Jakou koupelnu si vybrat? Tipy pro výběr

Mnoho lidí, kteří sní nebo již začali opravovat, stojí před otázkou - jak si vybrat koupel. Pravděpodobně ne každý ví, že dříve byly lázně vyrobeny z úplně jiných materiálů - dřeva, mědi a dokonce i bronzu. O něco později, ocelové koupele ze železa byly stále stojící na horním kroku podstavce.

Přirozeně, v naší době existovala obrovská paleta možností, ale zároveň se objevila i složitost. Jak si vybrat dobrou a kvalitní koupel? Koneckonců, není nic, co by se mělo zaměňovat s řadou různých možností.

Mimochodem, nejnovější akrylové koupele. Tento typ instalatérství se objevil v Rusku na počátku 90. let. Když se právě objevili, vytvořili skutečný boom! Výrobci byli velmi potěšeni, že spotřebitelé oceňují akryly. Samozřejmě, že ceny v té době byly velmi poraženy na kapse, ale majitelé akrylových lázní byli považováni za velmi hodné a ctěné lidi. Jedním slovem, držení akrylové lázně bylo považováno za luxus. Ale v naší době je vzrušení na těchto lázních tiché a jejich cena je mnohem cenově dostupnější. Ale předtím, než spotřebitel stále představuje otázku, která si vybrat koupel? Která akvizice bude správná? Pomůžeme v této věci.

Pokud si myslíte o tom, pak v koupelně není jen místo pro čistotu a svěžest. To je také místnost, ve které se mnozí po náročném dni odpočívají. Téměř každý, kdo chce změnit koupel, je položen na otázku - co si vybrat? Nejdůležitější věcí je určit, co chcete, jaký materiál preferujete. A pak můžete přemýšlet o množství, kterélze strávit v koupelně.

Koupele jsou vyrobeny z různých materiálů, ale nejoblíbenější jsou:

- Litina

- Akryl

- Ocel

Obsah
  1. Litinová lázeň a její výhody
  2. Výhody litinových van
  3. Nevýhody litinových lázní
  4. Akrylová lázeň
  5. Výhody akrylových lázní
  6. Nevýhody akrylových lázní

Litinová lázeň a její výhody

Litinová lázeň má dlouhé kořeny. A navzdory tomu zůstává dodnes jedním z nejoblíbenějších druhů sanitárních předmětů. Její vzhled je vzhledem k nanesené vrstvě skloviny velmi atraktivní. Smalt se přirozeně nanáší ne v jedné vrstvě. Jsou uloženy dvěma nebo více. To vám umožní získat matný a lesklý povrch. Moderní výrobci dosáhli vynikajících zlepšení ve formě doplňků iontů stříbra ve sklovině. To umožňuje řádné a bezproblémové čištění vody. Ale v litinových tancích jsou plusy a minusy.

Výhody litinových lázní

\ t

Tichý. Vana z litiny je tichá a nevydává zvuk vylévající vody. Zvuk, když je zasažen proudem vody na těle lázně, se stává hluchým.

Tepelná vodivost. Je poměrně nízká a díky této vodě se rychle neochladí.

Péče. Pod smaltem, který je aplikován na akryly, je péče dostatečně jednoduchá. Nečistoty na takovém povrchu jsou špatně zpožděny a je možné upustit od jednoduchého praní tekutým mýdlem.

Litinová lázeň je trvanlivá a trvanlivá, což nelze připsat výhodám. To je důvod, proč lidé milují mnoho letlitinové lázně.

Zajímavý fakt! Lesk, který dává sklovinu, nemůže akrylát opakovat. Takže pokud jste esteticky příjemný - litinová lázeň je nejlepší cesta ven!

Nevýhody litinových lázní

\ t

Kromě litiny existují také minusy.

Hmotnost. Samozřejmě, že tento instalatérský výrobek má velkou tloušťku a váhu. To bude mít za následek určité potíže při přepravě a instalaci. Je také vhodné věnovat pozornost výrobci při nákupu. Ruské lázně jsou těžší dováženy a jejich hmotnost dosahuje sto dvacet liber.

Smalt. Může škrábnout stávku. Takže s nátěrem musíte být velmi elegantní a neuchovávejte v koupelně těžké věci. Ale pokud všechno stejné padlo do koupelny - jediná cesta ven - restaurátorské práce.

Formuláře. Výběr forem je malý. Všechny litinové lázně mají tvar obdélníku, který se liší pouze velikostí.

Náklady. V současné době je průměrná cena litinové lázně asi 25 tisíc ruských rublů. Cena může kolísat na větší stranu, pokud je v koupelně doplněna hydromasáž, osvětlení atd.

