Kameny kvetou - inovace v krajinářském designu

Pravděpodobně většina majitelů venkovských domů a vil se rozhodla zušlechťovat soukromá území a čelit problému výběru možností osvětlení. Někteří jsou omezeni na tradiční lucerny, jiní objednávají exkluzivní světla, dobře, a třetí přicházejí s něčím zcela neobvyklým, umístěním na štěrkové cestě nádherné kameny, které září ve tmě. Ano, ano, opravdu existují! O tom, že tyto kameny představují sami sebe, které nápady na design s jejich pomocí mohou být realizovány a jak k nim přistupovat, budeme hovořit dále.

Obsah
 1. Obsah
 2. Kameny s katalyzátory svítivosti
 3. Světlé kameny s LED diodami
 4. Použití zářících kamenů v krajinářském designu
 5. Výhody a vlastnosti těchto kamenů
 6. Výroba světelných kamenů doma

Obsah

 • Kameny s katalyzátory svítivosti
 • \ t
 • Světelné kameny s LED
 • \ t
 • Využití žhavých kamenů v krajinném designu
 • Výhody a vlastnosti těchto kamenů
 • \ t
 • Výroba lehkých oblázků doma
 • \ t

Kameny s katalyzátory svítivosti

\ t

Jako materiál pro takové světelné oblázky slouží speciální polymerní plast s luminiscenčními katalyzátory. Právě tyto přísady mohou akumulovat světlo z absolutně jakéhokoli zdroje, například ze slunce, měsíce nebo dokonce obvyklé žárovky. Proto záře takového kamene, samozřejmě, nemůže být nekonečná - trvá přesně tolik času, kolik trval.zůstat ve světle. Předpokládejme, že pokud umělý kámen celý den leží pod paprsky slunce, pak bude svítit celou noc až do svítání. No, pokud "dobíjení" trvalo jen 30 minut, pak po další půl hodině se záře kamene úplně vyčerpala. Životnost těchto výrobků je prakticky neomezená, stejně jako neomezený počet světelných "nábojů".

Kameny na korozi na pruhu ve dne iv noci

Výrobci vyrábějí samonosné kameny tří velikostí: malé (ne více kamenné drobky), střední (jako říční oblázky) a velké (podobné balvanům).

Instalace malých a středně velkých kamenů na místě zvláštní moudrosti není nutná - stačí je rozptýlit na požadovaných místech. Umělé balvany je třeba důkladně upevnit na zemi, aby nekazily poryvy větru. Za tímto účelem je v každém takovém kameni zdola neuzavřená dutina. Instalace je následující: polymerový balvan nahromaděný ve vybraném místě a silně ho přitlačte rukama tak, aby okraj dutiny částečně prošel pod zem. Doporučuje se umístit do kamenné fólie nebo listu bílého papíru, aby se zvýšila kvalita záře.

Kameny s LED svítidly

\ t

Existuje další verze kamenů schopných žhnout. Nicméně samy o sobě nesvítí, ale díky LED, které je na nich namontováno. Přijímají energii buď ze sítě přes spouštěcí transformátor nebo ze solárních panelů. Zdroj LED modulu může dosahovat až 100tisíce hodin, což odpovídá 27 letům provozu při každodenní práci 10 hodin!

Při vývoji technologie svítících kamenů byl jejich design navržen tak, aby byl zcela utěsněn, proto bohužel není možné použít náhradní LED. Předpokladem je však těsnost, která zajišťuje vysokou odolnost vůči různým zatížením. I když vůz nese takové kameny, jejich povrch nebude zcela poškozen.

Magická světla - Kameny s LED

Instalace umělých kamenů s LED diodami je spojena s pokládkou kabelů, takže se jedná o složitější proces, než pokládka světelných analogů.

Použití žhavých kamenů v krajinářském designu

Umělé polymerní výrobky, které svítí ve tmě, se prakticky neliší od skutečných kamenů za den, které jsou široce používány v různých technikách krajinného designu. To je důvod, proč při výměně některých přírodních kamenů na polymeru nemůžete během dne zcela změnit styl oblasti, ale získat nezapomenutelný zářící efekt ve tmě dne.

Polymerní kameny za denního světla

Světelné stopy v noci

Zvláště podivné jsou zahradní cesty, sypané nebo orámované světelnými kameny. Pokud posypete malou nebo střední frakci polymerního kamene, pak se v průběhu dne nebude lišit od obvyklé štěrkové dráhy, ale v noci se bude magicky měnit a stát se jako planéty hvězd Mléčné dráhy. Také krásnáVystříknutí zářících kamenů na cestu přírodních oblázků nebo velkých polymerových balvanů, uzavřených podél okrajů uličky, bude vypadat. Okouzlující a okouzlující světelné body a na dně nádrží: bazény, rybníky, potoky.

Mléčná dráha svítících kamenů

Výhody a vlastnosti těchto kamenů

\ t
 • Významné úspory elektřiny. S použitím zářící kameny, není třeba používat elektrické lucerny, protože cesty na zahradě budou dokonale viditelné a bez jejich pomoci.
 • Vysoká odolnost vůči různým zatížením, teplotním výkyvům, chladu a teplu, šoku.
 • Snadná péče. Jakákoliv kontaminace z polymerních produktů se snadno eliminuje použitím běžných detergentů.
 • Prakticky neomezená životnost.

Výroba světelných kamenů doma

Otázka, jak vyrobit světelné kameny samy o sobě, je zajímavá pro mnoho krajinářských designérů. Výrobci bohužel nevydávají svá tajemství a dělají skutečné zářící kameny - ty, které nabízí moderní trh - doma je nepravděpodobné, že uspějí. Je však možné vyrobit běžné přírodní kameny ve tmě, pokud jsou ošetřeny luminiscenční barvou. Tento povlak šetří energii ze slunce v odpoledních hodinách a v noci ji uvolňuje a záře může trvat dlouho - od 10 do 14 hodin.

Výroba lehkých oblázků

\ t

V každém případě, bez ohledu na to, jaký druh zářivých kamenů jste nepoužili k navrhování svých vlastníchPozemky, nikdy nebudete litovat nákupu. Nezapomenutelný dojem z kouzelného obrazu svítí v noci v kouzelné zahradě a vyplatí vám všechny vaše výdaje a vytvoří romantickou náladu.

Viz články pro podobná témata:

 • Dekorační zahradní a zahradní svítilny - výběr zahradního osvětlení
 • Hudba větru vlastníma rukama - děláme feng shui talisman
 • Dekorace předzahrádky před domem - ozdobíme parterovou zónu
 • Zahradní postavy vlastníma rukama - příklad výroby
 • Jak vytvořit zajímavé zahradní osvětlení - několik úžasných nápadů
 • Světla pro solární vodu - klasifikace a příklady instalace