Kachna na koupel s vlastními rukama

Vlhkost a teplota vzduchu, pohodlí a přínosy pro organismus závisí na peci v lázni. Kamna v lázni jsou jistě vybavena nádrží pro ohřev vody, komínem a peletovými kamny. Pokud máte k dispozici materiály a nástroje, pak nebude výstavba topného systému pro koupel s vlastními rukama fungovat a výrazně ušetří. A po vnější výzdobě se kamna ve vaně stanou jeho "vrcholem", exkluzivní výzdobou.

Koupelnová pec má buď dvířka pece v sousední místnosti, nebo přímo v parní lázni, kde se provádí pokládka dříví.

Nádrže na vodu se montují buď na skříň pece na podpěry (montáž na podlahu nebo na stěnu), nebo ji upevňují přímo nad pecí pece. V tomto případě je pevné uložení nádrže bezpečnější než stěna.

Obsah
 1. Video - kovová kamna pro koupel vlastníma rukama
 2. Ohřívače kovových sporáků pro koupel vlastníma rukama
 3. Sporák na koupel s vlastními rukama z potrubí
 4. Podrobný návod k vytvoření cihlové pece pro lázně

Video - kovová trouba pro koupel vlastníma rukama

Výpočet nádrže pro pec

Vypočítá se objem nádrže s vodou, přičemž se jedna osoba dostane ze sedmi až deseti litrů vody při teplotě nejméně padesáti stupňů. Pokud tedy plánujete současně navštívit parní společnost o 3-4 lidech, měli byste si vybrat nádrž o objemu nejméně 40 litrů.

Jak vypočítat objem parní a palivové pece? Nestačí měřit rozměry místnosti. Potřebujete vícebrát v úvahu materiál povrchů. Pokud má místnost okna, skleněné dveře, povrch dlažby, cihly, beton, je nutné změřit jejich plochu. Pro každý čtvereční metr plochy těchto povrchů přidejte jeden a půl kubického metru k objemu místnosti, který bude zohledněn při volbě velikosti pece. Minimální kapacita pece pro lázně je 8-10 kW.

Požadavky na pec

Koupelnová pec by měla být bezpečná (jak z hlediska požáru, tak lidského zdraví, aby nedošlo k popálení při náhodném dotyku a aby se vyloučil kouř přicházející do místnosti), teplotní režim musí být upraven a rozměry by měly odpovídat „ pokojový pokoj.

Ohřívače pro koupelny vlastními silami

\ t

Tato konstrukce pece je nejjednodušší. Pro práce musí být ocelové plechy nejméně 5 mm silné, svařovací stroj a bulharský (nebo plynový řezač), potrubí pro přívod a odvod vody, žárovzdorné cihly, malta pro ně, kameny, komínové trubky, jeřáb, dveře trouby se západkami a smyčky, kovový profil pro uchycení podpěry.

Samotný návrh sestává z vodní nádrže s připojenými trubkami a jeřábu. Nádrž je ohřívána ze zadní stěny pece, jejíž vnitřní prostor je zase zonálně rozdělen do pece a do nístějové pece. Kouřové plyny jsou odstraňovány komínem vycházejícím z ohniště přes sporák a stěny lázně.

Nejdříve je nutné odříznout dno ocelových plechů a bočních stěn budoucí pece a spojit je se svařováním. Uvnitř troubysvary rohy - budou držet plech, na kterém budeme kameny.

Na přední stěně jsme pod dveřmi vyřezali obdélníkový otvor a dveře vyřezáme z vyřezávaného náměstí. Na obvodě jej můžete seškrábnout ocelovými pásy pro vyšší hustotu přilnavosti. Ve spodní části dveří nebo na přední stěně palivové nádrže vyvrtáme několik otvorů pro přístup vzduchu uvnitř pece. Svařujeme dveřní závěsy a smyčku pod západkou.

Chcete-li vytvořit komín, připravte trubku a vytvořte otvor v plechu, na kterém bude sporák. Trubku navaříme na ocelový plech.

Začněme instalovat nádrž na vodu. Skládá se ze tří stěn a hermeticky svařeného dna a zadní stěny pece. K jedné z bočních stěn nádrže je přivařena přívodní trubka pro vodu. Na dně nádrže navařte jeřáb. Celá konstrukce se montuje na rám z ocelových profilů nebo na cihlový podklad ve výšce 20-30 cm, kovové části pece jsou pokryty ohnivzdornou barvou. Nahoře položíme kameny (tallochlorit, porfyr, bazalky atd.) O velikosti od 5 do 12 sm. Namontujeme komín a komín, nalijeme vodu do nádrže, přikryjeme víčkem a vyrobíme výšku hotové pece, zkontrolujeme návrh na přítomnost trakce a nedostatek kouře v místnosti.

