Kachna na dřevo na domě

Existují situace, kdy optimální a někdy i jediná možnost vytápění prostor je pec pro dům na dřevo. I když je země nebo venkovská chata vybavena centrálním nebo autonomním ohřevem plynu, pec na dřevě nebude nikdy zbytečná. To se hodí v nouzových situacích, nebo když je příliš brzy na to, aby zahrnoval všeobecné vytápění domu, a poměrně málo místností s protopitem se dřevem, například v podzimním období. Takové topné zařízení nejenže pomůže ušetřit rodinné peníze, ale vytvoří pohodlí v prostorách, ohřeje vodu nebo dokonce připraví jídlo a zároveň vám umožní strávit večery v pohádkové atmosféře.

Kamna na dřevo

\ t

K dnešnímu dni si můžete vybrat správnou možnost z hotových kovových nebo litinových pecí, které zabírají malou plochu místnosti, nebo můžete postavit cihlovou masivní konstrukci, která má mnoho funkcí.

Chcete-li určit požadovaný model, který bude záviset na chuti majitele domu, jeho schopnostech a dostupném prostoru pro instalaci topného zařízení nebo spotřebiče, musíte se podívat na několik různých modelů - možná budou vyzváni správným rozhodnutím. Je žádoucí začít s tradičními cihlovými budovami, protože v poslední době jsou stále více předmětem pozornosti majitelů domů.

Obsah
  1. Kamna na dřevo
  2. Kamna na kov
  3. \ t
  4. Kritéria pro výběr modelu pece
  5. Video poradenství týkající se zdokonalení pece pro dům na dřevě

Cihlová kamna na dřevo

Důvody pro popularitu cihelních pecí "leží na povrchu" - tyto budovy poskytují skutečně pohodlný domov, obytný vzhled, mohou hrát roli vařiče v kuchyni, mohou být kombinovány a skládají se z ohniště a kamen, a mohou sloužit pouze pro vytápění. Některé z nich zahrnují celou řadu funkcí, což uspokojuje maximální možné potřeby obyvatel soukromého domu.

Kompaktní, ale velmi funkční verze

Tato kuchyně je vynikající volbou pro venkovský dům. Ať je to cokoliv, kuchyň potřebuje stůl a sporák, na kterém můžete vařit, tak proč ne kombinovat a stavět takový stacionární cihlový komplex. Fotografie ukazuje kompaktní strukturu, která zahrnuje dostatečně funkční troubu, vybavenou povrchovou úpravou a varnou deskou, stejně jako troubu na pečení. Pod povrchovou úpravou je pohodlný výklenek, ve kterém můžete skladovat dříví - až do další pece, vyschnou a budou vhodné pro větší návrat tepla v místnosti. Ošetření povrchů kamennými dlaždicemi dává celé komplexní eleganci a design lze v zásadě vyzvednout do jakéhokoliv interiéru kuchyně, pokud má pro paní velký význam.

A co je nejdůležitější, tato možnost, i když má dostatek funkcí, je nejjednodušší stavět a zaujímá malou plochu, takže se dokonale hodí pro chatu. Taková trouba se zahřeje, nakrmí a dá místnosti útulnost. I když je v domě jen jedna místnost, druh takové pece nebude zkazitjakýkoliv interiér letní rezidence.

Taková kamna dobře rozdělí velkou místnost na dvě zóny

.

Další možností pro pec pro venkovskou chatu. Ideálně se používá v případech, kdy potřebujete místnost rozdělit do dvou zón nebo místností. Model trouby je kompaktní a neznamená, že místnost bude mnohem menší, ale výhody pro obyvatele přinese spoustu. V chladnější době se trouba stane centrem komfortu a pohodlí - do domu přinese zvláštní atmosféru a stane se nejdůležitějším doplňkem. Pec bude nejen ohřívat vodu a vařit několik pokrmů, ale také lehce kořeněný koláč nebo chléb. Model je v systému jednoduchý, takže to nebude těžké udělat sami. Ale ona bude sloužit po mnoho let, a více než jednou majitel s vděčností bude pamatovat den, kdy si myslel, že tuto strukturu v domě.

A topení, kuchyně a jednoduše - velmi krásný prvek interiéru

O této struktuře nemůžeme říci. Jeho úhlednost a elegance bude zdobit každou situaci. Pec, vyrobená pro vyšívání, nevyžaduje další zpracování, ale při vztyčení vyžaduje zvláštní přesnost. Zaoblené rohy umožní dlouhou dobu udržet je neporušené, a ready-made cihla pro odhalení těchto úhlů je již poskytována výrobcem. Uspořádání této trouby je komplikovanější než první dva modely a bude obtížnější ji vyrobit samostatně. Pokud chcete mít profesionální strukturu, je nejlepší svěřit to mistrovi, který má velké zkušenosti.

Tato trouba má vařič se dvěma varnými plotýnkami aohniště se skleněnými dveřmi poměrně velké velikosti. Tento prvek umožní, pokud je to žádoucí, během večerních hodin, kdy se usadí před ohništěm v pohodlném křesle, aby pozoroval složitosti plamenů, které do místnosti přidají romantickou náladu.

Kachlová kamna jsou navíc vybavena lóží, která mimochodem pomůže vyléčit některé nemoci, a jen ráda leží na vyhřívaném povrchu. Ložní prádlo navíc může sloužit jako sušička na boty a oblečení, což je velmi důležité v období jarního a podzimního deště.

Tato stavba se samozřejmě stane skutečnou výzdobou interiéru s některým ze stávajících stylů.

Sporák a krb v jedné budově

\ t

Tato složitá stavba může také fungovat na dvou místnostech, protože sporák a pec jsou otočeny do kuchyně a za pracovní částí je dekorativní část komplexu s krbem. Delicí čára dvou zón nebo místností může být na úrovni zadní stěny kuchyňské části této budovy.

