Kazašské bílé plemeno krav: charakteristika

Dnes existuje velké množství plemen krav a budoucí člověk čelí výběru, kterou si vybere, takže je ideální pro farmu. Tato otázka je řešena velmi jednoduše, když se seznámíte s popisem nejoblíbenějších druhů. Konkrétně v této kategorii se jedná o kazašskou bílou krávu, jejíž charakteristika udává směr masa. Plemeno má své vlastní rysy, které se týkají nejen exteriéru, ale i chovu, jakož i podmínek vazby. Kromě toho má úžasnou charakteristiku produktivních kvalit.

Obsah
 1. Původ
 2. Popis vzhledu
 3. Produktivita
 4. Krmení
 5. Výhody a nevýhody
 6. Videa. Kazašská bílá vousatá kráva

Původ

V 19. století na území Kazachstánu vytvořili základnu, kde začali chovat plemena plemen plemen hakefordských plemen, producentů Kalmyků s místními kravami, a to se stalo v roce 1930. Vědci si dali za cíl vyvinout zvířata, která mají vysokou produkční kvalitu masa a schopnost přizpůsobit se nepříznivým klimatickým podmínkám, kde se teplo mění se zimou.

V roce 1950 bylo oficiálně schváleno nové plemeno skotu, oficiálně schválené kazašským bílým vousem. Na místní lince dostali vytrvalost a schopnost krmit trávu a hereford dal potomkům zrychlení, dobrým masným výrobkům a velkému procentu porážky.

V současné době se chov provádíZlepšení plemene pokračuje přidáním nové krve a čistého chovu.

Popis vzhledu

\ t

K zaměňování krav s bílými vlasy s jinými plemeny (např. Holštýnsko) je velmi obtížné, z názvu lze chápat jeden z charakteristických rysů. Vrchní oblek je červený s různými odstíny. Hlava s spodky, spodní část žaludku a končetiny jsou však pokryta bílými vlasy a na konci ocasu je bílý štětec.

Přidání organismu lze připsat druhu masa, a to navzdory skutečnosti, že bílí jedinci jsou z hlediska výkonu masná a mléčná zvířata. Svaly jsou velmi dobře vyvinuté a proto se kmen podobá hlavně. Bodysuit se silným vyčnívajícím dopředu, což ukazuje jeho dobrý vývoj (nejlépe ze všeho lze v býcích považovat). Kalmykovi a kazašští předci dávali potomkům krátké končetiny, ale to se nevztahuje na vady. Pokud byla zvířata dlouhosrstá, bylo pro ně těžké pohybovat se s jejich velkou hmotností. Díky dobrému vývoji svalů jsou končetiny krav silné a stabilní.

Samostatnou úvahou je kůže bílých krav. Jsou elastické a díky této kvalitě zvířete je snadné zvednout a zhubnout několikrát za rok. Podkožní vrstva se vyznačuje dobrým vývojem, právě proto krávy dokonale hromadí tuky. Pokud vezmete průměrnou hmotnost jatečně upraveného těla 295 kg, pak je vnitřní tuk 35,6 kg

.

Přežití mrazniček pro kravy golly-bacon pomáhá nejen tukům, ale i vlastnostem vlněného obalu. V letních měsícíchto je podobné vlně nějaké jiné dojnice: krátká, hladká, lesklá, ale s nástupem zimního moru se objeví a hustá dlouhá vlna se objeví, v některých případech, dokonce s kudrlinkami.

Skot, který patří do oblasti masa kazašského plemene, má některé charakteristické rozměry:

 • zvířata rostou v cibuli v průměru 125 - 130 cm, výška závisí na sexuální vazbě;
 • hrudní kosti v hloubce 68 - 70 cm;
 • hrudník hrudníku pro čepele s klouby do 45 cm; celková hrudní měření od 187 cm do 190;
 • velikosti se šikmou délkou těla závisí na sexuálním uchycení a činí 150 - 155 sm;
 • obvod hemisféry je 18 - 20 cm.

Toto plemeno náleží k druhu masa, tento směr byl zvolen z důvodu místa stažení. Kazachstán má horké klima, kvůli kterému pastviny vyhoří s nástupem léta. Místo zelené trávy zůstane píce, pastva, na které se můžete připravit pouze na nepříznivé podmínky zvířat. Kazašské krávy se prolínají s křenem, podobným genetickým rysům, aby si plemeno s šťavnatým, vysoce kvalitním masem. Chov se v současné době vylepšuje, aby získal vyšší mléčné výrobky.

Při známkách typu masa se mohou bílé krávy chlubit silným tělem a svaly. Uvnitř plemene rozlišujeme další dva typy: mléčná a smíšená zvířata. Díky takové rozmanitosti pěstitelů hospodářských zvířat si jednoduše vyberete směr chovu a vyzvednete správné krávy. Kazašské plemeno je skvěléPřizpůsobuje se klimatickým podmínkám středního pruhu.

Produktivita

Zvířata dostanou za 365 dní 2 500 kg produktů. Díky kombinaci unaveného mléka a masa je výhodné držet krávy v ekonomickém plánu, náklady na peníze jsou minimální. Z masných krav po dobu 365 dnů se získává 1500 kg mléčných výrobků.

U zvířat ve směru masa vysoká rychlost a výnos masa:

 • jedné krávy dostalo 58% masa s maximální hmotností 500 kg a více;
 • z býka, procento porážkové produkce je 60-68%, s průměrnou hmotností dospělých do 900 kg
 • .
 • na kosti představuje 14%.