Akrylátová vana

První věc, která se výrazně liší od akrylové lázně od litinového bratra - různých tvarů a velikostí. Takové koupele se objevily ne tak dávno, ale již se jim podařilo získat důvěru spotřebitelů. Kvalita a doba trvání lázně přímo závisí na počtu akrylových vrstev a kvalitě původního materiálu. Akryl je směs polymetylmetakrylátového materiálu. List tohoto materiálu se zahřívá zvláštním způsobem a pak se znovu rozložíza pomoci tisku poskytnou dopis nezbytnou formu. Je to proto, že tisk může být jakéhokoliv tvaru - budoucí koupel může mít také bizarní ohyby.

Stojí za to vědět! Bez ohledu na to, jaký je plast, akryl - vše má limit. Takže když navrhujete koupel, musíte vzít v úvahu i tento faktor. Nedělejte ostré a silné zlomy.

Po použití lisu měl akrylový list požadovaný tvar, materiál se ohýbá na zemi mnohem tenčí než na stejných stranách. A aby se některé části upevnily, aplikují se na sklolaminátové nebo epoxidové pryskyřice. Tyto materiály dokonale chrání akrylové tělo. Některé typy koupelí, přesněji řečeno, jejich dno vyžaduje intenzifikaci. To se provádí pomocí kovového rámu, aby se zajistilo, že materiál při nakládání nepropadne a ne trhliny.

Zajímavé informace! Věděli jste, že akrylátové vany neznamenají pouze akryl. K tomuto materiálu přidejte jiný druh plastu, protože samotný akryl je velmi drahý materiál. A díky plastovému akrylu se stává více svědomitý a snazší je mít správný tvar. Kromě toho, kartáčování plastů výrazně snižuje náklady na lázeň.

Výhody akrylových van

Hmotnost. Přeprava a instalace tohoto typu lázně je značně usnadněna hmotností instalatérských prací. Akrylátová vana má průměr asi 25 kg a může snadno zvednout silného muže.

Forma. Díky "tekutosti" materiálu může mít akrylová lázeň libovolný tvar.

Barva. Akryl může být natřen v jakékoliv barvě. Pracuje skvěle na interiéru koupelnymístností a to lze provést v jednom stylu, který nelze říci, když má vana sněhově bílou barvu.

Tepelná vodivost. Akryl má vynikající tepelnou vodivost. Ztráta teploty vody je pouze jeden stupeň za půl hodiny.

Stabilita barvy. Akrylová vana neztratí barvu ani po dvaceti letech. To je dáno tím, že barva není aplikována z horní části misky, ale je přidána k samotnému archu, z něhož je potom vytvořen produkt.

Žádné významné škrábance nejsou hrozné. Různé druhy drobných poškození lze snadno odstranit pomocí nulového brusného papíru nebo speciálního leštěného akrylu.

Hladké- ale ne kluzké! Je-li smaltovaná lázeň velmi snadno sklouznuta do akrylu, je vyloučena. Materiál není absolutně kluzký.

Cenné rady! Kupte si vanu, ve které je kovová mřížka založena. Taková lázeň bude sloužit déle než deset let a její cena nebude podstatně vyšší než cena nastavená pro koupelnu bez posilování. Je také možné bez koupě koupit koupel, jejíž stěny jsou vyztuženy několika vrstvami skleněných vláken a epoxidové pryskyřice.

Nevýhody akrylových lázní

Stejně jako všechny koupele mají i akrylové misky kromě výhod navíc i mínusy.

Malba. Vana se nelíbí, když nasává spodní prádlo. Její horní vrstva může absorbovat barevný pigment, například světlé trička. Také, pokud voda z kohoutku není čistá - je možné, že její barva nakonec absorbuje koupel. Postupem času se jeho povrch stává nažloutlou barvou.

Škrábnutí. Akryl je těžké rozbít, ale poškrábat- snadné. Buďte opatrní při používání této koupelny. Přirozeně, v této kategorii je přední smaltovaný povlak lázní z litiny, což je poměrně obtížné škrábnutí.

Pokud si koupíte akrylovou koupel vysoké kvality - stojí za to vědět, že stojí několikrát dražší litinový výrobek.

Takže volba mezi akrylem a litinou bude trvat dlouho. Pokud je člověk moderní a milující nový vývoj - můžete si koupit akrylovou koupel. No, pokud člověk někdy ocení kvalitu a důvěryhodnost - pak je litina tou nejlepší volbou! Volba závisí také na podlaze, kde bude vana. Je nesmírně nepříjemné umístit železnou misku o hmotnosti více než sto liber na devátém patře. Než si koupíte koupel, musíte zvážit vše a kategoricky přemýšlet o svém rozhodnutí. A pak bude nákup radostný.