Kachlová kamna - vyrábíme jednoduché kamna s vlastníma rukama + Video

Kamna pro garáž, která pracuje s levným palivem, je vynikajícím řešením pro motoristy, kteří nechtějí vybavit "autosalon" kompletním a nákladným topným systémem.

Obsah
 1. Požadované nástroje a materiály
 2. 1 Garážové topení - jaké jsou možnosti?
 3. 2 Kamna na dřevo - základní a účinná
 4. 3 Uděláme „buržoazii“ na vlastní pěst
 5. 4 Spalování spáleného oleje - "teplo" teplo

Potřebné nástroje a materiály

\ t

Gril

Propanový válec

Bulgarca

Potrubí

Ocelový plech

Vrtáky

Svářecí nástroj

Zobrazit vše

Obsah

 • Garážové topení - jaké jsou možnosti?
 • Kamna na dřevo - základní a efektivní
 • Vyrábíme „buržoazní“ na vlastní pěst
 • Spalovací hořák - "teplo" teplo
 • 1 Garážové topení - jaké jsou možnosti?

  Majitelé vozidel (TZ) vědí, že auto by mělo být ponecháno v klidu v garážích s teplotou +5 ° C a vyšší. Není-li tento index splněn, řidič po dlouhém parkovišti bude velmi obtížné nastartovat motor. Při nízkých teplotách někdy zamrzne nemrznoucí kapalina, což při provozu TK přináší spoustu problémů. Existují vážnější problémy.

  Aby se jim vyhnuli jednoduše - zajistit v garáži to samépožadovaná teplota na +5. V případech, kdy je „dům pro automobil“ postaven jako přístavba obytného domu, kde je ústřední vytápění, je garáž obvykle vybavena topnou jednotkou připojením ke společné síti. Ale v těch garážích, které jsou daleko od vytápěných domů a budov, je nutné instalovat autonomní ohřívače.

  Nezávislé topení pro garáž

  \ t

  Patří mezi ně:

  • Pece pro sklady - zařízení s vysokým součinitelem výkonu, pracující na jakémkoli pevném palivu (odpadní dřevo, uhlí, rašelina atd.). Tyto jednotky pracují až na 8 - 10 hodin na jednom jazýčku hořlavého materiálu. Jsou velmi kompaktní a snadno se používají. Zdá se, že - ideální volba pro garáž. Existuje však problém - objektivně vysoká cena takových zařízení.
  • Olejové, infračervené nebo elektrické ohřívače, tepelné pistole - zařízení připojená k síti. S jejich instalací nejsou žádné potíže, ale spotřebovávají spoustu elektřiny. Taková zařízení nejsou ekonomičtí lidé používají jako sporák pro garáž, protože náklady na ně jsou opravdu vysoké.
  • "Burzhuika" - jednoduchý sporák pracující na dřevo. Je vhodný pro vytápění garáží. Není nutné kupovat v obchodě. Základní a zároveň velmi efektivní využití „buržoazní“ je snadné.

  Jakýkoli řidič s náležitou péčí může také vytvořit vlastní pec pro garáž vlastními rukama, která bude fungovatna vyhořelém oleji. O tom, jak udělat takový design, stejně jako "buržoazní", řekneme další.

  2 Samonosná kamna na dřevo - základní a efektivní

  Jednoduchá „garážová burza“ se vyznačuje řadou výhod:

  • nízké náklady na instalaci a údržbu;
  • 63) „všemohoucnost“ (palivo pro takovou troubu může sloužit jak uhlí, palivové dřevo, dřevěné piliny);
  • poměrně vysoký index užitečnosti pro objektivně malou velikost struktury;
  • možnost vaření nebo zahřívání na "buržoazních" potravinách;
  • neexistence potřeby konstrukce základu pro topné zařízení.

  Jednoduchá "garážová burza"

  Dřevěná kamna mohou být vyráběna různými způsoby. V tomto případě musí mít každý takový design nutně následující součásti:

  • Spalovací komora - topeniště. Geometrické parametry a konfigurace této části „buržoazní“ si každý vybere podle vašich představ.
  • Výfukové potrubí. Je proveden ve spirále nebo zakřiveném tvaru. Pokud plánujete použít přímku potrubí k vytvoření kamna, mějte na paměti, že jejich délka nemůže být více než 100 sm.
  • Mřížky - speciální mřížka, která ukládá pevná paliva. V topném zařízení je nutné vytvořit dobrou trakci. Koně bary jsou vždy umístěny na základě "buržoazní".
  • Zolnich - malé oddělení pod roštem. To bude popela z spáleného paliva.

