Jaké baterie jsou lepší?

Baterie jsou již dlouho hlavním zdrojem energie pro mnoho elektronických zařízení, která často používáme v každodenním životě. Je velmi důležité vědět, jaké druhy baterií jsou, jejich výkon a množství času, který zvládnou.

Obsah
  1. Typy baterií
  2. Typy zařízení
  3. Baterie

Typy baterií

Uhlík-zinek (sůl).Oni slouží krátký čas, zatímco oni ztratí jejich poplatek velmi rychle. Při vydání jsou označeny písmenem R.

Hliníkové (alkalické) baterie.Označení Alkaline bude hlavním vnějším znakem těchto baterií. Vydrží déle av kvalitě jsou mnohem lepší slané. Tyto baterie jsou označeny písmeny LR.

Rtuť.Tyto baterie mohou být skladovány po velmi dlouhou dobu, ale mají také poměrně velkou velikost. Oxid rtuti je jejich hlavní složkou. V každodenním životě nejsou příliš populární.

Lithium.Optimální sada vlastností obsahuje přesně tyto baterie díky obsahu lithia. Zvyšuje se životnost této služby a zvyšuje se jejich spolehlivost, protože mohou lépe odolávat výkyvům teploty.

Typy zařízení

Při výběru baterií věnujte pozornost samotnému zařízení, protože je hlavním kritériem pro výběr baterií.

Množství energie spotřebované zařízeními umožňuje zařadit zařízení do několika skupin:

Zařízení, která jsouspotřebovávají jen velmi málo energie(nízká spotřeba) . Patří mezi ně hodinky, dálkové ovládání a další malé elektrické spotřebiče. Pro jejich sílu, nejvíce obyčejné baterie - sůl, protože jejich poplatek je dost pro docela dlouhou dobu - asi šestnáct měsíců.

Zařízení, která spotřebovávají průměrné množství energie(průměrná spotřeba) . Mezi ně patří malá digitální zařízení (PDA, audio přehrávače, rádiové přijímače). Pro jejich výkon stačí jedna sada alkalických baterií, které mohou pracovat asi 20 hodin, v závislosti na intenzitě samotného zařízení.

Přístroje, které spotřebovávají velké množství energie(intenzivní spotřeba) . Patří mezi ně hračky, světla atd.

Digitální fotoaparáty- tato zařízení spotřebovávají krátké, ale poměrně silné skoky (například pro napájení blesku). Taková zařízení vyžadují speciální baterii s velmi vysokým výkonem, kterou lze rychle obnovit.

Moderní baterie se velmi snadno používají. Mnozí výrobci poukazují na rozsah jejich aplikací pro balení, což značně zjednodušuje výběr baterií pro zákazníky pro různá zařízení. Odborníci tyto informace systematicky kontrolují a ve většině případů je to pravda. Také výrobci elektrických spotřebičů mohou uvést, který typ baterie je nejlepší použít.

Baterie

Kromě běžných baterií existují také akumulátory. Vydrží mnohem déle a je zde také několik druhů.

Alkalické ionty (RAM)se vyznačují ne příliš vysokou cenou a krátkou životností (asi padesát poplatků). Špatně snášet chlad.

Kyselina olovnatá (SLA)- Pokud nejste zaměřeni na velikost baterie a potřebujete hodně energie, budou tyto baterie nejvhodnější. Nevýhody těchto baterií - při nabíjení (je to velmi velké) a rychlá přestávka v případě, že došlo k úplnému vybití. Vydrží až 600 poplatků - vše závisí na správnosti jejich provozu.

Nikl-kadmium (NiCd)- Vhodné i pro zkrat. Rozdíl teploty pro ně není problém: budou pracovat velmi dobře jak v teple, tak i v zimě. Můžete účtovat více než tisíckrát, zatímco trávíte relativně málo času.
Nikl-kovový hydrid (NiMH) - Tyto baterie jsou dost drahé. Neexistují žádné zvláštní výhody. Samotný náboj probíhá velmi dlouhou dobu.

Lithium-ion (Li-Ion)- Pro vysoké náklady mají spíše dobré vlastnosti: mají nejnižší samovybíjení a mohou v průběhu let dobře fungovat.

Lithium polymer (Li-Pol, Li-Polymer)- Cena neodpovídá kvalitě - při vysoké ceně - velmi krátké životnosti.

Lithium (Li-Metal)- V současné době se používá jen zřídka a není vhodný pro všechna zařízení.

Mezi bateriemi jsou obzvláště oblíbené "Duracell". Poněkud méně populární jsou Maxell, Energizer a Varta. Levnější variantou je Panasonic, Sony, GP a mnoho dalších.

Na základě výše uvedených informací si můžete vybrat nejvhodnější variantu pro vaše baterie, které jsou vhodné pro konkrétní zařízení.