Kachny kůlny vlastníma rukama

Úkrytová pec označuje typ konvekce. Slobozhanku slouží v zemědělství k vytápění skleníků a skleníků, zahradních domků, garáží, dílen a dalších bytových a nebytových prostor.

Úkrytová pec označuje typ konvekce. Slobozhanku slouží v zemědělství k vytápění skleníků a skleníků, zahradních domků, garáží, dílen a dalších bytových a nebytových prostor.

Obsah
 1. Princip činnosti pece a hlavních konstrukčních prvků
 2. Výhody a nevýhody slábnutí
 3. Co je třeba pro výstavbu?
 4. Sporák s centrálním přívodem vzduchu vlastníma rukama
 5. Video - pec dlouhého žlabu

Princip činnosti pece a hlavních konstrukčních prvků

Kamna mají dvě skříně, vnější je oddělena od vnitřního systému upevnění a vzduchové vrstvy. Díky tomu proudí studený vzduch do dna pece, která se ohřívá a stoupá nahoru. Takže dochází k postupnému ohřívání místnosti.

Tuhá paliva (jehly, piliny, palivové dřevo, sláma v balících atd.) Jsou umístěna uvnitř palivové nádrže. Pokud se používá polštář, pak se umístí svisle. Spalování začíná shora a pokračuje dolů. V tomto případě je spalování paliva distribuováno buď sklonem směrem k výstupu kouře, nebo k obvodu (stěnám). Nastavení intenzity umožňuje vyfukování krytu pece. Kouřové plyny jsou odstraňovány komínem a zespodu přes zásobník.

Možnosti systému přívodu vzduchu:

 • - První typ. Vzduch vstupuje skrz trubku ve tvaru písmene G, pak nahoru, na boční kanál síta s perforací (síto je umístěno vně trubek) a poté do spalovací zóny.
 • - Druhý typ. V těchto konstrukcích je potrubí umístěno ve středu topeniště. Vzduch vychází zdola nahoru.
 • - Třetí typ. U provedení tohoto typu je přívodní potrubí vzduchu namontováno na dně stěny pece.

Výhody a nevýhody Slobody

V kůlně je vysoká účinnost - až 90%, zbývajících 10% ztraceno, ponoří se do komína. Pec se rychle zahřeje, ale také rychle a vychladne po zastavení spalování paliva. Konstrukce je velmi jednoduchá, pro výrobu pecí nevyžaduje speciální nástroje a drahé vybavení, je snadné to udělat vlastníma rukama. Zároveň je spolehlivý, mobilní a ekonomický. S objemem topného oleje 200 litrů stačí na jedno nabití paliva asi 12 hodin. V tomto případě je možné dodatečné přebíjení pomocí běžícího topného systému.

Co je třeba pro výstavbu?

Připravujeme následující nástroje: vrták se sadou vrtáků nebo malý vrtací stroj; úhlová bruska - bulharská a sada disků pro broušení a řezání kovů; svařovací stroj (poloautomatické) a elektrody pro všeobecné použití; trubky s tlustými stěnami; plechy; nýty; kladivo; dláto; Kování a kovové rohy; dva sudy nebo segmenty plynových lahví; Svinovací metr a žáruvzdorná barva.

Přístřešek s pecí centrální pecevzduch vlastníma rukama

 • Vyberte vhodný silnostěnný válec. Například oříznutí trubky, výfukového válce nebo titanu. Průměr - minimálně 25 sm.
 • Z ocelového plechu řezáme kruh s bulharským průměrem, který je roven průměru trubky. Ve středu kruhu vyvrtáme otvor o průměru 8-10 sm. K tomuto otvoru se připojí vzduchové vedení.
 • Pro potrubí je požadována trubka o průměru 8 až 10 cm, délka trubky by měla být o něco menší než délka spalovací komory, na stěnách této trubky vytváříme značení - několik svislých čar. Řezané potrubí podél těchto čar (bez úplného oddělení potrubí musí být několik vertikálních otvorů).
 • Děláme bombardér. K tomuto účelu je k řezané trubce v samém dnu svařovacího zařízení přivařen šroub. Řezeme kružnici, rovnou průměru trubky, v ní uděláme malý otvor pro šroub, dáme kovové kolo (předem vyříznuté z plechu, průměr je roven průměru trubky, pro větší pohodlí, vnější část svařuje malou rukojeť nebo matici) na šroubu a šroub s maticí. Kruh se tedy může pohybovat podél osy a regulovat objem vstupující do pece vzduchu.
 • Dále budete potřebovat ocelový plech v tloušťce od 0,8 do 1 cm, tloušťka je způsobena vysokou teplotou ohřevu a přímým kontaktem dílů s ohněm. Proveďte značení. Vnější průměr kruhu je o několik centimetrů menší než průměr palivové nádrže, průměr vnitřního otvoru je roven průměru trubky s drážkami. Vyřízni toBulharský, dát na trubku s drážkami (od okraje 20-30 cm) a upevnit ho svařením.
 • Instalujeme komín. V horní části stěny palivového článku, proříznuté otvorem o průměru 10 cm, na něj navaříme část trubky stejného průměru.
 • Disk pro odvod tepla bude vyroben z tlusté oceli (tloušťka 1 cm). Řez je o něco menší než je vnitřní průměr pece a je vybaven kovovými úchyty pro snadné použití. Obdobně vyrábíme kryt pece.
 • Začněme montovat vnější plášť pece. K tomuto účelu používáme část trubky, o něco více než palivovou výplň, nebo odřízneme potřebný kus oceli a vyrobíme z ní válec, šev těsně vaříme (namísto svařování lze ocel spojit).
 • Montáž na stěnu skříně se provádí tak, aby se vytvořila trvalá mezera. Pro tento účel svařujeme kovové výztuže nebo profily malé tloušťky.
 • Dále je nutné troubu nad podlahou zvednout o 25-30 cm, k tomu slouží spodní nohy. Kovové rohy vyříznuté na úrovni pozemku (6 kusů), vyrábíme podpěru ve tvaru trojúhelníku a rohy jsou svařované nohy. Kamna instalujeme na podpěru.
 • Komín je spojen s potrubním ramenem pece pomocí svorek, kterým se v místě spojování trubek položí tepelně izolační materiál (např. Minerální nebo kamenná vlna). Aby se snížily tepelné ztráty komínem, doporučuje se ohřát, otočit celou trubku o tepelnou izolaci a na horní straně tenkostěnnou trubku, na jejímž povrchu je nutné zajistit další vrstvu izolace. Pokud je však pecZahřívá skleník, pak v takových operacích není potřeba.

  Video - pec dlouhých hořících kamenů