Kašna s vlastníma rukama je zvláštním momentem v zahradním designu

Voda od nepaměti byla považována za symbol života, pohybu. A tak i ty nudné dachy lze dramaticky změnit pomocí malé fontány. Krásná, stylová a funkční fontána s vlastníma rukama může být provedena doslova denně. V horkém dni bude takováto dekorativní struktura sloužit jako nádherný zvlhčovač vzduchu, a dokonce i v hlubokém podzimu přinese do zahrady zahradu potěšení a nádhernou eleganci. A v jakémkoliv stylu by byla fontána popravena - ve švýcarské, avantgardní nebo klasické - vždy to bude okouzlující vzhled. Koneckonců, v ohni, na vodě, jak víte, můžete sledovat navždy.

Obsah
 1. Obsah
 2. I. etapa Výběr tvaru a typu fontány
 3. Fáze II. Výběr místa pro fontánu
 4. Fáze III. Příprava nádrže
 5. Fáze IV. Montáž postřikovačů
 6. Stupeň V. Instalace čerpadla
 7. Fáze VI. Nastavení podsvícení
 8. VII. Plnění kašny vodou
 9. Fáze VIII. Dekorační fontána

Obsah

 • I. etapa Výběr tvaru a typu fontány
 • \ t
 • II. Výběr místa pro fontánu
 • \ t
 • ІІІ stupeň. Příprava nádrže
 • \ t
 • Fáze IV. Montáž postřikovačů
 • \ t
 • Stupeň V Montáž čerpadla
 • \ t
 • Fáze VI. Nastavení podsvícení
 • Fáze VII. Plnicí voda
 • \ t
 • Fáze VIII. Dekorační fontána
 • \ t

Kromě toho je dobře umístěná kašna na venkovském statku klíčovou součástí celého zahradního designu, který kombinuje všechny ostatní prvky krajiny v obsahu. Ale kromě své dekorativní a osvěžujícífunkce fontány mají další významný pozitivní dopad - vliv tekoucí vody na duševní, emocionální stav člověka. Pozorování padajících trysek zmírňuje stres, zklidňuje, vede všechny myšlenky v pořádku. A to je skutečný luxus v moderním světě, který je nasycen chaosem a marností.

Takže někdy pro uspořádání fontány bylo nutné zabývat se pokládkou poměrně složitého systému trubek a tato radost není levná, nemluvě o problémech. A ne všichni věděli, jak si vyrobit fontánu vlastníma rukama ve svém venkovském domě. Ale moderní fontány nepotřebují připojení k centralizovanému systému zásobování vodou - princip jejich práce je velmi jednoduchý a srozumitelný i pro nezkušené osoby. Vše, co potřebujete, je dobrá nádrž na vodu a odolné elektrické čerpadlo. Taková nádrž může být rybník, bazén a umělá nádrž. Ale péče o fontánu je velmi jednoduchá, zejména pokud se nachází ve více či méně velké nádrži.

Krásná malá kašna

Zařízení malé kašny

Zahradní malé fontány mohou být z různých materiálů - plast, beton, přírodní kámen nebo dokonce sklo. A exkluzivita k nim a druh luxusu poskytují řadu světelných efektů a pohybu vody.

Pro nepřetržitý provoz zahradních fontán musí být složeny z následujících částí:

 • pro vodní nádrž (obvykle ve formě misky);
 • hadice dodávající vodu do čerpadel;
 • čerpadla, která vytvářejí průtok vody;
 • vnější částifontána, která může být ve formě vodopádu, sochařství nebo kaskád;
 • trysky rozprašující vodu;
 • speciální filtry a senzory, které regulují hladinu a čistí vodu.

Fontánové zařízení s architekturou

Nicméně, bez ohledu na tvar fontány, velikost hlavní nádrže by měla být nejméně 1,5x1,2 m, a hloubka - ne menší než 1 m. Teprve pak bude hladina vody dostatečná pro normální tlak proudu a samotná voda nebude rychle se vypařuje, a proto bude nutné nádrž doplnit méně často.

