pro správné zpracování koupelny plastovými panely
 2. Začátek opravy
 3. Způsoby montáže a druh rámů
 4. Podívejme se na instrukce pro instalaci plastových panelů v koupelně.
 5. Montáž plastových panelů v koupelně
 6. Spouštěcí a dokončovací profil jako doplněk pro rohové spoje
 7. Důležité zásady pro instalaci plastových panelů

Podrobný návod pro správné zpracování koupelny plastovými panely

Pokud se chystáte na opravu vaší koupelny, je třeba vzít v úvahu skutečnost, že náklady na metr čtvereční opravy v koupelně jsou vyšší než průměrné náklady na stejnou plochu v jiných místnostech ve vaší domácnosti. Ale s velkou touhou a minimální množství finančních prostředků, které hodláte utratit za uspořádání této místnosti, odborníci doporučují věnovat pozornost možnosti úpravy koupelny plastovými panely.

Takový přístup by byl přijatelnější než přístup ke stěnám vany s keramickými dlaždicemi. Takové instalační práce totiž vyžadují nejen speciální vybavení, ale také vynikající dovednosti, které vám zaručí kvalitu práce. Ošetření koupelny s PVC panely může provádět osoba bez zkušeností s opravami. Pro spolehlivou a kvalitní instalaci plastových panelů budou vyžadovány následující nástroje:

 • šroubovák;
 • pravítko;
 • elektrické vrtačky;
 • úroveň;
 • tužka;
 • nůž nebo nůžky.

Začátek opravy

Poskytnuté video vám pomůže nainstalovat plastové panely na stěny a strop a bude dobrým doplňkem k našim pokynům. Ale kromě toho, před zahájením instalačních prací, přemýšlet o umístění instalatérské a osvětlení.

Plastové panely na stěny jsou podobné jako na panelové desce

.

Plastové koupelnové panely budou skvělým řešením nejen pro vaši peněženku, ale i pro řešení dalších problémů. Například nebudete muset přemýšlet o instalatérských a kanalizačních trubkách, které mohou být skryty za panely a nebudou zasahovat do vašeho interiéru.

Za prvé, zbavte se staré dlaždice

Oprava by měla začít odstraněním starého dokončovacího materiálu. První věc, jak se zbavit omítkové vrstvy a díky tomu, můžete mít malou expanzi prostoru.

Samozřejmě není nutné spoléhat se na hmatatelné zvýšení plochy, pokud je dřívější vrstva ostění malá. Ale tak můžete ušetřit starou velikost koupelny, protože začít pracovat s panely, je třeba postavit rám.

Někdo to může považovat za ztrátu času a majitelé bytů se sovětským plánováním to dokonale chápou, protože při opravách bojují za každý centimetr, který pak může být použit k uložení dalšího nočního stolku.

Doporučení: Kvalitní instalace různých velikostí plastových panelů v koupelně začíná tím, že se zbavíte starýchomítka

Písek-vápenná malta, která byla hlavním materiálem pro omítky ve starých budovách, nevyžaduje mnoho úsilí na čištění stěn.

Hlavní věcí je být chráněn před prachem. K tomu použijte masku s respirátorem a izolujte dveře celofánovým filmem, který by měl zabránit pronikání prachu do bytu. To vše lze zakoupit v nejbližším skladu stavebních materiálů.

Doporučení: Je lepší se zbavit veškerých omítek na stěnách vaší koupelny.

Ať se vám zdá, že tento proces je náročný na pracovní sílu, ale neznamená to, že se váš pokoj stal o něco více než o něco více.

Většina staromódních van je vybavena kovovými trubkami, které jsou zastaralé. Bude lepší, když je nahradíte. Zde jsou některé argumenty ve prospěch tohoto:

 • Kovové trubky představují nebezpečí, protože v důsledku jejich dlouhodobého provozu se zvyšuje riziko úniku. Proto jsou takové trubky nebezpečné, aby se skrývaly za PVC panely.
 • Staré trubky jsou obvykle umístěny ve velké vzdálenosti od stěn, což vyžaduje více prostoru pro skrytou konstrukci. Užitečná plocha se samozřejmě sníží.

Nezapomeňte na to, že je třeba určit místa pro budoucí odbytiště, a proto je třeba se před instalací panelů rozdělit. Princip, za který jsou podskupiny vybaveny, je stejný jako při práci se sádrokartonem.

Způsoby montáže a druh rámů

\ t

Při instalaci PVC panelů v koupelně nezapomeňte postupovat podle kroků. Jsmejiž zjistil první etapu, která spočívá v přípravě zdí. Tato fáze zabere stejný čas jako instalace obložení.

Podívejme se na instrukce pro instalaci plastových panelů v koupelně.

Nejběžnější typy rámů pro kvalitativní instalaci PVC panelů jsou:

Dřevěný rám pod PVC panelem v koupelně

Dřevěný rám.Jeho instalace začíná vertikálním značením, které pomůže upevnit kolejnice na stěně. V závislosti na velikosti panelů je nutné postupovat mezi kolejnicemi, ale nesmí být větší než 40 cm. Pokud se těchto rozměrů nedržíte, struktura se ohne. Instalace speciálních montážních úchytů musí být vedena podél značkovacích pásů ve vzdálenosti maximálně 40-50 cm. Připevněte kolejnice k těmto držákům pomocí šroubů o délce 25 mm. Sledujte čelní a boční vertikální polohu pomocí úrovně. Sběry s průřezem 20x50 mm

Doporučení: Chcete-li při montáži plastových panelů dosáhnout dokonalých úhlů, v tomto případě upravte roh požadované části.

