Jaký cement je lepší?

Otázka „kdo lépe cement - portlandský cement nebo portlandský cement struska“ znepokojuje mnoho. Aby však bylo možné najít definitivní odpověď je obtížné: každý z nich má své vlastní vlastnosti a má specifický účel.

v úvahu všechny "pro" a "proti" příkladu PC II /B-400 a SHPTS III /A-400

  • Portlandský cement PC II /B-400je vyroben z vápence a jílu, a minerální doplňky mohou být v množství 21 až 35%. Rozsah - výroba betonových prefabrikátů párou pro třídy betonu až M200. Také PC II /B-400 se používá při výrobě monolitických betonových konstrukcí, letiště, Výstavba vodních staveb (ve sladké vodě) při provádění prací na rychlé raspalubkoy v zimě stavby (pro další Elektroprohrivannya elektrorozmorozhuvannya) při výrobě azbestových výrobků.
  • SHPTS III /A-400se získá mletím slínku, granulované vysokopecní strusky a sádry. Obsah popela - 21-60%. Čím více strusky je použito, tím nižší je aktivita cementu. Ve srovnání s PC portlandského struskového cementu zpomalila růst síly na první, ale později kalení zvýšení sazeb až 12 měsíců index pevnosti dosáhne SC.

SHPTS vyznačuje nízkou tepla a vysokou odolností proti agresivním vlivům prostředí. Tento materiál se běžně používá při výrobě běžného a vyztuženého betonu, vodní stavby,obecné stavební práce. Nedoporučuje se jej však používat v podmínkách snížených teplot, při provádění konstrukcí, které budou podléhat pravidelnému zmrazování a rozmrazování.

Souhrnně lze říci, že počítač je plně vhodný pro použití v obtížných klimatických a technických podmínkách, kde je vyžadováno rychlé zabavení materiálu. Občanská výstavba však může být úspěšně realizována s využitím SPT.

Portlandský cement byl v poslední době nejoblíbenější. Proč si myslí, že tento cement je lepší?

Obsah
  1. Argumenty ve prospěch portlandského cementu
  2. Jaký cement je lepší - volíme správně
  3. Jaký cement je lepší pro založení?

Argumenty ve prospěch portlandského cementu

\ t
  • Úplná absence nebo zanedbatelný obsah granulované strusky.

Ano, ve SPC mohou existovat strusky, jejichž obsah může dosáhnout 60%. Díky této přísadě se zvyšuje doba smrštění cementu. Avšak s ohledem na skutečnost, že vysokopecní granulovaná struska je odpadem metalurgické výroby, její přítomnost staví POC na takové vlastnosti, jako je vysoká odolnost proti korozi, snadná pokládka, spolehlivá ochrana proti praskání a povětrnostním vlivům, trvanlivost;

  • Doba smrštění portlandského cementu je kratší než doba srážení SPC.

Toto prohlášení je naprosto spravedlivé. Již druhý den, PCC II /B-400 najde až 35% plánované síly, s IPC pouze 25%. Nicméně 55. den SPS sámPevnost není nižší než u počítače M500, zatímco jeho struktura se stává hustší, což poskytuje materiálu vysokou pevnost. Je však nepravděpodobné, že by počítač vydržel zatížení větší než 540 kg /cm2.

  • Struska z vysokých pecí se používá ve výrobě ke snížení nákladů na materiál.

To je klam. Jedná se o vysokopecní strusku, která reaguje s slínkem a dává PFP vysoké provozní vlastnosti, které jsou zbaveny PPC.

Jaký cement je lepší - volíme správně

  • Kvalita . Kvalita tohoto stavebního materiálu je potvrzena mezinárodní normou ISO-9000. Toto označení musí být opatřeno obalem. Zajišťuje, že váš výrobek splňuje mezinárodní standardy kvality. Balení by mělo být navíc papírové dvojvrstvé, uzavřené bez poškrábání a známky vybalení. Zvláštní pozornost je třeba věnovat vlastnostem materiálu (značka, přítomnost přísad atd.), Jakož i trvanlivosti. Čím déle je cement uložen, tím horší je jeho kvalita. Po 6 měsících skladování se tento materiál sníží o téměř 35%. Je také důležité, za jakých podmínek je materiál obsažen. Vysoce kvalitní cement by měl být volný, aby se probudil dlaní vaší ruky a nezasekl v komatu.
  • Cena . Cena cementu závisí na jeho značce. Dobrý stavební materiál nemůže stát levně. Mnozí bezohlední výrobci dnes snižují koncentraci cementového prachu, aby snížili cenu vyráběných výrobků. Tyto účinky však nepříznivě ovlivňují kvalitu cementové malty. Proto byste se neměli zaměřovatnáklady, ale na záruku a pověst dodavatele.

Jaký cement je lepší pro nadaci?

Založení nadace - nejdůležitější část bytové výstavby. Chyby v jeho realizaci mohou vést ke zničení nadace a dokonce i samotného domu. Kvalita základu má obrovský vliv na kvalitu cementu. Nedodržení proporcí nebo nesprávně zvolené značky stavebních materiálů může mít za následek smutné následky.

Podle profesionálních stavitelů je nejlepší použít materiál značek M300-M500 k naplnění základů bytového domu. S ohledem na skutečnost, že na 1m3 betonu vytvořit základ vyžaduje 490 kg cementu M400 nebo 410 kg M500, pak, s ohledem na náklady na materiál, můžete nezávisle určit, která značka je výhodnější k použití. Nedoporučuje se použití nízkohodnotných stavebních materiálů. Například cement M200 je nejvhodnější pro zpracování.

Při volbě superstriktivních cementových značek (m600 a m700) pro výstavbu malé obytné budovy jednoduše utratíte peníze.

Po výběru značky stavebního materiálu je třeba věnovat zvláštní pozornost respektování proporcí. Je také nutné vzít v úvahu typ půdy, na které bude dům postaven. Na pískových a kamenitých půdách se používá beton M200-250.

Nekupujte zásoby pro skladové zásoby. Rychle ztrácí své vlastnosti. Nejlepší je vypočítat potřebné množství cementu a koupit ho přímo před nalitím základu.

Rozhodnout, který cement je nejvhodnějšíZaložení základů (M300, M400 nebo M500) je nejjednodušší, založené na technických vlastnostech vašeho projektu.