Jaký druh zelí lze zasadit v červenci?

Většina odrůd pěstitelů zelí vysazených od poloviny do konce jara - nejpříznivější období pro tuto plodinu. Kromě toho je výsadba sazenic v této době pro mnoho odrůd zárukou, že bude mít čas dozrát až do prvních mrazů. Nicméně, výsadba zelí v červenci je také možné bez ztráty plodin. Hlavní věc je řádně vyzvednout odrůdu a pečlivě sledovat doporučení péče.

Pěstování zelí

\ t
Obsah
 1. V červenci prasnice zelí?
 2. Jaké druhy a odrůdy zelí mohou být vysazeny v létě?
 3. Linky setí semen a sazenic
 4. Výhody a nevýhody výsadby zelí v červenci
 5. Charakteristické rysy pěstování zelí v létě

Prasnice zelí v červenci?

Samozřejmě je možné pěstovat zelí uprostřed léta. Mnoho zkušených rekreantů tímto způsobem pěstuje dvě plodiny za sezónu, výsadbu první sazenice na jaře, a druhé v červenci, po sběru první části zelí. Takový přístup je však vhodný pouze pro rané kultury. Kromě toho je v tomto případě důležité dodržovat jasné podmínky přistání. Například, bílooký druh vysazený pouze v první dekádě července. Pro pozdější výsadbu zelí je vhodný pouze pekingský druh.

Je třeba také poznamenat, že s posuny, pokud jde o výsadbu sazenic, tolerovat a načasování jeho setí. Pokud je tento okamžik zanedbáván, pak přistání může být pozdě a hlavy nebo vůbec neváží na podzim, nebo prostě nemají čas dozrát.

Jaké druhy a odrůdyMůže být v létě vysazeno zelí?

Než budeme hovořit o pravidlech pro pěstování plodin v létě, mělo by být jasně stanoveno, co přesně může rostlina zelí v červenci. Pro všechny podmínky kultivace jsou podmínky pro zrání a klimatické požadavky vhodné.

Nejlepší možností pro červencové výsadby jsou rané odrůdy, jejichž zrání po vykládce nepřesahuje 45-55 dnů. Odrůdy s delší vegetační dobou jsou v létě vysazeny pouze v jižních oblastech, kde teplo na podzim trvá déle.

Mezi nejoblíbenější druhy zelí vhodné pro vykládku koncem června - začátkem července patří:

 • Colorado;
 • Pekingese;
 • čínština;
 • brokolice;
 • oddělené rané odrůdy bílého zelí (Rinda F1, červen, Duma F1).

Zelí Colorado

Všechny tyto odrůdy by měly být vysazeny v první polovině července. Pro výsadbu po 15. červenci jsou vhodné pouze Peking a čínské odrůdy.

Pozor! Je také třeba připomenout, že v červenci rostlina sazenice již připraven. Při výsevu semen v tuto dobu, čekání na sklizeň je nepravděpodobné, že stojí za to. Výjimka je zaseta pouze ve sklenících.

Linky osevních semen a sazenic

\ t

Zvláštní podmínky pro výsev semen jsou individuální pro každý region a jeho klimatické podmínky. Kromě toho jsou také ovlivňovány vlastnostmi odrůdy a metodou kultivace kultury.

V různých odrůdách pekingského a čínského zelí se doba zrání pohybuje od 40 do 80 dnů. Proto, když zaseté semena v otevřeném terénuDoporučujeme postup od 15. července do srpna. V semenáčkové metodě pěstování semen na semenáčcích osetých koncem června. Dosahuje takové vegetace po dobu 25-30 dnů, po které je vysazena na lůžku.

Colrabi zaseje jiným způsobem. Sazenice se provádí v prvních dnech června. Zraje v druhé polovině července. Současně je proveden přenos do otevřeného terénu. Pokud je plánováno zasadit semena přímo do otevřeného terénu, pak je naplánováno na období od 20. června do prvních červencových dnů. V druhém případě spadá úplné zrání zeleniny na první říjnové dny.

