Jaké květiny jsou lepší závod v zemi - požadavky na chalupy rostliny

Pravděpodobně otázka toho, co květiny rostou v zemi, se týká každého zahradníka-nováčka, který se rozhodl přijmout zlepšení svého spiknutí. A pak přicházejí na pomoc různé tematické časopisy s fotografiemi nových odrůd rostlin, které vypadají prostě elegantně. Není však nutné ihned za drahými semeny nově pěstovaných plodin běžet, protože si na vaši oblast nemusí zvyknout. Často jsou velmi rozmarní a vyžadují zvýšenou pozornost, která je obtížná alokovat, když dočasně pobývá v zemi. Je to nejlepší, aby se o osvědčené odrůdy - jistě vás nenechají dolů!

Obsah
 1. Obsah
 2. Relaxace - důležitý znak barvy země
 3. Trvalka nebo trvalky: co lepší?
 4. Vyberte žárovky
 5. Nejlepší trvalky pro letní chatu - co?
 6. Jednoleté květy - luxus dlouhotrvajícího květu
 7. Video tipy od zkušených zahradníků

Obsah

 • Relaxace je důležitým rysem barev jednotlivých zemí
 • .
 • Trvalky nebo trvalky: co je lepší?
 • Vyberte žárovkové květy
 • Nejlepší trvalky pro dachu - co?
 • Výroční květiny - luxus dlouhého květu
 • Tipy pro videa od zkušených zahradníků

Lhostejnost je důležitým znakem barev jednotlivých zemí

Pokud v zemi nejste po celý den, ale pouze nájezdy o víkendech, pak rostoucí květiny by měly být nenáročné. Jinak do týdne po vaší nepřítomnosti mohou nejen ztratit celý svůj životdekorativní (což samo o sobě je nepříjemné), ale také hynou. Proto stojí za to si vybrat pouze ty, které jsou obvykle spojeny se vzácným zavlažováním, klidně procházejí přírodními pohromami (déšť, krupobití, teplo), a také nemají moc rád škůdce.

Levné květiny pro dachu - nejlepší volba

\ t

Je žádoucí, aby pro taková opatření, jako je prořezávání, podvazování, mulčování a hnojení, vyžadovali co nejméně času. Obecně platí, že jak jste již pochopili, péče o tyto květiny by měla být prováděna minimálně a dekorativní efekt jít ven - maximálně. Zkusme zjistit, které rostliny jsou pro tato kritéria vhodné.

Trvalky nebo trvalky: co je lepší?

Výročí - skvělá volba pro ty, kteří chtějí rychle dostat kvetoucí trávník. Tyto rostliny rostou rychle a začnou kvést, obvykle během několika měsíců po výsadbě. Většina z nich je navíc schopna velmi dlouhých kvetení - od začátku léta do mrazu. Trvalky jsou jen snění, zpravidla jejich „kvetoucí věk je krátký a pohybuje se od jednoho týdne do několika měsíců. Další argument ve prospěch letniček: každý rok mohou být zasety znovu, experimentovat s druhy, odrůdami a odstíny barev, což zakládá pokaždé nový obraz scénické zahrady.

Květ ročních květů vzkvétá velmi rychle - jeho hlavní plus

Trvalky mají také své výhody, což jim pomohlo koupit spoustu fanoušků mezi zahradníky. Rostou pomaleji než výročí - je to pravda. Nicméněpo výsadbě je problém s nimi mnohem menší. Stačí jen jednou vyzvednout místo pro závod, zasadit ho a obdivovat jeho krásu po mnoho let. Výročí v tomto ohledu nejsou tak zisková - budou muset být každoročně transplantována. Samozřejmě, mnoho z nich je schopno samo-výsevu, nicméně, pokud chcete získat úhledné obrysy květinové zahrady, a ne rozptýlené zde, pak tam jsou rostliny, pak je nejlepší nespoléhat na hodně, a každý rok na jaře (nebo v zimě) zasít ročně znovu.

Jarní trvalky v květu

\ t

Vyberte žárovkové květy

Cibulové trvalky - skvělá volba pro dávání. Zpravidla jsou naprosto nenároční a jejich krása může závidět jiným rostlinám.

Velký jarní závod na léto, vytváří jasné záclony, je šafrán. Tato prvosenka roste ze země bezprostředně po tání sněhu - v březnu. Kromě toho se první květy objevují na šafránu současně s listy - nepotřebuje zvyšovat zelenou hmotu, vegetace se objevuje zrychleným tempem. Bohužel, jeho krásný květ je také krátkodobý - za týden a půl se zastaví a v létě listy krokusu vymřou a znovu se budou v zimě spát až do příštího jara. Žádná speciální péče, kterou tato rostlina nevyžaduje a funguje bez hnojiva. Škůdci a houbové nemoci, zpravidla také obejít ho.

Jarní jarní květiny - krokus

\ t

Trochu urážlivější v péči o jiného mazlíčka rekreantů - tulipán. Z různých tvarů, velikostí a velikostíBarvy mohou být složeny z různých kompozic, které potěší oko již v dubnu. Bohatý sortiment odrůd tulipánů nenechá nikoho lhostejného. Drobné botanické tulipány značně ozdobí pobřežní oblasti vodního útvaru nebo diverzifikují maurský trávník a velké terasovité exotické budou zaujímat centrální místo v záhonu u domu. Tulipány jsou však velmi náchylné k plísňovým onemocněním, takže před výsadbou musí být žárovky pečlivě ošetřeny fungicidy. Je také žádoucí stříkat během vegetace. Houby jsou hlavní pohromou tulipánů a, bohužel, pokud si všimnete této choroby na květině, budete se muset zbavit - léčba již existující nemoci končí jen zřídka úspěchem.