A krásný, nádherný výhled na fontánu vlastníma rukama může být vytvořen i nezkušeným dachům - je důležité dělat všechno jen krok za krokem a v žádném spěchu.

Etapa I. Výběr tvaru a typu fontány

\ t

Především je třeba rozhodnout, jaký druh, s jakým postřikem a jakou formou bude zahradní kašna. A pustit fantazii lépe na základě stylistického rozhodnutí samotné zahrady v venkovském domě. Takže pro pravidelný park se vejde sochařská, klasická verze. A pro velkou zahradu nebo rybník je nejlepší udělat fontánu vlastníma rukama, který se zdá, že někde vylévá - z přeplněné mísy nebo údajně převráceného džbánu. Takové fontány jsou zvláště zbožňovány obdivovateli Feng Shui, protože to je věřil, že současná voda symbolizuje velkorysost a přinést domácí prosperitu.

Přehrada s kašnou z převráceného džbánu

Ale ve velmi malé chatové oblasti si můžete stále stavět krásnou fontánu vlastníma rukama, bez jakýchkoliv nákladů, pořádánímikroarchitektonické kompozice: čínské pagody, pohádkové domy, mořské mušle, kreslené hrdiny, rozbité hrnce a tak dále. Taková mini fontána vlastními rukama je výhodná pro to, že nemusí vytáhnout samostatný zásobník vody - a čerpadlo, a nádrž leží na samotném obrázku na úrovni země. Zbývá pouze přivést a zamaskovat elektřinu, aby bylo zajištěno fungování čerpadla.

Dekorační mini fontána

\ t

II. Výběr místa pro fontánu

\ t

Druhým krokem je určení, kde bude přesně umístěna zahradní kašna. Koneckonců, jen tato část krajinářského designu nesmí být "někde" a vypadat jako nedorozumění. Ne, fontány se nacházejí v nejkrásnějších, ziskových částech pozemku. Ale ne za přímého slunečního světla, takže ve vodě neprokázala činnost mikro-žijící, a ne úplně ve stínu, takže fontána nevypadala mlhavě.

Dokonalým místem je růžová a pár slunných zajíčků, kteří budou hrát ve vodě. Je také žádoucí, aby fontána byla umístěna v otevřeném větru - poryv „praskne“ proud a poškodí celou kompozici. Sousední stromy nejsou také žádoucí - ve vodě bude vždy odpadky ve formě listů, semen a všeho ostatního. Proto je nejlepším místem pro fontánu - světlo podochina, mnoho okolních barev a křižovatku všech zahradních cest.

Neobvyklá kašna země

Jakmile je místo vybráno a vše je vařeno, je na čase přemýšlet, jak vytvořit vlastní fontánu - jakou hloubku, jaký systém a se kterýmpostřik vodou.

III. Příprava nádrže

\ t

Pro stavbu přehrady v hloubeném výkopu v předmyslené hloubce a všechny dno a strany jám jsou pokryty polyvinylchloridovým filmem. Je třeba jej upevnit a zaklepat na hrany kameny - tak, aby fontána vytvořila svůj vlastní vzhled tak přirozeně, jak je to jen možné. Ve spodní části stěny jsou různé velikosti ozdobných kamenů a rovnoměrně rozloženy po povrchu. Je důležité, aby neměly ostré hrany a nemohly zlomit drahý film. Na druhou stranu díky takové gravitaci již není možné vylézt do vody.

Zařízení pro kaskádové fontány

Fáze IV. Montáž postřikovačů

Jakmile je nádrž připravena, je instalováno čerpadlo s tryskou. Jedná se o hadici se stříkací pistolí a speciální šňůru s elektrickou zástrčkou, která maskuje montážní kameny. To je nejekonomičtější varianta.

Ale můžete si koupit drahé přílohy a různé sochy, uspořádat velkolepější fontánu. Prostor pro fantazii je v tomto případě více. A tam jsou spreje z bronzu, tkaniny ze skleněných vláken a keramiky. Všechny tyto materiály jsou odolné proti chladu, a proto jsou trvanlivé. V každém případě je však důležité, aby postřikovač byl nad hladinou vody.

