Kachlová dlažba: zvláštnosti stohování "vinylového křemene"

Kachlová dlažba: zvláštnosti "vinyl quartz" stohování

Dlažba z křemenného vinylu se týká zlepšeného PVC povlaku, který kromě polyvinylchloridu zahrnuje křemenný písek. Poslední složka není tak malá - až 60-80%, zatímco PVC a různé přísady - pouze 20%. Jedním slovem, křemenná dlažba v původním stavu je blíže křemenným minerálům než PVC. Tím se zvyšuje neobvyklá pevnost dlažby, prakticky nulová eroze, požární bezpečnost, odolnost proti vlhkosti. Přítomnost polyvinylchloridu umožňuje simulovat jakýkoliv materiál, stejně jako jejich strukturu. Křemenné obklady mohou být dvojité dřevo, žula, mramor, břidlice, keramika - cokoliv. Díky tomu můžete ztělesnit jakoukoliv fantazii designu bez významných finančních investic.

Obsah
 1. Obsah
 2. Struktura křemenné dlaždice: co je uvnitř?
 3. Materiály a nástroje pro stohování
 4. Pokládání dlaždice quartzvinyl
 5. 1. Vyrovnání a příprava povrchu
 6. 2. Značení podlah
 7. 3. Montáž dlaždice
 8. 5. Příprava k použití
 9. Videoklip s příkladem stohování

Obsah

 • Křemen-vinylová dlažba: co je uvnitř?
 • Materiály a nástroje pro stohování
 • \ t
 • Pokládání dlaždic křemenného vinylu
 • Videoklip s příkladem stohování

Struktura křemenných dlaždic: co je uvnitř?

Křemenné dlaždicevícevrstvý, jeho design je následující:

 • 1. vrstva (horní) - transparentní polyuretan. Pokud si připomeneme, že hlavní složkou podlahy je také polyuretan, je jasné, že tato vrstva chrání dlaždice před poškrábáním, deformacemi, otěrem;
 • 2. vrstva - dekorativní fólie. Je zodpovědná za barvení a kreslení podlahové krytiny;
 • 3. vrstva - základní z křemene. Poskytuje dlaždice s hlavními vlastnostmi: pevnost, zvukotěsnost, odolnost proti vlhkosti;
 • 4. vrstva - výztuž ze skelných vláken. Posiluje strukturu, dělá dlaždici nepřiměřeně deformace;
 • 5. vrstva (spodní) - vinyl, rozvaha.

Pokud se rozhodnete, že podlaha by měla být podobná křemenu, nespěchejte, abyste zavolali psovodům. Níže vám poskytneme podrobný návod, jak je dát dohromady, což vám umožní tento obchod zvládnout sami.

Zvláštní vlastnosti křemičito-vinylové dlaždice jsou dány vícevrstvým povlakem

.

Materiály a nástroje pro stohování

\ t

Pro pokládku dlaždic z křemenných dlaždic se používají následující materiály a nástroje:

 • nivelační hmoty (cementové malty, tmely atd.), Základní nátěry - pro přípravu povrchu podlahy;
 • ruleta, stěrka, potažená šňůra, tužka nebo křída - pro značení;
 • zubová stěrka, akrylátové lepidlo pro lepení obkladů (pokud je materiál používán bez blokovacího spojení);
 • válec pro vyrovnání lepených prvků.

Pokládka obkladů z křemenného vinylu

1. Vyrovnání a příprava povrchu

\ t

atpovrch, na kterém je položena dlažba quartzinilovaya, jsou kladeny zvláštní požadavky. Podlaha musí být důkladně vyčištěna a vyrovnána, všechny vady vyrovnány.

U betonových podlahse doporučuje:

 • odstranit odpadky, odstranit stopy tuku, barvy, lesk, tuk;
 • vyrovnávání vyrovnávání povrchu směsí nebo cementovým pláštěm;
 • čas od času uzavřít praskliny, hromadu s tmelem;
 • naneste první nátěr;
 • zkontrolujte vlhkost - nesmí překročit 5%.

Pro překližky, desky OSB nebo HVL(tyto materiály pokrývají dřevěnou základnu):

 • brousit kolísání mezi listy, aby se povrch vyrovnal;
 • odstranit odpad, vyčistit ho;
 • za přítomnosti závad (trhlin, trhlin) - zaspulkaly;
 • zkontrolovat vlhkost (přípustná do 5%).