Struktura je poměrně masivní, dokonce lze říci, monumentálně, proto je nepravděpodobné, že by byla vhodná pro malou chalupu, ale pro soukromou venkovskou chatu se tento komplex stane skutečným nálezem. Pomůže. na jedné straně zahřívejte dům, vařte večeři, pečte chléb a na druhé straně vytvářejte romantickou atmosféru v domě. Krb vždy přitahoval pozornost, a všichni majitelé soukromých domů sní o získání tohoto atributu pohodlí. Proto před zastavením na určité verzi čistéPraktický soubor funkcí může být užitečný při hledání jednotného modelu, který kombinuje funkčnost, komfort a dekorativnost, která bude mít jeden komín a sníží náklady, které jsou nevyhnutelné při výstavbě několika topných zařízení.

Pece kovové

\ t

V poslední době stále více a více vesničanů věnuje pozornost malým pecím vyrobeným ze surového železa nebo jiného kovu a v podstatě jsou modernizovanými buržoazními, které jsou každému dobře známé po mnoho let jejich používání. Dnes však návrháři perfektně pracovali na svém vzhledu a přivedli ji k dokonalosti. Takové pece mohou ohřívat poměrně velké plochy, takže jsou jednoduše vytvořeny pro instalaci v malých místnostech chalup. Jsou však spokojeni s instalací a pohodlnými prostory, jejichž interiér přinášejí zvláštní atmosféru.

Sněhově bílá kompaktní trouba

Sněhově bílá verze kamen, ošetřená dlaždicemi, které mají tvar dlaždic, činí z kuchyně zvláštní kouzlo. Moderní nábytek a design pokoje jsou doplněny přítomností holandského topného tělesa. Fotografie ukazuje, že kamna nezabírají mnoho místa, takže je to skvělé pro malou místnost. Možná, že majitel této země si koupil takovou možnost, že bude chtít zapadnout celý interiér místnosti pod svůj vzhled. Kamna plní nejen estetické a zahřívací funkce, ale mají také troubu, kterou lze použít k pečení.

Kamna zabudovaná do zdi

Toto je zabudovánoVe stěně model pece, topení dřeva, pomůže ušetřit prostor v kuchyni. Komín takové trouby je obvykle umístěn v místnosti, kde je zadní strana, a je lepší to udělat z cihly. V tomto případě se bude dobře zahřívat a déle udržovat teplo, čímž se místnost naplní kuchyní vedle kuchyně.

Kamna mají moderní design, takže to není o nic horší než u moderních mikrovlnných zařízení. Jeho pohodlí spočívá dále v tom, že se nemusíte ohýbat, abyste vytvořili další záložku palivového dříví. Tato trouba je vyhřívaná palivovým dřevem, může být použita jako trouba nebo dokonce pro grilování.

Pro ty, kteří chtějí přidat romantiku do každodenního života

Podobná verze litinových kamen je určena pro romantiky. Takový model se může stát kompletním topným zařízením, pokud zavřete dveře ohniště. Po zahřátí se jeho tělo po dlouhou dobu zahřeje do místnosti. V otevřené peci se kamna stanou krásným krbem, který se nachází v blízkosti, kde můžete sledovat plameny, popíjet voňavý čaj. Kromě toho je z horní části topného zařízení uspořádán sporák, který umožňuje vařit a ohřívat vodu.

Konstrukce krbových kamen umožňuje použití v interiéru téměř všech stylů. V tomto případě, který se nachází na pozadí zdi, zdobené kamennými dlaždicemi, na cihlové podlaze, vypadá jako centrum středověkého hradu. Lucky stojan na dřevo a polina změkčí tvrdost kovu. V tomto složení, modernita vydává jen kouřovod.

Tento krb je skvělýJe vhodný pro dávání, pokud na něm obyvatelé nežijí po celý rok, stejně jako v zimě, nebude tato pec zahřívat celý dům.

Metallic “buržoazní” dlouhého hoření

\ t

A ještě jedna možnost pro malou pec, kompaktní a elegantní, která je vhodná pro všechny, i ty nejmenší místnosti. Tato trouba poskytuje nejnutnější funkce, bez nichž je obtížné pracovat v příměstských podmínkách - je to vaření a vytápění místnosti na chladné dny a noci. Tento model má velmi důležitou výhodu - systém dlouhodobého spalování, což znamená, že kamna zůstanou horká po dobu nejméně deseti nebo dvanácti hodin. To znamená, že když do něj ve večerních hodinách vložíme dřevo a necháme ho vyhořet, může být přenesen do režimu korupce a dlouhodobého návratu tepla. Pokud je venkovský dům dobře zateplený a má malou plochu, s takovou troubou můžete bez problémů zazimovat, pokud připravíte dříví dřív.

Kritéria pro výběr modelu pece

Shrnuto je tedy možné vyvodit závěry o kritériích pro výběr pece:

- rozměry, korelovaly s plochou místnosti;

- plocha, která dodává teplo místnostem;

- materiál, ze kterého je konstrukce zhotovena;

- obkladový materiál, jak v designu, tak v tepelné vodivosti;

- ziskovost;

- funkčnost;

- požární bezpečnost, která bude v mnoha ohledech záviset na materiálu a správné instalaci všech částí topného zařízení;

- možnost uspořádání kolemzařízení tepelně odolného obložení stěn a podlahy.

Video tutorial o zlepšení pece pro domácnost na dřevo

Po vyhodnocení svých potřeb a možností, s přihlédnutím k výběrovým kritériím, je možné zahájit práci na cihlové variantě nebo jít do salónního obchodu za účelem výběru a nákupu hotového modelu.