Tulipány - jarní zahradní dekorace

Ve společnosti na krokusy a tulipány pro jarní kvetení můžete vyzvednout další nenáročné žárovky - hyacinty, muscaria, narcissi. Budou diverzifikovat své záhony a umožní vám vytvořit řadu květinových aranžmá.

Ale jako roční cibulovitá rostlina pro krásné krásné lilie se blíží. Existuje velké množství odrůd, které se vyznačují barvou květů, výškou, načasováním a trváním kvetení a samozřejmě vůní.

Lilie u příhradové příčky

Nejlepší trvalky pro dachu - co?

Další oblíbené zahradní trvalky jsou pivoňky a sedmikrásky - jsou množeny hlízami. První letní květy jsou považovány za pivoňky - jejich luxusní růžové, bílé nebo vínovékvětiny jsou rozpuštěny v prvních dnech června. Nádherná rostlina, díky svěžímu keři, i po kvetení zůstává dekorativní a může se stát dobrým zázemím pro další květiny na záhonu nebo mixboderu.

Pole kvetoucí pivoňky - luxusní růžový koberec

\ t

Pro sedmikrásky existuje další období kvetení - na konci léta a na podzim. Tehdy se objevily obrovské froté květy bílé, žluté, červené, fialové. Mimochodem, tam jsou také jeden-rok odrůdy sedmikrásky - tzv. "Legrační kluci" - jsou kompaktní, nízké rostliny, které jsou vhodné pro podzimní dekorace obrubníky nebo nízké záhony.

Podzimní sedmikrásky v zemi

Jaké květiny zasadit do zahrady, pokud máte altán, oblouk nebo plot, který chcete ozdobit? Doporučujeme je ozdobit zelení Clematis. Jedná se o vytrvalou větvičku rostliny, doslova pohřben s květy ve tvaru hvězdy. Jen přemýšlejte: na jednom a stejném Clematis se může rozpustit až 500 květin najednou! Kromě toho tato liana je šampionem v délce kvetení mezi trvalkami a s náležitou péčí budete obdivovat kvetoucí plamének od června do poloviny podzimu.

Započteno s Clematis

\ t

Jednoleté květiny - luxus dlouhotrvajícího květu

\ t

Jedním z nejjednodušších způsobů péče o letničky, který je navíc velmi dobrý, je ostružina. Jejich barevný rozsah se pohybuje od světle žluté až světlé burgundské, tvar může být plochý a jednoduchý. Pro obrubník dekorace květinových záhonů vyberte blackberry odmítnuty, ale pro tvorbu vysokéhouštiny - velké africké druhy s obrovskými květinovými kuličkami. Ani ty nejtěžší podmínky existence sametu samy nemohou velmi poškodit. Jsou normální a přežijí nedostatek pravidelného zavlažování a horkého slunce a deště. Jediná věc, která by se měla zaměřit na vaši pozornost - nedávejte je do tlustého stínu, jinak kvetení nebo bude vzácné, nebo to nebude vůbec. V ideálním případě by ostružiny měly dostat velké množství slunečního světla, pak budou jejich keře poměrně kompaktní a doslova posypané květinami.

Měsíčky žluté - slunečnice

\ t

Další květina, která si zaslouží vaši pozornost - kino (velké společnosti). Jejich hustý stonek nevyžaduje podvazky a podpěry a samotná rostlina není prakticky poškozena žádnými chorobami. Květiny cinny mohou být různých odstínů kromě modré. Jednou z nejdůležitějších důstojností velkých společností je jejich tolerance vůči suchu: dokonce i zalévání jednou týdně přežijí bez ztrát. Není však nutné proměnit vzácnou vodu do systému, jinak se květy na zinku budou postupně zmenšovat a dekorativní charakter rostliny se významně sníží.

Květinová zahrada s barevným kyanidem

\ t

Určitě stojí za zmínku o různých petuniích, schopných brát různé formy a stát se kompaktním keřem, pak elegantní šikmý s metry biče. Není to tak odolné vůči suchu, jako jsou ostružiny a cyniky, ale překvapivě krásné! Pokud jedete do země jen zřídka, nepěstujte petúnie v nádobách (i když obojživelné rostliny vyžadují) - rostliny budou slábnout abude beznadějně zkažený. Přesto pěstovat tuto květinu, musíte strávit značné množství času a úsilí, takže pokud nemáte jeden nebo druhý, a tato rostlina chcete začít - plán nejjednodušší, "divoké" formy. Nejsou tak dobré jako odrůdy petúnie, ale mnohem životaschopnější.

Keře petúnie na pozadí jahodových růží

\ t

Samozřejmě, že jsme uvažovali o neúplném seznamu barev, které lze v zemi pěstovat. Je jich spousta, ale uvedené druhy jsou podle našeho názoru nejoblíbenější a přizpůsobené obtížným letním podmínkám.

Video tipy od zkušených zahradníků

Viz články pro podobná témata:

 • Podzimní práce v zahradě a v zemi - jaká práce je zapotřebí?
 • Výsadba a péče o špičaté růže: pěstování plíživého růžence
 • Rostlinný kvetoucí rám - vyberte trvalky pro okraj květinové záhony
 • Cibulové trvalky pro zahradu: vše o tom, jak pěstovat živé květy z cibulí
 • Květy s rozkvetlými květy pro záhony - vybíráme vhodné exempláře
 • Jak si vybrat trvalé květiny pro květinové záhony