Keře na živý plot

Obsah
  1. Přírodní plot z rostlin v venkovském domě
  2. Živý plot ze stálezelených keřů
  3. Jaké jsou zelené ploty?
  4. Co je lepší - listopad nebo stálezelený plot?
  5. Plotový plot
  6. Obvodové oplocení

Přirozený plot z rostlin v venkovském domě

Každý zahradník nebo letní chalupa se bude moci pochlubit skutečnou výzdobou své vlastní země - živého plotu. Ujistěte se, že zařídit to jednoduše, následující článek vám pomůže. Uvádí hlavní druhy rostlin, ze kterých lze toto zařízení provádět. Jsou uvedeny tipy péče

Žijící plot je tzv. Rostlinná stěna, která hraje roli. Některé ploty jsou určeny pro dekorativní design, jiné - pro praktické funkce.

Pěstování hustých keřů pro živé ploty se může stát velkou alternativou k plotu. A pokud tyto keře jsou stále s hroty, pak se zvyšuje spolehlivost. Živý plot dobře chrání oblast před větry a dalšími zajímavými očima. Pokud si majitel přeje poskytnout ploty s dekorativní a praktickou funkčností, pak rostlina prochází obměnou tvaru.

Živý plot ze stálezelených keřů

\ t

Stálezelený keř pro zeleň je často využíván letními chatami a majiteli soukromých domů. A existuje spousta takových rostlin. Většina jejich důstojnosti je neokázalost a rychlé přijetí na nové místo. Rostou rychle, drží se na větvích struktury nebo plotu.

širokolistý astálezelený keř -zimostráz- byl používán po mnoho staletí jako nejoblíbenější zahradní prvek mezi aristokraty.

Odolnost proti mrazuJaponský akrostolistamá oválné malé listy připomínající krabicový keř venku. Rychle rostoucí altán, japonská arosy, vyrůstá do výšky 1,2 metru. Pro vytvoření takového plotu se však doporučuje použít anglickou arosy s malými a spíše pichlavými listy. Výsledkem je bezpečný a krásný zelený plot.

Calamus broadleaf- další keř, který odkazuje na stálezelené rostliny. Květy na konci jara, nedoporučuje se řezat.

Klasicky rostoucí keře pro zárodečnou plazmu se vztahují na jehličnaté stálezelené rostliny, napříkladtisíc . Keř roste rychle a dává krásný stín. Některé druhy kvasinek mohou být příliš vysoké, pro použití jako plot se doporučuje pravidelně řezat.

Jaké jsou zelené ploty?

Tvarované keře pro živé ploty musí být oříznuty, aby se zachoval dobrý tvar. Máte-li účes v čase a starat se o závod správně, pak se ukáže být kompaktní a pevné. Lisované keře se doporučují pro použití na malých zahradních parcelách.

Volně rostoucí zelené ploty jsou tvořeny kompaktními pyramidovými, kolonádními formami jehličnanů nebo spirea, wigel a chubushnik - krásně barevné keře. Jehličnaté stálezelené keře pro živý plot jsou méně husté,jako berle, ale nevyžadují zvláštní péči a jsou dekorativní.

Pro podmíněné zónování pozemkového pozemku můžete použít živé obrubníky. Pro toto, zasadil nízké keře - vřes, erica, zimostráz nebo levandule. Pokud vřes a erika dokonale snášejí zimu, pak levandule a zimostráz nepřežijí vždy po silných mrazech. Při výsadbě zeleného ohraničení je proto nutné je dobře zahřát na zimu, jako by se ztratil jeden keř, a pak se celá kompozice zhroutí.

Co je lepší - listopad nebo stálezelený plot?

Vytvořené z mrazuvzdorných rostlin, stálezelené keře pro živé ploty plní svou úlohu po celý rok. Ale mají určité nevýhody - pomalý růst, zlom v zimě a zmrazení. Pro takový plot si můžete vybrat stálezelené listnaté nebo jehličnaté keře.

Pro zimu nejsou listy porcovány japonským bersecletem, nutí, zimostráz, stálezelený dřišťál. Tyto rostliny však špatně snášejí zimy ve střední zóně Ruské federace a nejsou to rychle rostoucí keře pro živý plot. Erica, některé rododendrony a vřesy lépe snášejí ruské zimy, ale vytvářejí průměrný, nízký plot.

Nejjednodušší způsob manipulace s jehličnatými rostlinami. Jsou odolné vůči chladným zimám, z nichž můžete vytvořit živý plot. Například, jemně řezané kožešiny jedle, západní thuja, jalovce a dokonce borovice. Jehličnatý nejdynamičtější ježek - západní Brabant.

Uniklý plot

Pokud jde o venkovský dům, kde je odpočinek prováděn od jara do podzimu, je lepší použít pro živé ploty listnaté keře. Tohle jsoukeře rostou rychleji než evergreeny, a všichni vypadají krásně, kvetou, a někteří dokonce plodí. Po celou sezónu změní živý plot svůj vzhled - rozkvétá, fruite a zbarví listy v barvách podzimu. V zimním období roku se bude listopadový plot lišit v dobré barvě kůry. Turf a vrba vypadá zajímavě.

Ohradní oplocení

\ t

Mnoho rekreantů zušlechťuje nevzhledný plot, ideální pro pěstování keřů pro živý plot - hrozny dívek, břečťan, actinidia, chmel, plamének, kudrnaté zimolez, čínské lemongrass nebo listy roseberry. Actinium dává jedlé ovoce a vinice se drží na drsnosti plotu a stoupají k podpěře. Při zdobení kovového nebo betonového plotu jsou rostliny vysazeny ve vzdálenosti 1 metru od něj.

Trvalé vinné révy díky své těžké a zelené hmotnosti jsou schopny přemoci lehkou síť nebo plot. Při přistání by se to mělo brát v úvahu, zejména pokud se nachází blízký plot. Pro výzdobu těchto budov vhodný jednoroční ježek, dynamický.

Ideální volba - vysazena na začátku léta voňavý hrášek, bláznivá okurka, ohnivé červené fazole.

Dalším snadným způsobem, jak vytvořit živý plot na ozdobu plotu, je zasadit vysoké, krásně zbarvené bylinné rostliny, jako je sléz, delfínium, slunečnice, vlčí bob nebo advokát.

Co by mohlo být nejušlechtilejší a rafinovanější než zelený živý plot na zahradě nebo venkovském domě? Ona jeposkytuje ochranu před prachem, větrem, podivnými pohledy na zajímavé sousedy. Živý plot je nádherným zázemím pro další okrasné rostliny a květiny. Při výběru keřů je třeba pečlivě studovat jejich vlastnosti a upřesnění na klimatické podmínky.

Rubrika: Živé živé ploutveLásky a keře

\ t