Kabinové koupele

Dnes je možné postavit koupel z jakéhokoliv materiálu. Ale stejně jako před několika staletími většina lidí dává přednost přirozenému stromu. Potřeba této stavby vzniká nejen mezi obyvateli venkova, ale i v městských oblastech, navzdory přítomnosti koupelny nebo sprchy v domě. Koneckonců, to je tím, že navštívíbar-lázně , můžete obnovit sílu, zlepšit své zdraví, a jen relaxovat s rodinou nebo přáteli.

Saunu lze postavit nezávisle nebo ji může pověřit odborníky. Ať už bylo učiněno jakékoli rozhodnutí, některé důležité otázky je třeba řešit předem.

Paluba nebo nosník

\ t

Jelikož je strom sám o sobě jedinečným přírodním materiálem, jeho struktury mají pouze ty nejlepší vlastnosti. Koupelny, domy a další stavby jsou nejen velmi atraktivní, ale také spolehlivé, mají dlouhou životnost. Tento materiál má schopnost „dýchat“ a vytvářet v místnosti optimální mikroklima. Pro vytápění této místnosti trvá trochu času. A dokonce iv silných mrazech v sauně bude pohodlné a teplé, protože tento materiál dokonale udržuje teplo.

Obvykle se pro stavbu lázní berou stromy jehličnatých druhů a rada se doporučuje požádat o malou lázeň. Nosníkové konstrukce jsou podrobeny takovému zpracování, které v důsledku montáže vyžaduje minimální dobu, protože tyče mají standardní velikost. Když se rozhodnete stavět paprsek, mnozí spoléhají na následující výhody:

- přijatelné náklady;
- Hustota nosníků při pokládce zcelaeliminuje pronikání vlhkosti do místnosti;
- zvláštní vlastnosti dřeva přispívají k pravidelné výměně vzduchu;
- protožebarové halymají malou hmotnost, potřebují malý základ;
- pouze bar může vytvořit vícepodlažní koupel s komplexním designem.

Konstrukce tyče se velmi jednoduše snižuje. To mohou provádět nejen profesionální řemeslníci, ale i samotní majitelé domů. Hlavní výhodou takového zařízení - schopnost předběžného výpočtu množství materiálu, který je ve stavbě potřebný. Vzhledem k tomu, že tyče mají standardní velikosti a lze je snadno spočítat, je pravděpodobnost nákupu zbytečného materiálu nebo jeho nedostatek zcela vyloučena.

Pokud se však design lázeňského domu liší od standardních jednoduchých modelů a vyžaduje komplexní řemeslné zpracování návrháře, je nejlepší svěřit výstavbu této důležité budovy týmu odborníků. Obvykle samostatně provádějí odhady, pomáhají najít design vany, stejně jako řeší pořadí paprsku a přímo stavbu. Můžete postavit koupel malé velikosti, nebo naopak vybudovat zařízení s podkrovím, kulečníkem, bazénem atd.

Jak postavit srubovou saunu

Výběrem vhodného provedení můžete začít nakupovat hlavní materiál. Můžete si vzít pouze práci, která nemá žádné škody, a pokud má takové vady, je lepší ji odložit:

- hluboké trhliny;
- pokud je paprsek poražen houbou a červy. Pokud materiál začínáhniloba, pak se na ní objevují tmavě modré skvrny;
- deformační materiál. Nosník by měl být dokonale rovný a plochý. Samozřejmě, pokud prodávající není dost dobrý pro kvalitu materiálu, pak můžete použít a deformovat. V tomto případě musí být tyč dále zpracována.

Je-li v materiálu nalezena chyba nebo hniloba, je nutné tyto paprsky co nejdříve oddělit a zničit, protože se velmi rychle pohybují na zdravé dřevo a zasáhnou ho. Deformovaný materiál však není nutné zničit, protože může být použit při úpravě lázní, jakož i na místech, která nemají zásadní význam pro stavbu.

Po výběru projektu pro koupel musíte vybrat materiál pro první korunu. Průsečík paprsků by měl být 200 * 200 mm a délka je stejná. Při připojení nelze pracovat "na oko", musíte pečlivě změřit.

Obvykle zvolte spojení "na tlapku". Všechny hypoteční salonky je třeba léčit antisepticky. První korunka je upevněna na kolejnicích a její umístění by mělo být přísně horizontální. Pokud to nebylo hned, aby se tyče, pak je třeba použít úroveň vyrovnání.

Hotová koruna je ohřívač (juta, štípaný, mech). Navíc musí být stohován tak, aby bylo možné pokračovat v zahřívání. Za tímto účelem je nutné ponechat za hranou tyče asi 12 cm materiálu.

Všechny ostatní korunky lze pokládat 150 * 150 mm. Pokaždé, když položíte novou korunu. Musíte zkontrolovat přesnéhorizontální polohy a teprve pak je možné je spojit dohromady. Pro tento účel je nejlepší použít kovové kolíky nebo nagi. Spojení bude co nejsilnější, pokud se průměr otvoru a čep přesně shodují. Princip izolace všech ostatních korun je stejný. V tomto případě můžete získat teplou, robustní a spolehlivou koupel.

Pomocí uspořádání okenních a dveřních otvorů můžete použít kteroukoliv ze dvou metod. V prvním případě se instalace provádí po dokončení stavby lázně (přednostně) a ve druhém případě přímo během erekce. Pokud jsou při stavbě instalovány okenní krabice, je pravděpodobné, že po určité době budou muset být zpracovány, protože jejich smrštění může změnit.

Při dokončení stavby lázeňského domu je třeba umístit nosník o tloušťce 50 mm a celá budova je pak pokryta břidlicovou nebo střešní krytinou. V této formě trvá lázeňský dům půl roku, takže dochází k přirozenému smrštění.

Po dokončení procesu smrštění můžete přejít na hemopaci. Ale je to provedeno pouze v případě, že jako ohřívač používá škrábnutí nebo mech. Pokud však byla sauna izolována jutou, je možné bez dalších materiálů, protože sama má dobré tepelně izolační vlastnosti.