Je toaleta nebo umyvadlo špinavé? Co dělat

O tom, kolik komfortu moderní člověk získá, se učíme jen tehdy, když zjistíme, že v dřezu nebo vany je voda a toaleta neodmítá. Tyto události se navíc vyskytují v nejnepříznivějším okamžiku na stejném právu tvrdohlavosti. Co dělat, aby vám přinášel pohodlí a váš byt zářící čistotou a pořádkem?

Obsah
 1. Posouzení situace
 2. Pokud svítí toaleta. Co dělat
 3. Odstraňuje podestýlku v koupelně
 4. Korek v dřezu
 5. Co dělat, pokud není k dispozici vhodný nástroj?
 6. Jak odstranit ucpání kanalizační trubky?

Posouzení situace

\ t

Před spěcháním do telefonu a voláním o pomoc určme, kolik je ucpané WC nebo umyvadlo:

 • Voda je pomalá, téměř stojí za to. Ale to samé postupně uniká do kanalizace. To ještě není nejhorší scénář. Chcete-li se dostat z pozice pomůže jednoduchý kabel. K tomu zavřete vypouštěcí otvor gumovou polokoulí a několikrát zatlačte rukojeť přístroje. To pomůže uvolnit dráp.

  Vymezení situace pomůže a chemie. Stačí nalít do otvoru podle instrukcí a počkejte, až to udělá. Dus vody bude sloužit jako signál k tomu, že je nutné ohřát vodu a ohniště na odpadky, vyplavit zbytky tuku a kalu. To je nejlepší způsob, jak odstranit nečistoty v záchodových mísách, protože práce kabelu je nepohodlná.

 • A co když voda neúniky a stojany bez pohybu? Pokud závora nepomůže, bude muset způsobit těžké dělostřelectvo. Instalační kabel pomůže v tomto problému. Je to ocelový drát zkroucený ve spirále. Pro usnadnění práce na jednom konci kabelu položte rukojeť. Druhý konec má bouři. Délka průměrného kabelu pro domácnost je 3 m. Je pravděpodobné, že práce bude provedena, když se provedou dvě věci. Jeden otočí pero a druhý zatlačí kabel do systému. Rotační pohyby umožňují vrtáku vyvrtat díru do korku a obejít ohyby potrubí. Zadaná délka kabelu obvykle postačuje k nápravě situace. Když je zástrčka propíchnuta, je nutné provést několik translačních pohybů pomocí kabelu, po kterém může být odstraněn a omyt.

  Při práci s kabelem je důležité mít na paměti, že klíč k úspěchu závisí na správné poloze nástroje. Musí být v napjatém stavu. Pokud se drát rozsvítí, aby se ohnul na nějakém kolenu, kabel bude zkažený.

Pokud na ruce nebylo tovární lano, mistrovský majitel vyjde z problémů s pomocí vhodného drátu a nákladu ve formě velké matice nebo malého sáčku s malými kameny. Současně by měl být drát sám o sobě dostatečně tuhý, aby překonal odpor zástrčky, a zároveň dostatečně flexibilní, aby se mohl volně pohybovat v rámci komunikace.

Skutečností však je, že často se tento velmi kabelový a vhodný drát v ekonomice v pravý okamžik neprojevuje. Co dělat?

Pokud svítí toaleta. Co dělat

Když je vana nebo dřez ucpaná, je stáleJe tolerovatelná, protože špinavá voda může být vypuštěna do toalety. Ale když "poslední možnost" selže, situace se stává kritickou. Zvláště smutná situace pro ty, kteří žijí v bytech. Koneckonců, v tomto případě se na konci města nenachází žádný saloonový stánek.

Slabá průchodnost může být "vyléčena" chemickými prostředky, například "Krota". Vantus se může hodit, když je zařízení, které odpovídá průměru vaší bílé. Pokud situace těmito prostředky není vyřešena, musíte jít na kabel. Když voda sestoupí dolů, je žádoucí ošetřit drenáž chemikálií, která rozpouští zbytky zátky. Horká voda pomůže opláchnout rozpuštěný kal a vyčistit potrubí.