Podmínky a umístění hospodářství ovlivňují množství obyvatelstva, v některých oblastech mohou krávy nebo býci vážit o 200–300 kg více než průměrná hmotnost plemene.

Nově narozené dítě váží pouze 25 kg. Telata mají rychlost av průměru denně mohou získat hmotnost 0,8 - 1,0 kg. V okamžiku rozvodu s matkou může býk vážit 240 kg za osm měsíců, za jeden a půl roku zvíře váží 400 kg.

Napájení

Krávy žijí v pouštních a polopouštních oblastech, kde není zemědělství dobře rozvinuto. Zvířata se perfektně přizpůsobují teplému počasí a mohou během dne provádět přesuny na 30 km na slunci. Krávy navíc odolávají suchu. Když jedí stepní trávu, whiteheads neztrácí na váze kvůli tukům.

Držet krávy na pastvině? čím déle, tím lépe. S nástupemV zimě mladí lidé organizují krmení ve formě siláže a smíšeného krmiva a dospělí jsou slámy.

Jakmile se objeví první vegetace na pastvinách, zvířata se převedou do krmení v létě. Sláma a tráva představují až 65% stravy kazašských krav. Další část spadá do koncentrátů a šťavnatých potravin - kořenů, sil.

Minerální doplňky sestávají z kostní moučky a fosforečnanu vápenatého. Výrobci jako přísada dávají více zeleniny, sena nejvyšší kategorie, stejně jako směs obilí.

Výhody a nevýhody

Obsah plemene whitehead má několik výhod. Zvířata jsou chována ve velkých komplexech, kde je velmi obtížné dát každému krávě čas. Takové farmy se specializují na pastviny chovu skotu. Hlavní výhodou těchto komplexů je rozsáhlý výkrm, ke kterému dochází bez nákladů na nákup hotovosti. Zde je důležité poskytnout krávy velké množství pastvin s dobrými krmnými krmivy.

Kazašské plemeno whitehead se ideálně hodí pro tento chov, kromě toho má řadu výhod, které nelze zmínit:

 • Krávy jsou ve stravě nenáročné, což je zajištěno dědictvím divokého kočovného kravského návyku, který se zabývá těmi krmivy, které mohou najít sami. Zařízení trávicího systému umožňuje zvířatům trávit a trávit většinu hrubých druhů bylin a navíc rychle přidávat hmotnost. Díky této výhodě je snadné udržet zvířata, která nebudou muset v zimě vložitrůznorodá strava;
 • Vysoká míra přizpůsobení se klimatickým podmínkám (zima). Kvůli zvláštnostem drobení v zimní vlně, krávy nemrznou. Kromě nástupu nachlazení se hromadí tuk, který hraje důležitou roli při udržování stabilní tělesné teploty. V letních měsících se zvířata stávají chudšími, dochází k tření, takže krávy žijí dobře při vysokých teplotách a suchu.
 • Mladí lidé se liší svou rychlostí. Při pěstování podle metody subsystému váží jalovice nejméně 200 kg po dobu 8 měsíců a 250 kg u býků. Po půlročním věku mláďata váží až 470 kg. Tyto ukazatele jsou poskytovány dlouhým podsystémovým obdobím, během kterého telata přijímají potřebné živiny z mateřského mléka a zároveň jedí obvyklé krmivo. V průměru se míra růstu pohybuje od jedné do jedné a půl libry. Kastrovaní býci jsou intenzivnější.
 • Masné výrobky mají nejvyšší vlastnosti. Maso bílých krav je velmi šťavnaté. Zvláštním rysem je ukládání tuků, které jsou nejen subkutánní, ale také umístěny mezi svaly po celém těle. Výsledkem jsou výrobky z mramoru. Masové produkty jsou mastné. Díky domácím zásobám krávy dokonale zažijete chladné počasí a necítíte nepohodlí s chudou stravou.
 • Zvířata se rychle aklimatizují. Tato vlastnost se objevila kvůli místu rozmnožování. V Kazachstánu, během dne, vzduch může ohřát až na více než 50 stupňů, asNa začátku noci se na teploměru zobrazují negativní značky, včetně letních. Z tohoto důvodu mohou krávy žít na severu i na jihu.
 • Kůže se používá v kožedělném průmyslu a jde o výrobu výrobků vynikající kvality. Díky své masivnosti a průměrné tloušťce ve dvojitých záhybech více než 11 milimetrů odolávají kůže intenzivnímu způsobu zpracování a jdou k výrobě exkluzivních předmětů s vysokou cenou.
 • Je obtížné vybrat jakýkoli znak bělavého plemene, aby se spočítaly jeho nedostatky. Zkušení chovatelé k nim zahrnují úzké tělo, které stojí na cestě k úplnému odhalení potenciálu plemene. Vzhledem ke svým vlastnostem patří zvířata k nejlepším plemenům, ale pokud kostra měla jiný tvar, tělo bylo dobře deformováno.

  Další nevýhodou je zvýšený mateřský instinkt. Docela často, po zelí, krávy stanou se agresivními k lidem, proto, oni jsou doporučeni, aby nezasahoval do genitálního procesu, jestliže to nastane bez komplikací.

  V důsledku toho můžeme uvést některé skutečnosti. Včetně výnosnosti griffinových plemen je až 95%. Zřejmý ekonomický přínos samo-rostoucího dobytka a přípravy krmiv. Nejekonomičtější variantou výkrmových krav je metoda, při které zvířata přijímají až 70% trávy a 30% koncentrátů.

  Videa. Kazašský bělohlavý skot