Pokud jde o brokolici v létě, setí se v otevřeném terénu, lhůta je první desetiletí července. Pokud zaseješ kulturu ve druhé polovině měsíce, nemusí to jít pryč. Doba zrání k výsadbě sazenic je 35-40 dnů. Semena na semenáčcích se proto vysévají od konce května do začátku června.

Sazenice bílých odrůd zelí se vysazují na lůžku od začátku června do první dekády července. Současně okamžitě v otevřeném terénu semen takové kultury zasejte mnohem méně.

Výhody a nevýhody výsadby zelí v červenci

\ t

Letní výsadba zelí zahrnuje řadu pozitivních i negativních bodů, které by měly určitě věnovat pozornost přistání. Mezi výhody výsadby semen a sazenic v létě patří:

 • možnost sklízet současně dvě plodiny zelí;
 • přístup k čerstvému ​​pekingskému zelí na podzim, ke kterému není vždy uložena první plodina;
 • nepřítomnostmrazů a nízkých teplot, které špatně ovlivňují růst a vývoj rostliny;
 • vysazeny v červenci, sazenice pozdních odrůd zelí poskytují mnohem větší úrodu než jarní výsadby.

Sklizeň zelí

\ t

Kromě těchto výhod má však červencové zelí také řadu nevýhod. Mezi hlavní patří:

 • silné teplo je schopno rychle spálit listy mladých sazenic odrůd s časným zráním;
 • příliš dlouhé denní světlo může být příčinou tažení zelí místo tvorby zelí;
 • v případě, že výsadba byla vybrána pozdní zelí, pak v regionech, kde se blíží zima brzy, nemusí mít čas dozrát k mrazu.

Vlastnosti pěstování zelí v létě

\ t

Proces pěstování zelí, který byl vysázen v létě, se liší od jarního pěstování různých nuancí. Tento proces vyžaduje dodržování některých doporučení:

 • Optimální teplota. Při pěstování sazenic na přistání v červenci je nutné zajistit, aby teplota v místnosti neklesla nad 20 stupňů. Prodloužený pobyt sazenic a dospělých rostlin na značku 22 stupňů a výše zničit klíčky.
 • Správný výběr míst vykládky. Stejně jako v případě jarní výsadby, vyberte oblast, kde se do té doby několik sezón nevyrostl kříž-květiny. Ale tady je vychystávání, které není dobře osvětlené, ale naopak malé hřiště. Během tohoto období může přímé sluneční záření vážně poškodit vegetaci.
 • Mulčování půdy. PokrytíPůdní povrch pod křovinami s 5 cm vrstvou půdy pomůže udržet vlhkost delší po zavlažování. Navíc mulčování zlepšuje tok kyslíku do kořenů vegetace.
 • Správné zavlažování. Každý den zavlažujte hybridy a odrůdy vysazené v létě. Současně to není možné přehánět objemy kapaliny, aby nedošlo k přemrštění půdy. Zkušení turisté v této době doporučují zavést na zavlažování, které je vhodnější pro rostliny. Po zavlažování je pozemek vybuchlý.
 • Krmení. Půda musí být krmena. Optimální je v tomto případě hnoj, rozpuštěný ve vodě v poměru 1:10. Ptačí trus se také používá ve vodě v poměru 1: 5. Krmení se provádí 2-3 krát.

Při výsadbě sazenic se semenáčky večer přesouvají do otevřeného terénu. K tomu vykopat jámu, která opatrně uvolní půdu a vrhne ji vroucí vodou. Další prohloubení hojně hydratuje. Mladý keř je položen tak, že kořeny nejsou ohnuté a povrch půdy byl na úrovni dna. Před výsadbou z každého keře rozbít všechny listy, s výjimkou 1-2 mladých. To výrazně zvyšuje šanci na použití výhonku.

Samozřejmě může být v červenci pěstování zelí, zatímco výnosy plodin mohou být dokonce vyšší než při jarní výsadbě. Zpravidla to dělají za účelem získání druhé plodiny nebo v případě, že se první vykládka ukázala jako neúspěšná a je naléhavé zaplnit ztráty. Ale v každém případě je třeba mít na paměti, že ne všechny druhy zelí jsou vhodné pro letní výsadbu. Navíc taková kulturaz hlediska péče, kromě obecných pravidel, také poskytuje řadu jejich nuancí.