Kachlová kamna na krb

Venkovský dům se stal pro mnoho oblíbené místo, kde si můžete odpočinout v přírodě z městského shonu. Aby bylo možné zůstat na něm v každém ročním období, dům by měl být vytápěn. Bohužel není všude k dispozici plynové připojení, takže jednou z nejpříjemnějších možností je pec. Na podzim, když jsou ulice ponuré, chladné a prší, bude potěšením sedět u hořícího ohně s šálkem čaje a sledovat malebné jazyky plamenů. Kachlová kamna jsou nezbytná pro vytápění a vaření a krb je žádoucí pro dosažení požadovaného komfortu v domě. Proto je možné tyto funkce kombinovat - tento úkol splní ohniště pece pro dávkování.

Ohniště na letní sídlo

\ t

Existují dva druhy krbů: je instalován v blízkosti zdi a je umístěn uprostřed místnosti. Který si vybrat, závisí na vaší chuti a oblasti místnosti, ve které bude umístěn.

Obsah
 1. Nástroje a materiály
 2. Volba místa
 3. Příprava místa
 4. Příprava pro pokládku
 5. Schémata pokládání procesu
 6. Cihlové zdivo
 7. Sušárna požární pece

Nástroje a materiály

Příprava takového vážného procesu, jako je zařízení pro krbová kamna, by měla začínat výběrem nástrojů a materiálů.

Nástroje

Bez některých nástrojů to prostě neuděláte, takže budete určitě potřebovat:

Potřebné nástroje

\ t
 • Štětec pro rozbití cihel.
 • Odrůdy tuňáka (tuňáka)pracovat s řešením.
 • Gumové kladivo pro utěsnění roztoku pod cihlami.
 • Pro vyšívání švy. S ní, švy jsou čtvercové, obdélníkové nebo trojúhelníkové a dělat je elegantní.
 • Svah pro potvrzení ideálního vertikálního zdiva.
 • Úroveň se stane důvěryhodným pomocníkem pro ověřování svislých a vodorovných švů.
 • Roh pomůže dodržet rovnost vnějšího a vnitřního úhlu.

Materiály

 • Červená cihla (žárovzdorná) - její množství bude záviset na zvoleném modelu krbového kamna.
 • Bílý cihlový křemík pro pece.
 • Štěrk, písek, cement, jíl nebo speciální složení pro zdivo krbů.
 • Kovový roh a ocelový drát (nutné pro upevnění litinových dílů).
 • Litinové dveře pro pece, foukané a čistící okno.
 • Nádrž na vodu (je-li poskytnuta konstrukcí).
 • Litinový vařič.
 • Rošty na rošty pro pece a krby, dmychadla.
 • V kamenném okně lze instalovat kovovou krabici a dveře.
 • Žáruvzdorné materiály, desky z azbestu, specializované sádrokartonové desky, čediče a jiné, k jejich upevnění na dřevěné stěny a strop v blízkosti pece.
 • Hydroizolační a základové desky.

Volba místa

Je-li rozhodnuto instalovat krbové kamna u zdi již postaveného domu, musí být stěna izolována od vysokých teplot pomocí nehořlavého materiálu - může to být skleněné vlákno, speciální sádrokartonové desky,zdivo, azbest atd.

Sporák - krb ve zdi

Krbová kamna, umístěná uprostřed místnosti, má své přednosti - místnost rozdělí na dvě zóny: kuchyň a obývací pokoj. V souladu s tím lze pec a kamna otočit směrem k kuchyni, a krb vytvoří útulnou atmosféru v obývacím pokoji.

Trouba - krb ve středu místnosti

\ t

Po výběru modelu krbu, který byste chtěli mít ve svém domě, musí práce na přípravě místa začít vypracováním výkresu a důkladným vysvětlením konkrétního uspořádání zdiva v každém řádku.

Příprava místa

Příprava místa probíhá v souladu s geometrií a rozměry základny pece.

Nejlepší možností by bylo připravit místo pro stavbu krbu na základně zařízení. Ale pokud se stane, že musí postavit hotový dům, budete muset vynaložit určité úsilí. V dřevěné podlaze je třeba odstranit některé desky z místa, kde se kamna nacházejí. Mějte na paměti, že by měla mít velikost 12-15 cm na každé straně.

 • Základ by měl být prohlouben do hloubky 40-60 cm, hloubka bude záviset na složení půdy v určité oblasti. Základ pro základy musí být posílen, protože to je konstrukce pece, která jí dá velkou zátěž. K tomuto účelu se používá sutina, která se vniká do půdy - tato vrstva musí být nejméně 10-15 cm.
 • Dále je instalována dřevěná žaluzie.
 • Pak se polštářek s pískem položí na 10-12 cm.

Základy pece - krb

\ t
 • Pokud je základ hluboký, můžete ho nalít do několika fází. První vrstva se může skládat z betonu a rozbitého kamene, dalšího - z betonu smíchaného s velkými oblázky a shora - z betonového roztoku složeného z písku a cementu v poměru 3: 1.

