Kde začít s opravou kuchyně. 20 chyb při opravě

Kuchyně je pro každou ženu hlavním místem v domě, takže její uspořádání je pro ni velmi důležité, protože kuchyň je místem nejen pro vaření, ale také pro její užívání. Kuchyně je místem, kde se snídaně podává na snídani, oběd a večeři celé rodině, takže je v kuchyni, která by měla být pohodlná a pohodlná pro každého.

Kde začít kuchyňskou opravu

Toto je velmi univerzální místo v domě. Jako obvykle, prostor kuchyně je malý, takže je velmi důležité, aby všechny domácí spotřebiče a nábytek nejpohodlnější a racionální. Měli byste také vzít v úvahu, že při vaření v kuchyni je vždy mokré, postříkáno tukem, párou. To vše je lépe omýváno povrchy odolnými proti vlhkosti, takže materiály a nábytek pro tuto místnost by měly být odolné proti vlhkosti a dobře promyty.

Samozřejmě, bez profesionálů je to velmi snadné. Jak tedy začít s opravou kuchyně? Nejprve je třeba nakreslit výkres nebo výkres vaší budoucí kuchyně. Takže brzy pochopíte, kde a jak umístit nábytek, jakou barvu bude vaše kuchyně a jaké příslušenství bude zapotřebí pro jeho interiér.

Po náčrtu nebo projektu je nutné vypočítat materiál potřebný k opravě. Je lepší obrátit se na specialisty. Pomohou při výpočtu, přemýšlí nad umístěním vodovodu, kanalizací, výměnou zásuvek a kabeláží. Pak demontáž podlah, stropů, starých komunikací atd.

V případě potřeby vyměňte okenní systém, poté proveďte veškerou komunikaci, narušte nové příčky, zarovnejte stěny, strop a podlahu.

AtStrop může být použit k použití různých zavěšených stropů ze sádrokartonových desek, panelů nebo desek, stejně jako stropů. Nejjednodušší je však vodoodpudivá nátěrová hmota na bázi vody. Zde si vyberete, co je pro vás nejlepší a levnější.

Pro podlahové krytiny používejte pouze vodotěsné materiály - přírodní kámen, dlaždice nebo linoleum.

Stěny v kuchyni by měly být také odolné proti vlhkosti, takže buď použitá tapeta nebo dlaždice, ale pro pracovní plochu se používá pouze dlaždice.

Instalace domácích spotřebičů, nábytku se provádí poté, co jsou všechny povlaky upevněny a dobře vysušeny.

Velmi důležitým momentem při opravě této místnosti je správné osvětlení místnosti. Pro usnadnění práce hostesky na pracovní ploše je nutné instalovat luminiscenční lampy umístěné na závěsných skříních a zavěsit lampu nad jídelní stůl. Ale pokud máte vysoký strop v kuchyni, pak budete mít velmi působivé víceúrovňové osvětlení.

Poté bude následovat instalace různých doplňků, díky kterým bude vaše kuchyně nejpohodlnější, útulnější a tak unikátní.

Při plánování každé kuchyně je třeba mít na paměti, že základem místnosti je pracovní trojúhelník: sporák, lednice a umyvadlo. Tyto tři objekty musí být umístěny ve vzdálenosti od sebe. Takže nezapomeňte vzít tento okamžik v úvahu. Nyní se pracovní plán stal více či méně jasným a víte, kde začít s opravou kuchyně. A zbytek závisí pouze na vaší fantazii avelikost peněženky. Pro více informací si přečtěte v sekci design a opravy všech částí místnosti na místě opravy bytu vlastníma rukama. Promluvme si o častých chybách.

20 nejčastějších chyb v opravách kuchyní:

Dokonce i sebemenší chyba, ke které došlo při plánování kuchyně, může nakonec přinést spoustu nepříjemností. Jaké nevýhody by měly být odstraněny v nejranější fázi opravy nebo přestavby, kde začít?

1.Extrémně dlouhá pracovní plocha je typickou chybou majitelů velkých kuchyní, kteří se snaží umístit veškerý nábytek na jednu stěnu. Toto umístění způsobí, že proces vaření je nepříjemný, protože musíte běžet z jednoho konce kuchyně do druhého. Pokud dovolíte plánování a velikost místnosti, pak je lepší postavit strukturu ve tvaru písmene P nebo "ostrov". Celková plocha pracovní plochy se nezmění, ale nebudete muset běžet po kuchyni. Vrcholy takového „pracovního trojúhelníku“ (lednice, sporák a dřez) by měly být umístěny co nejblíže k sobě.

2.Knoflíky pohonu - snižují úhel otevření dveří umístěných v rohu skříně. V tomto případě zásuvka přestane stát.

3.Úzké "labyrinty" - brání vám svobodně se pohybovat v kuchyni. Mezi fasádami kuchyně s „ostrovní“ kuchyní nebo kuchyní ve tvaru písmene P by měla být vzdálenost nejméně 120 sm. Pouze v tomto případě budou krabice plně zvednuty a majitelé budou mít dostatek prostoru pro průchod.

