Japonské lázně v našem domě

Japonsko - starobylá a tajemná země. Proto je pravděpodobně také atraktivní pro obyvatele jiných zemí. Zajímá vás vše: historie i tradice, kuchyně a dokonce i koupele. Jména těchto tradičních japonských lázní jsou roztomilá a tajemná: ohuro, furaco, santo ... Co leží za těmito jmény? Dnes o tom budeme mluvit.

Samozřejmě, v obvyklém smyslu pro nás, japonská lázeň je obtížné pojmenovat, protože to není absolutně jako ruská parní lázeň, ani ve finské sauně.A především skutečnost, že japonská lázeň není jen mycí proces, ale celý rituál, částečně i náboženský, kde je očištěno nejen tělo, ale i duše. To věří Japonci.

Japonský lázeňský dům se stal od nepaměti velkou tradicí, kdy Japonci odmítli zabíjet zvířata, která zcela zakázala jejich náboženství - buddhismus

Japonci proto odmítli používat mýdlo, pro jehož výrobu je nutné zvíře usmrtit. A banya obřad mají zvláštní. Obecně platí, že Japonci jsou skvělí milovníci různých obřadů. A samozřejmě se dotkla i mytí procedur, naplněných zvláštním filozofickým obsahem.

Nejprve Japonci, kteří v supermarketu nechávají oblečení a boty, jdou do místnosti, kde na něj čeká malá stolička, umyvadlo a jeřáb se studenou a teplou vodou. Zde se pomalu, ale opatrně třel žínkou, nalil si vodu. Pak Japonci čekají na další místnost, která již připravila obrovskou vanu, naplněnou horkou vodou, s opatrným ponořením na dno lavice. Voda ar, rozpuštěná v ní různé soli, bujóny akadidlo Je nutné ponořit se do vody na úroveň srdce. Zde můžete zcela uvolnit svaly. Myšlenky musí být zcela bez starostí. Je třeba myslet na něco uklidňujícího, například na skalnatou japonskou zahradu, tak dobře vyladěnou pro rozjímání a reflexi ... Horké páry odhalují póry, zapomenutou únavu, stres a všechny druhy zbytečných myšlenek přecházejí k daleko třiceti druhým plánům a obecně se vypařují spolu s stoupáním nahoru trajekt

Obsah
  1. Japonské lázně: Furano, O-Furo a Sento.
  2. Stavíme japonskou koupel
  3. Jaká by měla být klasická japonská lázeň

Japonské lázně: furaco, o-furo a svatý.

Tradiční japonské lázně jsou tedy tři odrůdy.První dva - furaco a o-furo mohou být uspořádány doma,ale ze steno - to je úplně jiná záležitost. V takové lázni může být až 100 osob najednou.

Je pravda, že význam všech koupelí je jedinečný: terapeutický a léčebný účinek, který mají, není pára, jako v obvyklých lázních pro Evropany, a horká voda nebo horké piliny nebo oblázky.

Japonská lázeňská furacoje sud, který se někdy nazývá mořská panna nebo ovál. Jsou v něm dvě větve: velká, ve které je lavice, a ve skutečnosti se koná obřad. A méně, ve kterém je prvek pro ohřev vody. Může se jednat o pec na dřevo nebo elektrické ohřívače: teplota vody v písmu by měla být udržována na 45-50 stupňů. Samozřejmě, takové horké postupy si musí zvyknout.

Jako pěnaobvykle z modřínu, cedru nebo dubu. Toto plemeno je důležité: díky tomu je voda v sudu obohacena o esenciální oleje, minerály a taniny. Pro větší účinek ve vodě lze přidat výtažky z bylin, růžových lístků, různých aromatických olejů.

Japonská lázeň pro-vůzje již další etapou obřadu. Často následují kožichy. Pro-vůz je obdélníková silnostěnná krabice naplněná pilinami nebo, méně často, s oblázky. Plnivo v krabici se neustále zahřívá. Tradičně se pro o-furo používají piliny cedrového nebo limetkového mixu s různými kořeny a bylinkami. Směs o-furo lehce zvlhčuje, ohřívá až na 60 stupňů, po které se můžete šťastně ponořit do voňavé směsi na krku a půl hodiny, abyste si vychutnali lehkou masáž pilinami a zahřáli celé tělo. Po takové koupeli se pokožka stává velmi hladkou a svěží.

Jak jsme již uvedli , jiný druh japonského světceje již veřejnou lázní. Kupil zde nahrazuje obrovský bazén, kde lze léčit až 100 lidí současně. Samozřejmě, že samotná tradice zde také není rozbitá: nejprve musíte navštívit prádelnu, umýt, zaujmout kontrastní sprchu a pak - navštívit bazén. Ale ne tak dlouho - jen o 15 minut více.

Stavíme japonskou koupel

.

Každý Japonec chce doma připravit koupel, protože tento tradiční postup se provádí denně před večeří. A proč bychom neměli napodobovat jejich příklad?

Není to tak dávno, co byla japonská lázeň v našich podmínkách skutečným zázrakem.Tyto dny však již dlouho prošly a vytvořily si pro sebe domov pro kohokoli. Alespoň pokud máte vlastní stránky.

A tady všechno jde, stejně jako u obyčejné stavby: volíme vhodné místo na území, odhadujeme velikost lázně.

Stejně jako ruština může být japonská lázeň umístěna na jakékoli místo, ale lépe ve vzdálenosti od domu

.

Dále projdeme všemi fázemi výstavby: vylitím základu s ohledem na vlastnosti půdy. Nejlepší ze všeho je samozřejmě možnost sloupce, ale můžete také vyplnit pásku. Další - montáž na zeď. Samozřejmě, že je lepší stavět strom jako ruská lázeň. Výborně přijde lázeň cedrového, dubového nebo modřínového, i když ten se používá jen zřídka: často na takové žurnály působí pryskyřice. Uvnitř lázně, pro zpracování je lepší použít topol, osika nebo vápno.

Jaká by měla být klasická japonská lázeň

Japonská lázeň má samozřejmě řadu vlastností . Je třeba zajistit všechny důležité systémy: kanalizaci, vytápění, vodu a elektřinu. Větrání je třeba promyslet do nejmenšího detailu.

Prostor pro koupel by navíc měl být poměrně prostorný. Koneckonců, tady je nutné umístit a podninknika, a pomicheskaya, a vlastní prostor pro procedury.

Nastal čas uspořádat japonskou koupel.Nejdůležitějšími prvky zde jsou furaco bar a box na o-furo.Moderní pěnové rámy poskytují topný systémVoda je pec z nerezové oceli. Nejčastěji se jedná o pece na dřevo. Je však možné použít i fumigant, vytápěný elektřinou. Strukturálně je furaco vodotěsný sud, ale dnes již můžete najít vzorky furaco, vyrobené ve formě van. Samozřejmě můžete takový sud vyrobit sám, ale je ještě lepší koupit hotový kontejner.

V sudu furaco člověka hází veškeré napětí, které se nahromadilo během dne, při přípravě na další etapu slavnostního hostování - na holicí vanu pro-foo, která je nezbytným a hlavním atributem celého tradičního obřadu.

Je nejlepší, když je vaše vana plná komplexů: furaco i o-furo. Jak jsme již zmínili, o-furo je jednoduchá dřevěná krabička z drahého dřeva, plná pilin. Složitost tohoto zařízení při zahřívání plniva.

Samozřejmě, po procedurách koupele musíte relaxovat, cítit všechny aktualizace, které dávají japonské lázni. Proto během výstavby nezapomeňte přidělit místo pro "místnost čajového obřadu".