Typy postřikovačů

\ t

Při výběru postřikovače je také důležité zvážit, zda budou sazby za fontánu pokračovat. Koneckonců, daleko od všech ryb a vodních rostlin se cítí dobře pod tryskami fontány. Umístěte je lépeod trysek. A pokud rostliny prostě chtějí zasadit více, pak ideálním řešením bude sprej v podobě zvonku nebo gejzír. Ještě lépe, s velkou dírou - takže voda se nestříká, a tvořila jednu pevnou vodní kupoli.

Stupeň V Montáž čerpadla

\ t

Čerpadlo je zvláštním srdcem fontány. Musíte ji vybrat velmi pečlivě. Dnes se tedy používají dva typy čerpadel pro cirkulaci vody ve fontánách:

• Ponořené, které se nachází ve středu nádrže pod vodou a funguje jako odstředivka. Takové čerpadlo - nejekonomičtější a nejspolehlivější.

• Povrch, který je instalován na okraji nádrže a je nejčastěji využíván pro kaskádové vodopády a velké fontány.

Umístění čerpadla se vypočítá podle výkonu fontány. Pro slabou, malou fontánu se tedy vejde čerpadlo ponořené do vody, které bude díky závažnosti motoru pevně stát na dně bez jakékoli montáže a ani se nepohne.

Ale pro silnou, vysokou fontánu potřebujete čerpadlo, které bude umístěno na povrchu. Důležité je také to, jak daleko bude čerpadlo daleko od postřikovače - čím dále, tím silnější by mělo být.

Instalace čerpadla na dno fontány

Je však možné postavit fontánu vlastníma rukama bez pumpy - pokud je terén se svahovým reliéfem nebo přirozeným proudem v zemi. V tomto případě můžete namísto čerpadla jednoduše použít tlak, který vodu zatlačí. Tato voda je samozřejmě vysoká 2 metryNebude možné stříkat, ale je možné postavit kameny s proudy.

Fáze VI. Podsvícení

Aby bylo možné kašnu s rukama ve večerních hodinách vypadat obzvláště krásně, může to znamenat zvláštní zvýraznění. To bude fungovat z elektřiny, co je nejdůležitější, aby se kabel docela dlouho a dostat se do zásuvky (v extrémních případech můžete použít adaptér). Osvětlení není nutné upevňovat, je dostatečně těžké, aby leželo na dně.

Kopule s fontánou s večerním světlem

Obzvláště krásné barevné osvětlení - na pozadí noční oblohy, budou trysky fontány nalévány do všech barev duhy.

Fáze VII. Plnění fontán

\ t

Voda v kašně by měla být nalévána pouze čistě, předfiltrovaná. Pravidelně, zejména v horkém létě, se hladina vody odpaří a bude třeba ji brousit.

Gejzírové zařízení

Aby však voda ve fontáně vypadala efektněji, může být lehce potřená modrou barvou.

Fáze VIII. Dekorační fontána

\ t

Krásné rostliny, hliněné figurky a mnoho kamenů - a tato klíčová část krajinného designu země bude vypadat skvěle.

Fontána uprostřed rybníka

Kašna s venkovským domem vlastními rukama - to je skvělý způsob, jak nejen oživit místo, ale také možnost uniknout ze 40 stupňového tepla městských prašných ulic.

Viz články pro podobná témata:

 • Vodopád ve vaší zemirukama vytvoříme kaskádu dopadající vody ve svém území
 • Jak vytvořit zajímavé zahradní osvětlení - několik úžasných nápadů
 • Bazény pro předání rukama - přehled variant a způsobů jejich instalace
 • Terasa ve venkovském domě a na zahradě - jedinečná příloha pro letní dovolenou
 • Suchý proud vlastníma rukama - Feng Shui v akci
 • Rybníky v zemi vyrábíme vlastními rukama - z lázně, filmu nebo plastické formy