Ucpání toalety je však možné a hrubé předměty jako houba nebo omylem nalitá voda hadříkem. V tomto případě se musíte pokusit chytit dusnou překážku. To lze provést pomocí háčkovaného drátu. Kdyby tyto manipulace neuspěly, musely by zavolat ke všem svým sebekontrolám, polknout více vzduchu a dostat ruce na stejný cizí předmět.

Odstraňuje podestýlku v koupelně

Čištění komunikací směřujících do vany se neliší zejména od toalety. Až na jeden okamžik. V koupelně je však, stejně jako u dřezu, vypouštěcí otvor, který chrání byt před povodněmi. Při práci se spojkou musí být uzavřen, aby se vytvořil vnitřní tlak. V opačném případě nebude průlom. Takže zavřete přepadový otvor a teprve pak můžete začít.

Jiná nuance je takováOdvodňovací systém ve vaně je k dispozici a podléhá demontáži. Zvláště při použití moderních trubek. Pokud závěs nepomůže, nespěchejte, abyste dostali objemný kabel. Je možné, že bude účinněji rozebrat drenážní plochu. Často to eliminuje příčinu ucpání.

Korek v dřezu

Když je voda v dřezu, stačí se podívat pod ni. Tam najdete potopené koleno. Může mít různé konfigurace. V některých případech je to podobné anglickému písmenu S, v jiných to vypadá jako "appendicus" trubka. Jeho účelem je sbírat odpadky, nedovolit mu vstup do systému. Na sifonu je čepice, která odstraní korek.

Před prací je třeba se postarat o kbelík nebo hlubokou mísu, kterou bude voda shromažďovat. Po vyčištění sifonu je nutné jej sbírat zpět. Je důležité umístit těsnění na jejich místa. Zabraňují úniku vody.

Co dělat, pokud není k dispozici vhodný nástroj?

Často se stává, že se kritická situace neočekávaně chytí a v domě není vhodný nástroj. Jak být, protože situace vyžaduje okamžitý zásah.

Naštěstí existují některé neobvyklé, ale účinné způsoby:

 • Balení mléka.Pokud jste v předvečer dne zakoupili mléko nebo šťávu v lepenkových obalech, může být zapotřebí. Vezměte balíček, vložte otevřený roh do vypouštěcího otvoru a ostře zatlačte shora. Vzduch vycházející z obalu musí stlačit ucpání. Když jeden balíčeknestačí, vezměte si druhou. Stejným způsobem lze použít i plastové lahve. Princip práce je stejný.
 • Vysavač.Pro pokročilejší je vhodný vysavač. Stačí připojit hadici k otvoru, řekněme, do dřezu a vstřikovat do něj vzduch. Po 2-3 minutách vysavač obvykle vytvrzuje ucpáním. Věnujte pozornost Pro připojení hadice k vysavači je zapotřebí spalovací strana.
 • Soda a ocet.Občas se zdá, že všechno funguje proti vám. Umyvadlo je ucpané, hadice je rozbitá, světlo je vypnuto, není kabel. Balíčky jsou právě odhozeny. Jak být? Hledat na farmě pro sodu a ocet. V krajním případě je lze nalézt v sousedích nebo v nejbližším obchodě. Tato metoda je vhodná, když voda není v dřezu jako jezero. Pro slabá ucpání a jako preventivní opatření funguje perfektně.

  Tak si vezměte hrst sody, nalijte ji do odtoku. Je nutné, aby vše vstoupilo do potrubí. Pak ji shora zalijeme sklenkou octa. Zároveň je nejlepší nechat skořápku jen v případě, že bude plivat a plivat. Minutu po pěti, kdy se všechno uklidní, se můžete vrátit a vylít sprchu teplou vodou.

 • Samonosná pouzdra.Co dělat, když voda již stojí? Sání sody do potrubí nefunguje. Musíte hledat gumový míček v dětském koutku. Je třeba jej rozřezat na dvě nestejné části. Vložte menší do větší a zašroubujte ho na jakoukoliv dřevěnou tyč. Šrouby a šroubováky se nacházejí v každém domě. Zde je hotový keř. Nyní je to pro vás snadnévypořádat se s problémy.

Jak odstranit ucpání kanalizační trubky?