Jaké jsou filtry pro vodu?

 • Čistá pitná voda je jedním z nejvyhledávanějších produktů na podporu lidského zdraví. Bohužel, kvalita vody z vodovodu je ve většině případů pro pití naprosto nepoužitelná. Samozřejmě nechcete vodu vařit a bránit pokaždé, ale není moc příležitostí, aby voda pocházela ze zdroje, proto je nejlepší použít vodní filtry, které jsou prezentovány v široké škále produktů na akvadesign.ua/shop/category/ochistka. -vody /sistemy-vodoochistki-pitevoi-vody /obratnyi-osmos.

  Hlavní typy filtrů jsou založeny na jejich provozu

  .

  Vodní filtry lze rozdělit do následujících kategorií:

  • Mechanické;

  • Uhlí;

  • Použití technologie reverzní osmózy.

  První typ je nejlevnější filtr. Jsou také nazývány trunkovými silnicemi. Používá se především pro čištění koupelen, ve sloupcích na dvoře, případně i ve starých duších. Princip jejich práce je velmi jednoduchý. Kovová síť nebo pěnové polypropylenové těsnění, umístěné uvnitř zásobníku, pojme velké částice a produkuje již čištěnou vodu. Není schopen poskytnout lidem pitnou vodu slušné kvality, ale může ji vyčistit od různých cizích částic: kousky rzi, písku, drobných úlomků a oblázků.

  Uhlíkové filtry

  Uhlíkové filtry se nejčastěji používají jako levný a praktický způsob, jak získat normální pitnou vodu. Kazety jsou uhlíkové desky, které filtrují vodu co nejúplněji. Tato technologie umožňuje zpoždění nečistot již na molekulární úrovniúrovně, které přibližují kvalitu vody ideálu.

  Takové filtry umožňují čištění vody nejen z různých odpadů, ale také z organických sloučenin, špatného zápachu a barvy, ale především - z přebytku chloru, který je více než dostačující v systému zásobování vodou. Výměna kazet by neměla být kratší než jednou za měsíc.

  Reverzní osmóza

  Nejsilnější jsou filtry s reverzní osmózou. V těchto instalacích probíhá čištění pomocí membrány. Je vyroben tak, že skrze něj mohou procházet pouze molekuly vody, navíc membrána prochází průtok pouze jedním směrem. Hlavní výhodou membrány je, že se neznečistí, ale může se opotřebovat. Když je pod tlakem, voda teče, membrána rozděluje průtok do 2 typů: pití, dokonale čištěná voda je přiváděna do jeřábu a všechny nečistoty jsou zasílány do kanalizace.

  Tato technologie však není levná. Například stacionární instalace dobré kvality bude stát asi 8000 rublů. V tomto případě se životnost kazet - asi 30 000 litrů vody, to znamená, v běžné rodině, bude muset měnit asi jednou za šest měsíců, ale membrána bude trvat několik let. Ale bezchybná kvalita toho stojí za to?