  Zakřivený tvar komína je způsoben potřebou snížit rychlost, se kterou se komín snižujeohřátý v peci vzduch se pohybuje potrubím. "Otáčky" potrubí zpožďují kouř. V důsledku toho se nedostane do potrubí, ale aktivně dává garáži tepelnou energii. Jak vidíte, takový sporák pro garáž má jednoduchý a srozumitelný design. Ve výrobku používáme výkresy podobných zařízení pro vytápění. Není těžké vyrobit troubu, vedenou nimi. Je důležité si pamatovat pouze dvě věci:

 • Instalace "buržoazní" se provádí v části garáže, která neuchovává spotřební hořlavé materiály a různá maziva, dřevěné prvky, předměty, které se snadno zapálí.
 • V garáži je bezpodmínečně nutné vytvořit otvory, kterými bude vzduch z ulice neustále protékat ulicí, a také nejjednodušší odvětrávání výfukových plynů pro odstranění odpadních produktů spalování.
 • 3 Děláme „buržoazní“ na vlastní pěst

  Dřevěná pec je vyrobena z kovu. Lze použít:

  • potrubí s průřezem 30 cm;
  • plechy v tloušťce 5-8 mm;
  • hlaveň se stěnami o tloušťce 5 mm.

  Pec na dřevo z kovu

  \ t

  Plechy z kovu by měly být řezány bulharsky na kusy, které chcete ve velikosti, a připojené k krychlové struktuře pomocí svařovací jednotky. Hlaveň nebo trubka se používá ve tvaru, ve kterém jsou, přičemž je řezá pod danými geometrickými parametry. Na zadní stěně konstrukce (nebo v její horní části) musíte namontovat trubku pro odstranění kouře. Průměr trubkového výrobku trvá asi 12-16 cm. Tloušťka jeho stěn - 2-3 mm (jinak trubka prostě spálí).

  Pak jsme řez pozemek pro ohniště v konstrukci, a pod ním jsme se místo, kde popel spáleného paliva pádu. Tyto dva úseky jsou od sebe odděleny roštem, který je vyroben z kovové horizontální desky s několika drážkami (hotový výrobek lze zakoupit na trhu nebo ve stavebnictví).

  Bruska na popel ze spalovaného paliva

  \ t

  Máte-li v plánu vybudovat dostatečně velký topný systém, musí mít mřížové otvory parametry asi 4-5 cm, pro malá kamna, která se umyjí malým palivovým dřevem a uhlím, dostatek dutin v 1-1,2 cm

  Samotná pájka se obvykle vyrábí jako odnímatelná kovová nádoba. Je vyrobena z oceli (plechu) o tloušťce 3 mm. Takovou zásuvku lze snadno odstranit podle potřeby a bez popela. Pro zvýšení efektivity zařízení odborníci doporučují svářet po stranách (kolmo k nim) domácí konstrukční plechy o průměru 4-5 milimetrů. Díky tomu vzroste kontaktní plocha pece s okolním vzduchem a garáž se ohřeje mnohem rychleji.

  4 Spalovací ohřívač pro spálený olej - "teplo" teplo

  Tento typ garáže je velmi populární mezi motoristy. Pracuje na jakémkoli typu oleje (převodovka, stroj, břidlice, průmyslové), na sporácích a naftových palivech a dokonce i na zbytcích nátěrových hmot a laků. Díky velikosti návratu tepla do vzduchu je taková konstrukce identická s konvenčním ohřívačem, který pracuje s elektřinou.

  Schéma popsaného zařízení je jednoduché. Kamna jsou vyrobena ze dvou nádrží. Jsou spojeny potrubím, umístěným vertikálně. V této trubce budete muset vytvořit elektrický vrták. Doporučené geometrické rozměry takové pece - 0,7х0,5х0,35 m, celková hmotnost - do 30-35 kg, objem použitých nádob - 12 litrů. Jak latter nejvíce často používal staré kompresory od sovětských ledniček nebo válců, který skladoval propan.

  Níže je uveden režim výroby samo-vyrobené pece, kterou lze tavit jakýmikoli oleji:

 • Z kovového rohu udělejte 20-25 centimetrů nohy, na které horizontálně instaluje jeden tank.
 • Svařujte nádobu na nohy.
 • V horní části první nádrže a dna druhé (přibližně uprostřed) vyvrtejte otvory a svisle na ně navařte trubku, spojující dvě kapacity do jednoho provedení. Tloušťka trubky je 5-6 mm. Ještě lépe - vytvořte skládací strukturu. V tomto případě se spodní část trubky přivaří ke spodní nádrži a horní část se pevně zasune do otvoru druhé nádoby. Bude mnohem snazší vyčistit rozdělené zařízení od sazí a sazí.
 • V potrubí vyvrtat 10-14 otvorů (v průřezu). Dbejte na to, aby otvory nebyly v rozmezí 9-10 cm od kontejnerů.
 • Vyřízněte malý otvor v horní části spodní nádrže a upevněte jej jednoduchým víkem, které se pohodlně otevře a zavře. Tento otvor je nezbytný pro plnění oleje (jiné použité palivo).
 • Také děláte horní část druhé nádržeotvor, přivařte k němu trysku a namontujte na ni odtahovač trubek. Nejlépe se provádí s "nerezovým" (zinkování).
 • Doufáme, že výkresy a videa, které jsme poskytli v tomto článku, vám pomohou rychle vytvořit účinnou drsnost pro domov vašeho vozidla.