Kovový rám rámu pod PVC panelem v koupelně

Kovový profil rámu . Pro konstrukci kovového rámu se používá stejný profil jako pro sádrokarton - profil CD. Jeho instalace se nijak zvlášť neliší od předchozího způsobu, kromě jiných prvků upevnění k upevňovacím držákům, jmenovitě k malým šroubům (plaketám). Je třeba poznamenat, že možné obtíže při instalaci extrémůProfil, který nelze připevnit ke svorce umístěné na boční stěně. K tomu je nutné nejprve utáhnout kolejnici z přístupnější strany, a pak na druhou, zatímco konzola je ohnuta nad popruhy pro lepší montáž.

Toto video, které se nachází na našem portálu, vám pomůže pochopit zpracování vaší koupelny plastovým materiálem pomocí některého ze specifikovaných typů kostry.

Navzdory všem nuancím instalace kovového rámu je to lepší volba. Samozřejmě, že takový rám vás bude stát o něco dražší, ale má lepší odolnost vůči vlhkému prostředí, proto není vystaven deformaci a dřevěný rám může časem.

Montáž plastových panelů v koupelně

Tváří v tvář koupelně s PVC panely lze bezpečně spustit po ukončení instalačních prací na základně, což je rám.

Odborníci doporučují připevnit panely pomocí šroubů 25 mm s plochým kloboukem. V závislosti na materiálu rámu je nutné vyzvednout šrouby: buď na kov nebo dřevo. Pokud máte zabudovaný dřevěný rám, můžete použít i sešívačku se stavebními konzolami pro upevnění dokončovacího materiálu.

Poskytnuté video pomůže zkrátit samotnou koupelnu pomocí PVC panelu. V ní se dozvíte o takových systémech instalace:

 • Je třeba mít na paměti, že instalace obkladových panelů v koupelně se provádí přísně svisle, protože spoje musí být upevněny k centrální ose rámové konstrukce.
 • Nezapomeňte na potřebu instalovat plastový panel na rám rámu, který sousedí se stěnou. Tak jsou všechny upevňovací prvky skryty, protože jsou pokryty hřebenem hradu dalšího namontovaného panelu. To přispívá k nejlepšímu estetickému vzhledu, protože dokončovací materiál zůstává bez viditelných spojovacích prvků.

Doporučení: Pro lepší spojení a utěsnění spár PVC panelů se doporučuje použít silikonový bezbarvý tmel do drážky zámku.

Pokud se rozhodnete umístit sušič nebo radiátor do lázně, je v tomto případě nutné umístit pod něj tepelný reflektor. Protože plast je materiál, který se deformuje při vysokých teplotách a může změnit původní barevný gamut.

Spouštěcí a dokončovací profil jako doplněk pro rohové spoje

Armatury pro stěnové panely PVC

\ t

Pro připojení panelů v rozích se obvykle používají plastové profily: vnější a vnitřní. Jsou podobné těm, které se nejčastěji používají pro umístění plastových obložení.

Tento profil ve tvaru písmene L se používá jak na začátku, tak na konci montážních prací plastových panelů. Spodní spoje s podlahou nevyžadují profilovou aplikaci, protože drobné skvrny budou pokryty sokly.

Zda tematické video o úpravě koupelny plastovými panely může ukázat, jak je opláštění esteticky potěšující instalací těchto rohových profilů na různých místech v místnosti.

Důležité zásadymontáž plastových panelů

\ t
 • Pokud je vaše koupelna malá, pak použijte lehké panely pro opláštění.
 • Do koupelny můžete přidat jedinečný a jedinečný design pomocí panelu různých velikostí na šířku nebo v různých barevných schématech. Můžete také experimentovat s různými obrázky, co je nejdůležitější, správně kombinovat panely. Existuje mnoho dalších možností, stačí letět svou fantazii a chuť.
 • Než začnete obkládání panelů, musíte je nechat alespoň hodinu v koupelně, abyste se vyhnuli deformaci.
 • Začněte instalovat panely z nejpřístupnějšího rohu oka, protože pokud budete potřebovat oříznout obkladový materiál, nebude vada na jiném místě viditelná a zvolený úhel bude mít estetický vzhled.
 • Před zahájením instalačních prací je samozřejmě nutné vzít v úvahu všechny problémové oblasti, jmenovitě potrubí, úhly a různé sanitární výrobky. Proto je nutné věnovat pozornost začátku značení, protože záleží na správné instalaci plastových panelů, což je žádoucí řezat pod místem instalace, ale pokud chcete zajistit dostupnost některých pomůcek, jmenovitě vodoměrů nebo jeřábů, je lepší pro ně udělat paluby.

Na závěr bych rád dodal, že se nemusíte bát dělat instalaci sami, protože od té doby začali s něčím nejzkušenější odborníci.