Kamenná mozaika

15. dubna 2011

Kamenná mozaika


Sekce: Stavba


Z čeho?
Pro kamenné mozaiky je vhodné oblázkové moře, řeka, jezero. Mořské vlny jsou nejsilnější, takže oblázek má více zaoblený tvar. Řeka - plochá, a proto výhodnější pro dlažby: může být položena "na okraj", hlouběji ponořena do roztoku. Pro mozaiku jsou vhodné také oblázky střední velikosti (průměr 2,5-5 cm) a velké (frakce 5-10 cm), ale také malé (1-2,5 cm).

Hotové formuláře
K dispozici jsou dostupné mozaikové desky. S nimi bude práce na tvorbě dekorativních prvků probíhat rychleji, protože vybraná velikost oblázků bude již nalepena na mřížku, která bude pouze zavedena. Desky jsou nejčastěji vyráběny ve velikosti 30 x 30 cm. Mimochodem, materiál je pružný, pro ně je snadné držet se kolem jakéhokoliv kulatého povrchu, například nádoby na květiny. Jedinou nevýhodou je vysoká cena; 1 m2. m stojí asi 2200 rublů.

Věčný koberec
Začínat na malých věcech. Nechte to být kamenný "koberec" na prahu nebo u altánu. Je to docela snadné postavit.
Vyčistěte místo od trávníku, opláchněte ho a namáhejte. Vytvořte dřevěný rám - bednění. Do ní nalijte roztok suché cementové směsi a lepidla na dlaždice. Když vyskočí, začněte malovat obraz. Make oblázky mokré: umístěte je "na okraji" a ponořte 60-70%, aby pevnější. Umístěte malou plochu, vyrovnejte ji, poklepejte kladivem podle pravidla.Potřebujete:
prkno, čtyři pruty, polyethylen, kovové pletivo, suchá cementová směs, kachlová lepidlo, voda.

PRACOVNÍ PRÁCE
1. Vytvořte bednění a upevněte čtyři tyče podél obvodu desky. Musí vycházet nádoba s nízkým bokem.

2. Položte na dno polyethylenové fólie na fólii kovovou síťovinu.

3 Nasaďte roztok cementu hladítkem. Zatřepejte bednění tak, aby byl cement lépe dispergován.

4. Vložte vzor podle náčrtu. Než vložíte kameny do cementu, ponořte je do vody - je nutné, aby měly lepší uchopení.

5. Když roztok vychladne, odstraňte mozaiku z bednění. Přeneste ji na připravenou podložku a položte ji na beton. Nyní můžete vzít další fragment.

Suchý proud

Ale tady je další skvělá „oblázková“ myšlenka. Když je stavba této nádrže na místě obtížná nebo příliš drahá, proč nevytvořitproud ... bez vody ? Jakékoliv místo v zahradě je vhodné bez ohledu na reliéf.

Plná důstojnost
Zygomatický kanál není jen velkolepým dekorativním prvkem inspirovaným krajinářskou módou. To pomůže uspořádat území země, skrýt neatraktivní oblasti, jako jsou šachty drenážního systému. Kromě toho, suchý potok téměř nevyžaduje péči. Nemá žádné problémy s řasami a systémem zásobování vodou, jako je tomu v současnosti. Je nutné pouze včas zalévat osázené "pobřežní" rostliny.

Vyberte místo
Začátekpotok se může vydat na vysokohorském kopci nebo v malé skalnaté zahradě a zvědavě se ohnout, skrývat se v hojných hájích nízko rostoucích rostlin. Vlivem jeho podobnosti s tím zůstává voda.

Vyberte barvu
Přidejte různé barvy kamen do různých kamenů. Tak například čedič, rula nebo břidlice dávají kamenný "proud" šedo-modré barvy. Chcete-li "zvýraznit" to nebo nastavit akcenty - potřebujete splash bílé mramoru nebo vápence. Průhledné bílé růžové křemeny dodají "hloubku".

Zelený rámec
Souhlasím, ještě přirozenější, bude složení vypadat uprostřed bujné vegetace. Nepochybným „plusem“ suchého potoka je schopnost vylodit téměř jakýkoliv druh zahrady podél břehů, bez ohledu na jejich požadavky na půdní vlhkost. Jediným omezením je, že rostou nebo rostou: skrývá kanál a celý dekorativní efekt zmizí.
Aby byl váš jazyk co nejrealističtější, obklopte jej rostlinami z listů (miskanthus, vojtěška, lilyniků) a rostlinami s modrými a modrými květy (žárovka mlhy, duhovka, zvonky) a hostitelé.

Budete potřebovat
• oblázky, štěrky, balvany, buty
• krycí materiál "písek"

ZPŮSOB PRÁCE
1. Nejprve na zvoleném místě se zkušební verze rozloží lehkým pískem nebo štěrkem. To vám pomůže vypočítat potřebné množství materiálu.

2. Demontujte lůžko potoka s hloubkou asi 20 cm, postavili jsme krycí materiál, který zabraňujeklíčení plevelů (film, geotextilie).

3. V horní části filmu nalijte tenkou vrstvu říčního písku a rozložte kameny.

4. Vytyčujeme pobřeží zevnitř budem, střídající velké kameny s malými.

5. Kanál je naplněn oblázky, štěrkem a balvany.

Optický efekt

Suché oblázky - matné, ne světlé. Pro vytvoření iluze lesku mohou být na dně vody položeny rovné hladké kameny, stejně tak jako dekorativní prvky: skleněné kuličky, lesklé sliny a dokonce i malé skleněné střepy. Umístěné na dně potoka mezi kameny, budou dávat efekt blikání, jako by tato skutečná voda nalévá a hraje na slunci. Pokud chcete do potoka přidat nátěr - stačí namalovat několik kamenů s jasně modrou vodotěsnou barvou.
Podle „Můj oblíbený domov“

Zdroj vlastních výrobků:

http://www.umeltsi.ru/