Kachlová kamna je krbový koutek pro poskytování

Trouba-krb roh pro poskytování - skvělá volba, která vám umožní nejen rychle ohřát vzduch v domě, ale také připravit jídlo. Kromě toho, z obyčejného krbu, taková pec se liší více tepla, což umožňuje udržení příjemné atmosféry. Pece-krby mohou být vyrobeny z cihly i kovu. Udělejte správnou volbu rohového sporáku, aby vám tento článek pomohl.

Krbová trouba pro letní chatu

\ t
Obsah
 1. Kachlová kamna na kov
 2. \ t
 3. Modely krbových krbových kamen
 4. Krby-krby úhlové z cihel
 5. Technologie zdiva pecí a krbů
 6. Nadace
 7. Popis zdiva pece-krb
 8. Video - technologie pece-krbového zdiva

Krbová kamna na kov

\ t

Hlavním rysem těchto pecí je kompaktnost a vysoká rychlost ohřevu. Kovová úhlová kamna-krb je topné zařízení s ohništěm, uzavřené žárovzdorným sklem. V závislosti na modelu mohou být taková kamna vybavena varnou deskou a zásobníkem tepla pro připojení okruhu ohřevu vody. Mezi výhody těchto pecí patří:

 • malá velikost a hmotnost;
 • možnost instalace na jakémkoliv podlaží, bez základového uspořádání;
 • vysoká účinnost;
 • Atraktivní vzhled;
 • Snadná instalace;
 • Nízká cena;
 • Bezpečnost.

Modely vybavené funkcí dlouhotrvajícího spalování jsou navíc velmi hospodárné a mají vysokou účinnost: v tomto režimu se kyslík v pecije dodáván dávkovaný a palivové dříví aktivně neaktivuje. Při zpomalení tepelného výkonu uhlí z pece se palivo spaluje bez tvorby velkého množství popela. Když je jedno palivové dříví naloženo v dlouhém režimu hoření, pec může pracovat až 6 hodin, s utěsněnými dveřmi chránícími před náhodnými uhlíky a jiskrami.

Krbová kamna s vodním okruhem umožňují napojit na ně systém ohřevu vody, čímž vzniká kompletní vytápění domu. Deska v horní části desky umožňuje vařit, vařit vodu a také vytváří další rovinu s vysokým tepelným výkonem.

Modely kamen na dřevo

\ t

Mezi vesničany patří nejoblíbenější modely úhlových krbů:

1. Krbová kamna "Bavaria corner" je vyrobena ze 6 milimetrové oceli, uvnitř je laminována cihlovými kameny. Výkon pece je 6 kW, což umožňuje vytápění domu o rozloze 60 metrů čtverečních. Způsob dlouhého hoření v této peci je 3 až 5 hodin, pec je opatřena ohnivzdorným sklem, které v důsledku systému čistého spalování nepodléhá sazím, ani tepelně izolovaným dveřím. Boční stěny pece, obložené keramikou, jí dodávají atraktivní vzhled.

Bavorský rohový krb

2. Krbová kamna Amour je vybavena panoramatickým sklem s chladicím systémem - nemá saze a saze. Nahoře je varná deska. Model je vyroben z žáruvzdorné oceli s podšívkou, výkon 9 kW umožňuje ohřát až 180 metrů krychlovýchprostor, který na standardních stropech odpovídá ploše 60-80 m2. Kamna jsou obloženy keramickými panely, které zlepšují přenos tepla.

Krbový roh "Amur"

3. Krbový krb "Neva" je obecně podobný "Amur", ale jeho výkon je nižší - 6 kW. Taková kamna lze doporučit majitelům malých domků o rozloze 50-60 m2. Všechny vyhřívané povrchy pece jsou pokryty tepelně odolnou barvou, což z ní činí dlouhotrvající slušný vzhled a nekoroduje.

4. Krbová kamna "Teplodar" s výkonem 12 kW je určena pro domy o rozloze až 80 m2. Pouzdro je vyrobeno z nerezové oceli a odolné proti hoření. Dveře jsou vybaveny teplovzdorným sklokeramickým oknem, které umožňuje obdivovat živý oheň. Kamna v horní části mají varnou desku, drennya ve spodní části těla, stejně jako popelník s pohodlným výfukem. Dobrá volba pro znalce spolehlivosti a krásy.

Roh s krbem "Teplodar"

Všechny modely mohou být instalovány na čisté podlaze ošetřené nehořlavými materiály: plech, dlaždice nebo keramická žula. Jejich malá hmotnost zabraňuje rekonstrukci překrytí a nevyžaduje zařízení samostatného základu. Pece-krby této třídy mohou být instalovány na každém patře domu.

