Keramická žulová dlažba a její odrůdy, fotografické sbírky

V naší době, době revoluční výrobní technologie, se objevilo mnoho zajímavých stavebních materiálů vytvořených pro výzdobu každodenního života. Mezi nimi je nejoblíbenější keramická žula. Díky svým provozním vlastnostem získala tato dlažba téměř celý stavební trh.

Obsah:

 • Odrůdy
 • Tipy pro nákup
 • Odhadované náklady
 • Použijte pro vnější i vnitřní vybavení budov. V bytě je pohodlné pokrýt podlahu v koupelně a WC, v kuchyni a na chodbě. Jeho síla je srovnatelná s žulou, a technologie výroby je podobná výrobě keramiky, proto jméno.

  Hlavními výhodami jsou odolnost proti mrazu, vysoká odolnost proti opotřebení a trvanlivost. Dlaždice keramické žuly nepodléhá působení ultrafialových paprsků a její instalace je jednoduchá a nevyžaduje mnoho času. Jeho hustota je poměrně vysoká, takže je vhodná pro použití tam, kde je dovolena komplikace.

  Jedinou, ale vážnou nevýhodou dlaždice je její křehkost. V tomto ohledu vyžaduje pečlivé zacházení během přepravy, nakládání a stohování, jakož i určité řezné dovednosti.

  Standardní velikosti: 600x600, 300x300, 200x200 mm, ale nyní existují i ​​jiné, například 75x75 mm pro vytváření mozaik. Tloušťka je 8-14 mm, ale může být také až 30 mm pro příjem velkých mechanických zatížení.

  Druhy keramické žuly pro podlahové krytiny

  \ t

  V závislosti na výrobní technologii rozlišovat:

  Prosklené nebo smaltované (to se neliší od vnějšku)z keramické dlaždice, má plus - obrovský rozdíl v barvách a kresbách, imitace pod stromem a tkaninou, ale na pokrytí glazury nejsou v podstatě stejné neobyčejné vlastnosti jako u desky).

  Homogenní (primární a základní způsob výroby, barva je položena na počátku výroby, má všechny výhody žuly, její mínus - v konstrukčním limitu).

  Malovaná hmota (navíc natřena vrchní vrstva kombinací různých barev, ale původní hustota a síla je ztracena).

  Na faktuře je

  .
 • matný,
 • leštěné,
 • leštěné,
 • strukturované,
 • loschenoy,
 • mozaika.
 • Přidání různých přírodních minerálních pigmentů vytváří širokou škálu barev a odstínů a při dotyku připomíná přírodní kameny: žula a mramor, metamorfní a obytné horniny.

  Barvená nebo laminovaná keramická žula nachází svůj měkký lesk zpracováním minerálních solí ve výrobním procesu. Ale jeho vlastnosti se vůbec nezhoršují. Strukturovaný povrch má reliéfní povrch, opakuje vzorec tvarovaných forem a nejnižší pevnost. Mozaiková keramická žula představuje prvotřídní třídu. K dispozici jsou omezené sériové kolekce, ale lze objednat i exkluzivní možnosti.

  Tipy pro výběr

  \ t

  Při výběru dlaždice z keramické žuly pro podlahovou krytinu je třeba v prvé řadě vycházet z vlastností a podmínek jejího použití.

  Matná verze je přijatelná pro použití v náročných klimatických podmínkách, anoprotože je neodmyslitelnou součástí všech výkonných výkonů.

  Prosklená deska vypadá jako keramika, ale její základ je zcela odlišný. Instaluje se tam, kde nehrozí nebezpečí poškození glazury. Pro ty prostory, které vyžadují ultraprůpustnost, je homogenní výkon vhodný pro jeho vlastnosti.

  Vyleštěné a pololeštěné vzorky vyžadují péči, tj. Jejich povrch po stohování musí být ošetřen speciálními tmely, aby se vytvořila další ochranná vrstva. Jsou vhodné pouze pro zakrytí stěn, protože je zničeno leštění v kontaktu s pískem.

  Dekorativní keramická dlažba

  \ t

  Žula z keramické keramiky - Itálie. A samozřejmě ve své produkci jsou Italové "první a nejlepší". Nyní se však pro stejné technologie vyrábí materiál prakticky po celém světě. Vzorky Ruska, Španělska, Číny, Německa, Portugalska v kvalitě jsou prakticky stejné.

  Cena závisí především na jakosti (vlastnostech), konstrukci, výrobci a velikosti.

  Existuje mnoho internetových obchodů (s dodáním), kde si můžete vybrat a koupit podlahovou keramiku žulové dlaždice určité kvality a množství, které potřebujete.

  Ceny se pohybují v rozmezí od 217 do 1615 rublů na m2. Nejoblíbenější jsou dlaždice Fiorano (Čína, 555-975 rublů) a Estima (Rusko, 460-1615). Ruské modely Keramin (330-740), Estima (460-1615) a Itálie (310-1320) jsou v Rusku nejčastěji používány. Zajímavé jsou také sbírky Kerarbud, Fiorano, Coliseum Gres, Kerama Marazzi, RDS Verona, žula Shakhtin, Attem, keramika Zeus, Cessanit,Coliseum grees

  V každém z návrhářů salonů vám pomůže vybrat dlaždice potřebné pro váš interiér. Nádherná rozmanitost a krása sbírek uspokojí i ty nejnáročnější kupce.