Příprava pro pokládku

Pokud nemáte zkušenosti s pokládkou cihel, nespěchejte, aby se roztok promíchal. Nebuďte líní a celý design trouby-krb suší. Zapojením do tohoto procesu budete schopni pochopit schéma zdiva, protože každý řádek má svou vlastní konfiguraci.

Jakmile zadáte kurz, můžete toto řešení promíchat a začít pracovat. Tradičně, pro pokládání kamen a krbů používá hlíny speciálních odrůd, ale nyní jsou zde speciální žáruvzdorné směsi určené pro tento proces.

Schémata pokládání procesu

V předložených schématech je dobře viditelná nejen pokládka každé řady, ale také pohyb ohřátého vzduchu uvnitř konstrukce skrz kanály do komína. Tyto diagramy jsou prezentovány jako příklad a musí se nutně shodovat s výkresy zvoleného modelu. Měly by však pomoci pochopit podstatu celého designu.

Svislý řez, 1

Svislý řez, 2

Svislý řez, 3

Na obrázcích je znázorněna pec - krb ve svislých úsecích, ve kterých je jasně vidět, na které řadě by měly být uspořádány části litinových dveřípanely a západky.

Uspořádání zdiva 1

Zednické schéma 2

Uspořádání zdiva 3

Uspořádání zdiva 4

Toto je schéma uspořádaného uspořádání cihel, které by mělo být založeno na uspořádání každé řady. Tato příručka musí být v průběhu práce jasně sledována, protože malá chyba může poškodit celý systém.

Cihlové zdivo

 • Před položením řádků na roztok je nutné, aby každý z nich byl suchý. Je nutné nejen pochopit konstrukci konkrétní řady, ale také pro montáž a montáž cihel ve velikosti. Někdy je třeba použít jen část, pak se sbírat, je úhledně rozdělen.
 • Když je vše zvednuto a uzavřeno, zdivo se provádí na maltě. Složení neaplikuje velmi silnou vrstvu, ale pokud stále stojí mimo cihly, přebytek je zvolen stěrkou.
 • montáž dveří pod tlakem

 • Po dosažení čísla uvedeného v programu (druhé nebo třetí) uspořádejte rošt a vykoupejte dveře, a to pomocí drátu.
 • Po instalaci těchto dílů se zdivo vyrábí slušným způsobem. Jít na řadu topných zařízení, nainstalovat rošt a dveře kolem které jsou pruhy azbestu. Pec je potažena bílou, ohnivzdornou, křemičitou cihlou.
 • Nezapomeňte, že na druhé straně budete mít krb krb, který může být také uspořádány s bílými cihlami.
 • PoPopis desáté řady je instalován na plechu na vaření. Pod ním je nejlepší udělat kovový rám z rohu a také položit pruhy azbestu. Pak práce pokračuje podle schématu.
 • Pro šíření rámu budete opět potřebovat svařovaný kovový rám požadované velikosti, který má mřížky kovových pásů, umístěné na délce cihly. Bude následovat následující řada.

montáž západkového rámu

 • Poté položte cihlu podle výkresu až 65 řádků, kde je instalována západka. Jeho rám je umístěn na komínovém otvoru a do něj je vložena pohyblivá část.
 • Ve stropě je vytvořen otvor a v mezikontinentálním prostoru je kolem trubky uspořádán nehořlavý materiál.
 • V podkroví je potrubí rozloženo podle schématu poslední řady a je zobrazeno na střeše. Tam kolem ní vodotěsné, a od shora opravit deštník.

Pec na sušení krbu

Po položení celého krbového kamna není možné jej okamžitě intenzivně nastartovat do dřezu - vyžaduje to dlouhé řádné sušení. Od 8 do 10 dnů je proces přirozeného sušení - v tomto okamžiku musí být všechny otvory a západky ponechány otevřené. Je možné umístit do pece tepelný ventilátor nebo běžnou žárovku 200-250 W. Takový postup bude stimulovat odpařování přebytečné vlhkosti a připravovat materiály pro aktivnější oteplování.

Po této fázi můžete dvakrát denně vypalovat malé množství suchého dříví. V závislosti na výsledku to trvá 8-12 dní. Pokud3-4 hodiny po teplopilnyu na dveře nevytvářejí pot, můžete zvážit, trouba sušené a využívat ji na plný výkon.

Může se stát, že v první peci budou trhliny v cihlách - to naznačuje, že technologie zdiva byla porušena. Ale nebuďte smutní a okamžitě spěchejte podat manželství. Nechte sporák pracovat 2-3 měsíce, a budete sledovat cestu sami materiály, a pak můžete opatrně zavřít všechny praskliny se objevily.

Dobrá pomoc začínajícímu umělci může sloužit jako výukové video, prezentované v následujícím příběhu:

Krbová kamna jsou univerzální a to je její výhoda oproti ostatním stavbám. Proto se hodí nejen pro venkovský dům, ale i pro venkovskou chatu, ve které jsou obyvatelé celoročně. Pokud se setkáváte s otázkou, který model si vybrat, bezpochyby zastavte u kamen s krbem.