Krby-krby úhlové z cihel

\ t

Hlavní rozdíl mezi cihlovými krby je jejich jedinečný styl. Navzdory potížím, s nimiž se setkali při jejich instalaci - potřeba postavit základy, složitost zdiva - vždyckypopulární u krajanů, protože cihlový oheň s popraskané dříví - symbol pohodlí a krbu. Pece s cihlovými kamny byly rozpoznány díky následujícím vlastnostem:

 • Vysoká tepelná kapacita, která umožňuje dlouhodobé udržení příjemné teploty;
 • slušný vzhled a velký výběr možností zpracování, které vám umožní vstoupit do pece v každém interiéru;
 • Trvanlivost pece-krbu, na rozdíl od zdí levných kovových pecí, není cihla náchylná ke spalování a lomu;
 • možnost postavit sporák jakéhokoli tepelného výkonu a velikosti;
 • Bezpečnost trouby na dotek - v cihlách, na rozdíl od kovu, nejsou prakticky žádné povrchy, které by mohly být hořlavé.

Výběr modelů úhlových pecí - krbů je velmi velký, protože kompetentní pece, která je obeznámena se zákony termodynamiky a zařízení kouřových kanálů, vám může navrhnout jakoukoli pec jakékoli konfigurace. Samozřejmě to bude vyžadovat další finanční investice, takže většina vesničanů, kteří se rozhodnou dát krbová kamna vlastníma rukama, používají hotová schémata. V článku je uvedena technologie zdiva rohového sporáku podle projektu V. Grigorjeva. Po zvládnutí základních technik zdiva, můžete snadno udělat krb na každém systému.

Cihlová kamna - krb pro letní sídlo

\ t

Technologie pecí pro krb

\ t

Rohová pec pro stavbu st. Grigorjev je kamna se dvěma peci - krbová kamna a kamna. Pece jsou uspořádány v různých rovinách: pec na jedné ze stran pece směřující dovnitřsousední místnost nebo kuchyňský kout a kámen je obrácen do středu místnosti. Tato konstrukce umožňuje obdivovat živý oheň z téměř jakéhokoli místa v místnosti, zatímco je varná deska skrytá a nepoškozuje vzhled pece.

S možností kamna stojí za povšimnutí možnost odděleného nebo současného použití obou pecí, zatímco spaliny jsou odváděny přes společný komín. Kouřové kanály jsou kombinovány v horní části pece a překrývají se západkami - to eliminuje kouř při použití jediného ohniště a házení. Rozměry pece jsou 1270x890 mm. Požadované materiály a zařízení pece jsou uvedeny v tabulce.

Materiály pro pec-krb

\ t

Schéma zdiva - pořadí a celkový pohled na pec jsou znázorněny na výkresech. Technologie zdiva pro každý řádek je popsána níže.

Celkový pohled na rohovou pec-krb pro dachu

Nadace

Základ pece je vyroben z monolitického betonu s výztuží. Rozměry základu by měly být větší než rozměry sloupu 10 cm od každé strany. Technologie jeho implementace je popsána níže.

1. Vyznačte budoucí nadaci. Je třeba mít na paměti, že kombinování s obecným základem domu je přísně zakázáno, může vést ke zničení pece!

2. Pro hloubení základové jámy vhodné velikosti by měla být její hloubka rovna hloubce založení domu. Letní chaty jsou zpravidla umístěny na mělkém základu, jeho podzemní částne více než 50 sm.

3. Dno jámy je vyplněno deseti cm vrstvou písku, nalije se natolik, aby byla plně nasáklá vodou a opatrně ošoupána. To lze provést pomocí štípačky nebo speciálního nástroje.

4. Z desek o tloušťce 25 mm nebo překližky vyrábějí bednění. Může být vyroben neodstranitelný, v tomto případě se doporučuje provést jeho hydroizolaci.

5. Upevněte výztuhu z tyče D8-D12 ve formě mřížky 15x15 cm, v místech průniku tyčí jsou spojeny drátem. Při výšce nad 20 cm je nutné vytvořit dvě vrstvy kotvy - shora a zdola.

6. Důlní beton z cementu o jakosti nejméně M250, drceného kamene a říčního písku v poměru 1: 2: 2, přidejte vodu tak, aby roztok měl střední hustotu. Nalijte beton do bednění. Je lepší to udělat současně, bez čekání na vložení předchozích částí. Pokud toto množství betonu nepodléháte okamžitě, je třeba jej položit ve velkém v intervalech 2 až 3 dnů, přičemž předchozí vrstvy se třou kovovým kartáčkem.

7. Výška základu by měla být 15 cm pod úrovní podlahy. Horní vrstva je vodorovná, uzavřená fólií a ponechána po dobu 3-5 dnů - během této doby je nastavena kritická síla. Pak můžete začít.

