Kamenné klastry - několik způsobů provedení

Už dávno se stalo samozřejmostí oslavovat hranice vlastnictví kamenných zdí a zdí. Nejen, že je spolehlivý a odolný, ale také velmi krásný. Stavíme kamenné domy, vztyčené cihlové ploty - to vše je již dlouho každodenní událostí. A proč neudělat něco originálního, za použití stejného kamene. Proč neomezit držení květinovou zahradu s malým kamenným obrubníkem, dostat originální záhonu? Jak se vám tento nápad? V tomto článku popíšeme několik způsobů, jak tento plán implementovat.

Obsah
 1. Obsah
 2. Jak udělat záhon z kamenů?
 3. Cihlové hodiny

Obsah

 • Jak udělat záhon z kamenů?
 • Cihlové shluky

Jak udělat záhon z kamenů?

Kámen je považován za jeden z nejodolnějších a nejkrásnějších stavebních materiálů. Práce s ním však není příliš často způsobena jeho velkou váhou a souvisejícími problémy při přepravě a umisťování. Nebo je to kamenný záhon - pro jeho vytvoření je možné vzít malé kameny, které lze snadno přenést sám. Pokud jde o typ kamenného materiálu, může být prakticky jakýkoli: říční oblázky, divoké pelety, dolomit, pískovec, žula, mramor, tuff.

Nejjednodušší možností je pokládat kameny po obvodu květinové zahrady a stlačit je trochu k zemi pro upevnění. Navzdory určité primitivnosti tohoto řešení vypadá spíše dekorativní. Používáte-li s tímto kamenem, odlišným tvarem a velikostí, roztroušeným v chaotickém pořadí, pak můžete získat nějaké „domestikované“Alternativa k horské krajině.

Nejjednodušší záhon květin - ukamenovaný kolem květinových zahrad

Pokud se vám to nelíbí, můžete nabídnout další, můžete vytvořit spolehlivější a pevné kamenné záhony. To je možné, pokud dáte kámen v několika úrovních, čímž se získá zeď pro květ požadované výšky.

Prvním krokem při stavbě takové stěny pro záhonu bude základové zařízení. K tomu, kolem obvodu údajné květinové zahrady kopat příkop asi 30 cm hluboko, a šířka může odpovídat velikosti použitých kamenů nebo pevné. Dále je povrch prohloubení zpravidla uzavřen ruberoidem nebo polyethylenem a po betonu. Když nadace schne a posiluje, pokračujte pokládkou kamene.

Betonový základ, samozřejmě, žádoucí, ale ne povinný, zejména pokud bude výška záhonů kamene vlastními rukama malá. Pak nemůžete kopat příkop a naplnit asi jednu třetinu pískem a dát na něj největší kameny. Vzhledem k tomu, přírodní kameny jsou různé ve tvaru a velikosti, pak když se snaží kombinovat mezi mezerami, které musí být odstraněny, usínání na zemi a pevně popruh. Kameny jsou tedy napůl pohřbeny ve výkopu a písek pevně fixuje první vrstvu záhonu a proměňuje ji v pevný základ pro budoucí design.

Kamennou zeď pro záhon lze postavit suchým zdivem nebo roztokem. V tom případě, pokud je výškadesign nepřesáhne 60 cm, můžete tak učinit suchou cestou. V tomto případě jsou kameny naskládány na sebe bez použití roztoku nebo jiných lepicích látek. Prázdnota vytvořená mezi kameny padá na zem tak, aby se celá konstrukce nerozpadla. Nejdůležitější podmínkou pro suché zdivo je výběr kamenů tak, aby tyto dutiny byly minimální.

Je-li zdivo prováděno na cementové maltě, je nutné ve spodní vrstvě opatřit otvory pro odtok přebytečné vody. Je třeba mít na paměti, že při zalití roztoku se roztok aplikuje pouze na vnitřní povrch kamenů, aby se vytvořil dojem suchého zdiva. Po zmrazení cementu se doporučuje aplikovat speciální speciální tmel ze zahradního postřikovače na kamenný záhon, který zabraňuje tvorbě trhlin v spojích. Poté, co roztok v týdnu dosáhne požadované síly, můžete nalijte zem do záhonu a rostliny zasadit.

Podívejte se, jaké luxusní kamenné záhony - fotografie jsou uvedeny níže.

Cihlové svorky

\ t

Není nutné vztyčovat kamenné záhony z přírodních kamenů. Vzpomeňte si na umělý kámen - cihlu, se kterým nemůžete získat menší dekorativní ploty pro záhony.

Jako materiál lze použít jak červené cihly, tak bílý křemičitan. Pokud jde o výzdobu, vypadá lépe červeně umělý kámen, ale je méně trvanlivý a s větší pravděpodobností se zhroutí z vlivu srážek než jeho bílý silikát.analogové Proto, pokud je pro vás důležitější než síla a spolehlivost designu - koupit bílé cihly, pokud chcete vysoké dekorativní - vyberte červenou.

Při stavbě zděného květinového záhonu je nutné dodržovat technologii běžného zdiva, přičemž je třeba se vyhnout křížovým stehům. Stejně jako při instalaci kamenného obrubníku je možné aplikovat jak suchou zděnou metodu, tak cementovou maltu. V každém případě by měla být cihla položena s mírným sklonem uvnitř konstrukce - takže květina bude silnější.

Pro vytvoření rohů obdélníkového záhonu se doporučuje používat holistické cihly, pro kolo je lepší je rozřezat, i když to není zásadně důležité. Je také možné použít obyčejné obloukové cihly, pokud jsou uspořádány v souladu s definovaným kruhem v tečnici k vnitřní části stěny, přičemž mezi nimi zůstávají klínovité mezery. Tyto dutiny se dále nalijí do roztoku, čímž se vytvoří ideálně zaoblené tvary. Ve všem ostatním je uspořádání cihlových a kamenných lůžek naprosto odlišné.

To je všechno moudrost, díky které se na vašich stránkách může zdát, že dokonale ladí s okolní přírodou, původní a co je důležitější, trvanlivý rám květinové zahrady - nádherný kamenný květ!

Viz články pro podobná témata:

 • Alpská skluzavka vlastníma rukama - jak vytvořit horskou krajinu
 • Suchý proud vlastních rukou - Feng Shui v akci
 • Stohování umělých aPřírodní kámen - různé typy a techniky
 • \ t
 • Rookery v zahradě vlastníma rukama - schémata, fotografie a nápady na design
 • Štěrková zahrada - symfonie kamenných dekorací
 • Ozdobné ploty pro záhony - vyberte si ideální rám pro záhony