Kámen dekorativní umělé prvky, tipy na výběr, ceny

Krásná a originální fasáda ozdobí dům a učiní ho jedinečným. Dekorační povrchová úprava je ideální pro každou budovu a přinese nové designérské poznámky k její podobnosti.

Obsah:

 • Charakteristiky a aplikační vlastnosti
 • Výhody
 • Tipy pro výběr
 • Cena a ceny
 • Vlastnosti a použití

  \ t

  Existují dva typy přírodních kamenů:

  • ze syntetického materiálu na bázi polyesterových pryskyřic a výplní z kamenných drobků;
  • Z barevného betonu. V tomto případě je vytvořen reliéf povrchu, v barvě a struktuře blízké přírodním kamenům.

  Umělé kameny, vyrobené z barevného betonu, se používají k obkládání a zdobení stěn budov a budov různých typů, které se používají pro interiérový design prostor. Syntetické dekorativní panely se používají k obložení povrchových částí nábytku. Z nich jsou barové pulty, pokrývky stolu. Parapety, různé originální umyvadla a také mohou být použity jako prvky původní dekorace.

  Oba typy výrobků napodobují dekorativní umělý kámen. V prvním případě je deska vytesána z kamenného balvanu a poté vyleštěna, procházející nádhernou postavou přírodního kamene. Ve druhé je surovina vybrána a zpracována s ohledem na strukturu a barvu přírodního prvku.

  Dekorační kameny mohou být vyrobeny ze šedého nebo bílého cementu, přírodního nebo umělého písku, štěrku nebo drceného kameneKompozice přidává barvivo, které poskytuje požadovanou barvu. Roztok neztrácí fyzikální vlastnosti a má požadovanou formu.

  Podle technických vlastností desek dekorativního betonu podle GOST 1760891 by třída měla být B22.5-В30 nebo 300-450 kg /cm2, s mrazuvzdorností F200, 5% absorpce vody, erozí (GOST13015.0) - 0.9- 0,7 g /cm3. Odchylky délky, šířky a tloušťky dlaždic jsou asi 5 mm a poměr cement-voda je asi 45%.

  Desky z ozdobného kamene mají vysokou odolnost vůči pronikání chloridů, propustnost plynu a při použití nedeformované. Materiál zpevňuje a získává dobrou pevnost. Vláknitá výztuž může být ocel, z běžných a alkalicky odolných skleněných vláken nebo syntetických vláken.

  fotografie variant obkladu základu, fasády a stěn v domě s dekorativními dlaždicemi pod kamenem

  Kamenné desky jsou vyráběny v moderní a staré podobě a mají odlišnou strukturu a povrch, k tomuto účelu se ve skladu skladují saze nebo oxid železitý a hotové výrobky - mech, zemina a další složky. Tato technologie dodává výrobku jedinečný vzhled a umožňuje vytvářet originální kompozice, které jsou vhodné i pro restaurování.

  Jak si vybrat - doporučení průvodce

  Dekorativní sklady váží v rozmezí 16 až 50 kg /m2, což je téměř jeden a půl krát méně než hmotnost přírodního složení. Umělý původ, kombinovaný s malou hmotností, pomáhá jim stát se obkladovým materiálem pro všechny designy. Cihla a kamna mohou být tlusté 1,5 až 7 centimetrů. Kdyvolba nejprve musí brát v úvahu hmotnost.

  Barvu a strukturu výrobků lze měnit, takže při výběru je lepší vzít v úvahu jiné prvky zpracování a styl objektu ve výstavbě. Každý z nich má své vlastní vlastnosti a složení, takže při výběru potřebujete znát všechny vlastnosti a místo aplikace.

  Tento ozdobný prvek opakuje vzhled jakýchkoli kamenných povrchů a je velmi trvanlivý. Pod nimi jsou zhotoveny různé úhelníky, které mají stejnou konstrukci jako hlavní zdivo. Odolnost vůči nízkým teplotám a žádnému strachu z vlhkosti přispějí k tomu, aby byla budova vysoce kvalitní a originální. Cena umělých ozdobných cihel je nižší než u přírodních, ale při nákupu je lepší brát v úvahu nejen tento faktor.

  Cena

  \ t

  Náklady na dekorativní umělé materiály pro zdivo závisí na typu výrobku, jeho délce, šířce a tloušťce, jakož i na složení a vlastnostech. Výrobci vyrábějí výrobky různých řad a stejného složení směsi a různých faktur. Každá série desek má své vlastní exkluzivní vlastnosti a cenu.

  Cena dokončení různých faktur se pohybuje od 800 do 1300 rublů na m2.