4.Podlahy a pracovní plochy přírodního mramoru - komplexní péče. Mramor má porézní strukturuumožňuje, aby nečistoty pronikly hluboko a znemožnily jeho odstranění. Proto je lepší zvolit desku z žuly nebo umělého kamene - jsou snadněji čistitelné.

5."Neodolatelný" Corian - mnozí se mylně domnívají, že tento materiál je nejodolnější a trvanlivější. V průběhu času, corian pracovní deska je také pokryta škrábance nebo skvrny od čaje. Jedinou výhodou tohoto materiálu je, že jej lze snadno obnovit. Tento postup však mohou důvěřovat pouze odborníci.

6.Tváří v tvář kuchyňským fasádám s mozaikou - takové ošetření by nemělo být používáno pro boxy a dveře, protože značně komplikuje konstrukci a základ sádrokartonu „jedí“ užitnou plochu.

7.Masivní vzduchové kanály - takovéto konstrukce se nevyžadují, i když jsou deska a otvor daleko od sebe. Je lepší koupit extrakt s uhlíkovým filtrem. Pro to, že nepotřebuje vzduchové vedení, stačí pouze pravidelně měnit filtr.

8.Lesklé fasády - vypadají pozoruhodně, ale rychle "zabalí" se stopami prstů. Tyto povrchy by se měly čistit denně.

9.Dřevěné podlahy jsou pro kuchyni mimořádně nešťastnou možností. Rychle se znečistí a ztratí svůj vzhled. “

10.Z 20 chyb v opravách kuchyní jsme se již přiblížili k polovině. Skleněné desky pro jídelní stoly - získaly velkou popularitu, a to díky tomu, že prostor nevytvářejí vizuálně přeplněný prostor. Ale pro kuchyni nejsou takové modely naprosto vhodné. Dokonce i nejodolnějšísklo se časem jeví jako škrábance. U takového stolu nebude možné snídat, neobnovovat pokojně spící domácnosti. Pokud se nepokusíte opatrně dát šálek nebo talíř na stůl, ozve se hlasité klepání jako zvuk.

11.Příliš velké boxy - kompaktnější neznamená lepší. Prodejny nábytku nám s potěšením nabízejí boxy o šířce až 120 cm, které lze snadno postavit a údajně snadno používat. Ale člověk by měl počítat s tím, že jsou v obchodě nevinně prázdní, a proto velmi lehcí. Pokud si takovou krabici napijete například sklenicemi brambor nebo pokrmů, budete muset vynaložit velké úsilí, abyste ji vytlačili.

12.Police místo krabice je běžná chyba. Výhodou tohoto boxu je, že jeho obsah je snadno dosažitelný a hledaná věc vypadá velmi rychle. V případě regálů, budete muset odstranit část obsahu najít něco, nebo prostě "dostat do cíle."

13.Mnoho švů je špatným rozhodnutím. Pokud se rozhodnete vložit celou kuchyňskou zástěru s tapetou, pak nezapomeňte ji chránit sklem. Pro tento účel je lepší použít jedno velké skleněné plátno než několik malých, spojených krajek.

14.Umyvadlo má "nesprávnou" podobu - kus kuchyně, která může nejen potěšit oko, ale také obtěžovat svého pána v průběhu let. Proto byste neměli experimentovat s neobvyklými formami. Nejvhodnější je udržet klasické formy. Proto musíte začít, protože dřez je také hodně času.

15.Neexistuje místo pro všechny druhy malýchdomácí spotřebiče V kuchyni nelze udělat jen vestavěnou techniku. Proto je nutné neprodleně zajistit místo a zásuvky pro samostatně umístěné domácí spotřebiče.

16.Těžké skříně visely na světlých stěnách. Skladovací systém lze zavěsit pouze na hlavní stěnu. Tato přepážka nemusí být schopna odolat takové hmotnosti. V tomto případě musí být na zeď upevněna speciální podpěra, na které jsou upevněny horní skříně.

17.Nesprávně zavěšená technika. Vestavné trouby, kávovary a parníky mohou být umístěny příliš nízko a příliš vysoko. Ideálním řešením je umístění na úrovni pásu.

18.Několik rozpisů. Kuchyně vyžaduje několik úrovní osvětlení: lampu umístěnou nad jídelním stolem; lampy, postavené pod horními skříněmi a osvětlují pracovní plochu, horní světlo. Je také nutné správně umístit přepínače.

19.Nedostatek volných ploch na pultu. Mezi prvky, jako je sporák, dřez a lednice, musí být nutně části pracovního povrchu, které mohou být vloženy například z chladničky.

20.Příliš vysoký suterén - standardní výška je 10 - 15 cm, ale dnes je většina vestavěných domácích spotřebičů z nějakého důvodu určena pro základnu nepřesahující 10 cm.

Zde jsme zvažovali 20 chyb při opravě kuchyně vlastníma rukama nebo za pomoci profesionálů. Nyní víte, co začít a jaké nuance musíte zvážit. Chceme rychlou opravu!