Jednoduché tipy pro péči o korkovou podlahu: provozní pravidla a doporučení

Pokud chcete být blíže k přírodě a vybrat si nejpřirozenější a ekologičtější materiály jako podlahová krytina, pak nebudete korek ignorovat, protože péče o korkovou podlahu je poměrně jednoduchá a její krása je zachována po mnoho let. Přijímá se následující opatření na péči o takové krytí: preventivní a okamžitou opravu vad.

Obsah
 1. Obsah
 2. Zachovejme krásu trubice "mladý"?
 3. Odstranění znečištění myslí?
 4. Preventivní péče o korkovou podlahu?

Obsah

 • Zachovejme krásu trubice "mladý"
 • Eliminace znečištění myslí
 • Preventivní péče o podlahu kortikální

Udržujme krásu trubice "mladý"?

Tak jste si koupili korkovou podlahovou krytinu, položili ji, postavili nábytek a různé doplňky - můžete obdivovat interiér! Krásné? Nepochybně. Musíte však jasně pochopit, že bez ohledu na některé nuance zachování této krásy po mnoho let nebudete úspěšní. Je třeba okamžitě říci, že korek je kvalitní materiál, který je odolný vůči většině vnějších vlivů. Prakticky se nebojí mechanického poškození, zvýšené vlhkosti vzduchu a domácích saponátů. Tyto vlastnosti usnadní váš úkol.

Odborníci doporučují, aby bezprostředně po položení kortikálu byla provedena řada preventivních opatření, která zachová jeho nedotčenou krásu a přírodní vzor.

Nejdříve dejte pozor na podlahuv každém případě se vlhkost nenahromadila například ve spojích panelů. Dlouhodobě nepozorovaně, může to vést ke ztrátě estetického vzhledu zátky a zhoršení jejích provozních vlastností, nemluvě o šíření škodlivých mikroorganismů a hub. Za druhé, pravidelně měnit ochrannou vrstvu nátěru, ať už je to lak nebo tmel. Nečekejte na okamžik, kdy se začne erodovat, a na podlaze bude neatraktivní "hrboly".

Ochranná vrstva kortikálního dna v obývacím pokoji je zpravidla dostatečná ke změně každé 2-3 roky.

Za třetí, dbejte na to, aby byla podlaha chráněna před poškozením a poškrábáním, která pocházejí z nohou nábytku. Chcete-li to provést, stačí dát je do speciální cítil "boty" -stick nebo vložte na ně kousky dopravní zácpy, odpovídající velikosti. Za čtvrté, aby se zabránilo vzniku škrábanců na povrchu korku z písku a nečistot z ulice, pomoci se speciálními rohožemi chránícími před nečistotami, které jsou umístěny u vchodu. Specialisté věnují pozornost skutečnosti, že tyto výrobky by neměly mít pogumovaný podklad, protože mohou na podlaze zanechat ošklivé a složité skvrny.

Připevnění k nohám nábytku - ochrana podlahy proti poškrábání, deformaci a poškození povrchu

Tato opatření jsou samozřejmě velmi účinná a umožňují chránit přírodní kryt před mnoha negativními faktory ovlivnění, ale konvenčnímu znečištění nelze zabránit. Proto je vhodné věnovat zvláštní pozornost čištění kortikální podlahy.

Eliminovat znečištěnímoudře

Zdá se, že obtížné je odstranit špinavou skvrnu z podlahy nebo ji otřít, aby se odstranila šedá vrstva prachu z povrchu? Stačí si vzít sexy hadřík, kbelík, mop (je-li to žádoucí) a přejít k mytí. Nicméně, s kortikálním povlakem, záležitost je mírně odlišná. Vaším cílem není jen odstranění znečišťujících látek, ale i řádná likvidace, která v žádném případě nepoškodí nátěr. Proto je třeba vzít v úvahu následující nuance:

 • K mytí podlahy používejte pouze dobře stlačený, lehce navlhčený hadřík.
 • Můžete použít obvyklý sex hadřík, mop, ale vyloučit z tohoto arzenálu mycí vysavač.
 • Pro praní lze použít různé čisticí prostředky a čisticí prostředky pro domácnost. Neměli by však obsahovat abrazivní částice. Je přísně zakázáno umývat korkové podlahy výrobky obsahujícími rozpouštědla.
 • V současné době existují speciální nástroje pro péči o korkovou podlahu. Oni nejen chránit povrch, ale také dát nátěr svěží vzhled, lesk. Tyto prostředky umožňují účinně odstranit tuk z povrchu zátky a mnoha dalších nečistot.
 • Pokud se na povrchu podlahy vyskytne vážné znečištění, například otěr inkoustu z inkoustu nebo topného oleje, je možné odstranit brusný papír s jemným brusivem. Poté je nutné toto místo zpracovat voskem a přikrýt novou vrstvou laku.
 • Stojí za povšimnutí, že většina výrobců kortikálních povlaků podává doporučení ohledně používání určitých druhů péče o podlahu. Navíczaručují krásu dopravní zácpy a jejích provozních vlastností pouze s využitím prostředků uvedených v doporučeních.

  Preventivní péče o korkovou podlahu?

  Zvláštností kortikálního povlaku je to, že pokud se nachází pod přímým slunečním zářením, brzy se vypálí, podle toho ztrácí svou původní barvu a dřívější přitažlivost. Tomu se lze vyhnout, pokud se staráte o pokrytí předem - ve slunečných časech dne by měla být okna zakryta záclonami nebo žaluziemi. V místech s vysokou propustností a funkčním zatížením, např. U počítačového stolu, se doporučuje, aby se rohože.

  Ochrana zástrčky před otěrem podložkou

  Další nuance je úroveň vlhkosti. Specialisté argumentují, že jeho optimální hodnota je 40-60% při teplotě vzduchu nepřesahující 20C. V chladném období, kdy aktivně pracujeme s topnými zařízeními a topným systémem, se však vlhkost snižuje. To obvykle vede k takovému negativnímu jevu, jako je prasknutí podlahy a tvorba ošklivých trhlin. To pomůže zabránit dodatečnému zvlhčování vzduchu pomocí speciálních zvlhčovačů pro domácnost.

  Stačí tedy dodržovat řadu preventivních opatření a pravidel pro přímou péči o korek, aby se po mnoho let zachoval její atraktivní vzhled a aby se hosté uchytili luxusem přírodního materiálu.