Pro modernizaci buržoazní lázně je možné ji vybavit popelníkem podobným vrtulníku s rošty a zásuvkou pro sběr popela. To značně zjednoduší čištění trouby a dveříPodřízené pomoci je lepší regulovat trakci a tím i teplotu a rychlost spalování paliva. Pro stejný účel (regulace teploty ohřevu pece), stejně jako snížení tepelných ztrát komínem, je vybavena západkou. Může to být smyková nebo jiná.

Sporák na koupel s rukou z potrubí

Rozdíl mezi touto konstrukcí a předchozí konstrukcí spočívá v tom, že nádrž na vodu je umístěna přímo nad palivovým článkem. K práci budete potřebovat: potrubí pro pec a nádrž (tloušťka stěny 1 cm, průměr 50 cm, výška 150 cm); potrubí pro krb (bývalá tloušťka stěny a průměr 35 cm); zadlabání jeřábů; Kovové kování; dveřní závěsy; ocelové plechy tloušťky podobné trubkám; nástroje pro svařování, řezání kovů.

 • Rozdělte potrubí o větším průměru na polovinu pomocí bulharštiny. Z jedné části (délka 60 cm) namontujeme nádrž na vodu, na druhé straně (90 cm) - vybudujeme topné zařízení pro koupel.
 • Na plechu jsme začali vyrábět označení pro řezání kruhu rovného průměru trubky - skříně pece. Pro tento účel je vhodné použít nástřik nebo značkovač. Tento kruh bude sloužit jako designová pomlčka. Hermeticky ho přivařte k potrubí.
 • Ihned provedeme nohy designu. Za tím účelem zpevněte dno pece pro koupel s kovovým rámem z profilů. Výška rámu 10-15 cm.
 • Poté, co je trouba pevně na nohách, nakreslete na pouzdro obdélník 25x7 cm. Tento kus kovu bude vystřelen dveřmi. Řezeme ji bulharsky, vybavíme jismyčky, držák a západka.
 • Vyrábíme rošt. Jeho úkolem je přenést vzduch z foukaného do spalovací zóny, udržet palivo a zabránit tomu, aby popel a popel padaly do dolní komory pece. Taková mřížka může být vyrobena z kusů kotvy nebo plechu s otvory vyříznutými v ní. Gril musí být upevněn svařením ve vnitřní části potrubí ve výšce 12-15 cm od dna.
 • Nad roštem bude plnicí hrdlo paliva. Dveře pro ni jsou rozřezány ve velikosti 25x30 cm, ustupují od úrovně roštu asi 20 cm. Instalujeme dveře podobné ponornému.
 • Kamenka bude postavena z výztuže. Ohýbání v různých směrech zajišťujeme tyče kotvy ve formě koše, upevňující je mezi nimi plastovým drátem. Zde položíme kameny pro pec. "Koš" je instalován na horní části potrubí. Současně jsme řezané dveře jakéhokoliv tvaru a znovu vybavit závěsy, západka.
 • Dále vezmeme nádrž na vodu. Těleso nádrže je trubka o délce 60 cm, pro tuto trubku odřízneme dno, které zase vyřízne otvor a projde tímto otvorem komínové trubky. Upevněte díly svařením. Blíže ke dnu nádrže, jsme řez jeřáb.
 • Nyní společně sbíráme dvě části trouby tak, aby se nádrž nacházela těsně nad plnicím hrdlem paliva. Vyrábíme svařované švy.
 • Víko nádrže je vhodné pro výrobu mlžů. Vyřízněte kruh, rozdělte jej na dvě stejné části, z nichž jedna je pevně přivařena k nádrži, druhá připevněte první poloviční smyčky. Aby to bylo pohodlnějšíbylo otevřít nádrž, namontovat víko s rukojetí-svorka kování.

Z nejjednodušších materiálů tak lze rychle a levně postavit kamna na koupel s vlastními rukama. Tím, že budete pracovat kvalitativně a bez spěchu, získáte výsledek, který vás a vaše hosty potěší na dlouhou dobu.

Podrobný návod k vytvoření cihlové pece pro koupel

)109] ] 144)