Popis zdiva pece-krb

Zdivo pece se provádí podle schématu zakázky. Obecné pořadí zdiva jedné řady je následující: položit řadu suchých cihel a bez řešení, v případě potřeby namontovat cihlu, vyžaduje oříznutí, po kterém se cihly krátce namočí do čistéstudenou vodou a rozprostřete je na hrubý roztok. Pro první řady, vyrovnání základu s úrovní podlahy, použijte cementovou maltu (1 díl cementu na 2,5-3 částic písku). Pro ostatní řady je vyžadováno řešení založené na žáruvzdorné hlíně. Hotové suché směsi obsahující šamotový jíl se prodávají ve stavebních prodejnách a můžete si také pořídit kvalitní hlínu těženou v lomu.

1. Existují dva řádky, konečný základ a vyrovnání s úrovní podlahy, od plné keramické cihly až po cementovou maltu.

2. Pec 1 a 2 se tvoří pod pecí. Jsou rozloženy podle schématu keramických kompozitních cihel, označených na schématu v červené barvě, řezání cihel.

3. Ve 3. řadě začíná instalace dveří: čistič z pece a dvířka popela z pece pece. Při montáži dveří je nutné upevnit jeho rám pomocí kovových tyčí, pro které jsou ve spodní části cihly vyvrtány otvory o velikost kolíků a otvory v rámu jej upevní cihlou. Místo pinů můžete použít běžné nehty.

4. Ve čtvrté řadě jsou dveře dodatečně upevněny skrz otvory v drátěném rámu, načež jsou uloženy ve pokládce ve vzdálenosti nejméně 30 cm.

5. Pátá řada překrývá obě dveře, začíná pokládání kouřového kanálu. V 6. řádku pro oddělení kanálu umístěte ocelový pás - podpěru pro přepážku.

6. Řádky 7 až 9 tvoří peci pece a stěnu pece. Dveře pece jsou upevněny tak, jak jsoudveře popela. V zadní části pece je vytvořen kamenný zub - odříznutý v úhlu sklonu zadní stěny pece.

7. Desátý řádek tvoří výstup z pece do kouřového kanálu - to je zřejmé ze schématu. V jedenácté řadě instalujte sporák na topeniště, pro tento účel položte sérii vrstev, vyzkoušejte kamna a nakreslete čáru své přilnavosti na cihly, po které je cihla očíslována, rozebrána a bulharská vybírá štěrbiny pro pokládku desky odpovídající tloušťky. Deska se umístí na tepelně odolný roztok. Ve stejné řadě položte ocelový pás - odolnost proti generální opravě krbu. Pokládejte kamenný zub.

8. Ve dvanácté řadě začíná pokládka kamenného ohniště z kamenné cihly - ve schématu je označena žlutou barvou. Překrývají část kouřového kanálu, vzdáleného od ohniště. Z pece pece a varné desky položte pouze boční stěnu, která odděluje kamna od stěny domu.

9. Ve 13. řadě nastavte západku na kouřový kanál a pokračujte v pokládání stropu krbu. V této sérii je krbová pec co nejvíce zúžena, je to poslední vedle kamenného zubu.

10. Rozsahy od 14 do 18 jsou obecně podobné, tvoří kouřový kanál, stěnu u varné desky, prodlouženou část ohniště a v 16. a 17. sérii také krb. Jsou umístěny podle schématu.

Pořadí požáru: řádky od 1 do 18

11. V 19 řadách je prostor nad povrchem pokryt kovovým plechem a v lávě 20 a 21 je položen cihla. Ze strany ohně pokračuje komín a zdivo z kouřového kanálupodle systému.

12. Ve 22. a 23. sérii se provádí expanze kouřového kanálu a ze strany pece se instalují čisté dveře. Ve 24. řadě nad expanzí kouřového kanálu je instalována kovová jiskra. Na zadní straně krbové komory je položen kovový pás. 25 a 26 vrstev podle schématu.

13. V 27. řadě nad krbovými kamny zavěsili. V 28 řadách položte další čisticí dvířka a v 29 položte ocelový plech - překrytí pece, nesoucí cihly řady 30, 31 a 32.

14. Ve 33. a 34. řádku je proveden strop kouřovodu kouřovodu, ponechávající pouze obecný komín. V sérii 35, udělat dekorativní stranu cihly na okraji pece, jako výsledek, do 36. řady je pouze komín, je vidět v systému. Pokračujte v pokládání do požadované výšky, posunutím cihly vytvořte řádky obvazu.

Pořadí požáru: řádky od 19 do 36

Video - technologie pece-krbového zdiva

Pec se suší při normální teplotě po dobu jednoho týdne, poté začne jemně propláchnout. Roztok chlóru se zahřívá, když se zahřívá, a stává se velmi tuhým, ale je důležité, aby se trouba přehřála, aby se zabránilo popraskání. V budoucnu bude trouba-krbový koutek pro chalupu sloužit bezchybně, za předpokladu, že bude pravidelně vyčištěna od sazí a popela. Jak správně vyčistit komín, aby nedošlo k ucpání a špatné trakci, přečtěte si v našem článku.