Samonivelační podlaha - nejlepší povrch pro křemennou zeď

2. Značení podlah

Na povrchu podlahy jsou osy rozděleny. K tomu je třeba najít středy dvou protilehlých stěn a pomocí navinutého kabelu je spojit do řady. Na této ose si všimněte středu a skrze něj, v pravém úhlu, strávte druhou linii. Výsledkem značení jsou 4 identické obdélníky, pro které bude pokládka dlaždice probíhat.

Značky os se musí protínat přesně v pravých úhlech

3. Montáž dlaždic

Křemenné dlaždice lze montovat pomocí lepidla a zpětných spár. V prvním případě přilnavost dlaždice sPodlaha je opatřena disperzí nebo kontaktním lepidlem. Tento model instalace je zdaleka nejrozšířenější.

Dalším případem je spojení holými kostmi, je možné pouze s použitím nejnovější řady PVC obkladů s aretací. Díky systému "spike-groove" jsou dlaždice z křemenného plechu s aretačními kusy spojeny pouze navzájem a eliminují tak potřebu uchopení podlahy. K tomu stačí vložit drážku jedné dlaždice do podélného prohloubení druhého a nasadit. Jinými slovy, pokládka takové dlaždice s křemennou stěnou se provádí stejným způsobem jako laminát.

Křemenná deska s aretací se snadno montuje a snadno demontuje. Například při přestěhování do jiného bytu můžete demontovat křemenný povlak a vzít ho s sebou

Při použití běžného lepicího obkladu se nejprve na připravený povrch nanese lepidlo pomocí ventilátorových pohybů. Začněte od nejvzdálenějších dveří. Po stohování prvků, namazat další sektor, pak - další, atd. Lepidlo pro instalaci křemenné dlaždice by měla být použita rovnoměrně špachtlí s komíny A1-A2. V tomto případě bude jeho spotřeba optimální a bude 0,25-0,35 kg /m2. Okamžitě nalepte dlaždici na čerstvé lepidlo, to je nemožné, protože ještě nemá potřebné adhezivní vlastnosti. Instalaci můžete spustit až po 8-10 minutách, kdy trochu vyschne.

Pokládání lepkavých křemenných dlaždic se provádí ze středuna okraj

Vinylové dlaždice Quartz jsou vyráběny ve formě dlaždic a pásů. Desky by měly začínat podél středu osy a jednat z jedné strany na druhou, pohybovat se po předem položených popruzích. Stohování čtvercových dlaždic začíná od rohu, kde se protínají osy značení, přesně v sektoru nejvzdálenějším od vchodu. Dále je nutné provést instalaci obkladů a dlažeb. Jsou možná i jiná schémata stohování, všechna jsou znázorněna v návodu ke křemenné dlaždici. Každý prvek po lepení je válcovaný od středu k okrajům pro lepší přilnutí k podlaze.

Možné systémy pro pokládku křemenného vinylu

\ t

Obklady a pásy z křemene by měly být umístěny těsně k sobě, bez mezer. Kompenzace švů mezi stěnami, trubkami a jinými stacionárními objekty nemusí být nutně nutná.

Je-li to nutné, obložení na předním křemenu je opatřeno značením, podél něhož je proveden řez o polovině tloušťky. Pak se dlažba ohýbá a provede se konečný řez.

Řezání křemenné vinylové desky se provádí běžným stavebním nožem

.

5. Příprava k použití

Jakmile je křemenný sendvič uzavřen, je nutné odstranit zbytkové lepidlo, které by mohlo zůstat na povrchu a vytlačit ze švů. Lepidlo se snadno otírá měkkým hadříkem namočeným v lihu.

Kámen s křemennou stěnou můžete projít, jakmile je stohován. Zakládání nábytku je povoleno po skončení 24.hodin, kdy je lepidlo zcela suché. K mytí podlah, k závěrečnému úklidu by mělo dojít pouze 5 dnů po instalaci.

Videoklip s příkladem stohování

Abychom lépe porozuměli technologii pokládání křemenných dlaždic, podívejte se na malé video: