Kholmogory husy: popis plemene s fotkami a videy

Toto plemeno patří do směru pěstitele masa. Pták je nenáročný a má komplikovaný charakter, to však neplatí pro husy. U mužů, povaha ochrany jejich žen, navzdory mírovému štěstí. Co jsou to kholmogorské husy? Popis plemene vám pomůže pochopit.

Obsah
 1. Původ
 2. Vlastnosti vzhledu
 3. Jaká je produktivita hus
 4. Vlastnosti krmení a údržby
 5. Jak se živí v létě?
 6. Jak krmit zimu?
 7. Základy výběru a přepravy mladých zvířat
 8. \ t
 9. Možné choroby
 10. Výhody a nevýhody
 11. Videa. Kholmogory husy: popis plemene

Původ

Kholmogory byly vyrobeny domácími chovateli založenými na Arzamas a čínských plemenech. Ptáci dostali své jméno v místě výskytu a v oblasti, kde byly původně distribuovány. Roky práce vedly ke stažení velkého počtu linek, ale nejoblíbenější jsou dva z nich.

První je charakterizován přítomností hrbolatého zobáku a ohnutého peří na křídlech, zástupci samotní mají velké rozměry. Ve vzhledu vypadají jako husi Tula.

Druhým je plemeno, které bylo poprvé získáno. U těchto ptáků má zobák průměrnou délku a tmavší barvu.

Dnes, Kholmogory plemeno po celém Rusku, stejně jako v řadě sousedních států.

Vlastnosti vzhledu

Ptáci mají velkérozměry Dospělá husa může získat hmotnost asi 12 kg a husu o hmotnosti 8 kg. Charakteristickým rysem plemene je přítomnost zarostlého zobáku, který vypadá jako kužel. Plná velikost tohoto vzdělání dosáhne věku pěti let Holmogorov. Pod zobákem je kožená výchova, která získala název peněženky mezi chovateli drůbeže, je zde dvojice záhybů, které mají mastnou povahu na žaludku. Husy mají široké a masivní tělo s dobře vyvinutým hrudním oddělením. Barva zobáku a končetin je oranžová.

Dejte si pozor na drůbež! Supernumerární růst u mladých je prokázán pouze do věku pěti let a suspenze je stále ještě pozdější. Chcete-li koupit čistokrevnou včelu medonosnou, je nejlepší se obrátit na ověřeného chovatele.

Hlavní šaty jsou všechny tři:

 • šedá;
 • bílá;
 • šedý pepř.

Kholmogorov lze chovat velká stáda, protože klidná povaha konfliktů mezi jednotlivci prakticky nevzniká.

Jaká je produktivita hus

Zástupci plemene patří k dlouhověkosti, a pokud vykonávají normální péči, může pták žít do věku 17 let. Sexuální zralost nastává ve třetím roce, což je velmi dobrý indikátor na pozadí průměrné délky života 5 let, v porovnání s ostatními plemeny. Od té chvíle začíná husa dostávat vaječné výrobky. Podíváme-li se na čísla, pak procento oplodněných vajec dosáhne 80. Když se získá výnos, mladí elkští gossiáni tvoří více než 50% a procento přežití je asi 90%. To je dáno tím, že husa Kholmogory je vynikajícírozvinutý mateřský instinkt. Se všemi výše uvedenými výhodami v plemeni je malá nevýhoda spojená s nízkou porodností, od jedné samice obdrží až 30 kusů. Produkty se liší z hlediska užitkovosti a výživy.

Další nepopiratelnou výhodou je schopnost rychle přibývat na váze, pohlavně dospělí jedinci váží 8 - 10 kg (husa a hus).

Vlastnosti krmení a chovu

\ t

Navzdory skutečnosti, že plemeno odkazuje na nenáročný, majitel musí respektovat řadu určitých požadavků. Kholmogory je mrazuvzdorný, ale v místnosti by neměl být žádný návrh. V zimním období je v drůbežárně nutné uzavřít všechny praskliny. V létě stačí chránit prostor na ulici, aby bylo možné umístit baldachýn. Plocha jedné hlavy by neměla být menší než 1 metr čtvereční. Ptačí budka je vybavena nádobami na krmivo a vodu. V nepřítomnosti přírodních nádrží ve dvoře poskytují zařízení ke koupání. Mohou to být zbytečné hrnce, velké žlaby a další.

Husy jsou vodní ptactvo, ale prostory musí být nutně udržovány v suchu. Nejlepší možností pro stelivo je sláma nebo rašelina. Můžete také použít dřevěné hobliny, ale často hladové husy začínají mačkat piliny, což vede k ucpávání gastrointestinálního traktu.

Je důležité vědět! Podkladové materiály by měly být včas vyměněny za nové. Pták je přizpůsoben vlhkému prostředí, ale mokrý podestýlka vede k třenípeří, které někdy zvyšuje riziko nachlazení, protože peří přestává udržovat teplotu. Pták by měl být umístěn na tlusté vrstvě podestýlky.

Toto plemeno se vztahuje na produktivní linii masa, ale pokud se nedodržení diet, tato kvalita je znatelně snížena. Všechna krmiva by měla mít vyvážené složení. Pokud Holmogorané dávají stejné druhy obilí, pak se produktivita zhoršuje, totéž platí pro ukazatele plodnosti a zdraví.

Dieta z hus by měla sestávat z těchto složek:

 • sérum;
 • zrno;
 • suché krmivo;
 • zeleninové plodiny;
 • odpad ze zpracování krmiv pro zvířata;
 • siláž;
 • zelená hmota;
 • minerální a vitaminové doplňky.

Jak se krmí v létě?

V teplých obdobích by problém krmení hus neměl vycházet z vlastníků. Hlavním druhem jídla v tomto okamžiku je tráva. Dost na vyhoštění hospodářských zvířat na pastvinách nebo sklouznutí zelené hmoty k dalšímu krmení. Ale jeden zelený pták nebude stačit, a proto ve večerních hodinách dávají koncentráty nebo smíchané s obilím.

Jak krmit zimu?

V chladném období se provádí třikrát krmení. Celá strava je vyrobena co nejrozmanitější. Kořen může být podáván v nakrájené formě, věnující zvláštní pozornost kvalitě zeleniny. Neměli by být zmrzlinou nebo plesnivými oblastmi. Při distribuci brambor je nutné pečlivě prozkoumat kořenové plodiny, aby nedošlo k výhonkům, které vedou k smrtipták

Základy výběru a přepravy mladých zvířat

\ t

Nákup mladého živobytí má své plus, což je téměř 100% přežití housenek. Ale i zde jsou některé nuance, které budou ukazovat na zdravé kuřata:

 • Činnost hospodářských zvířat. Zdravá mladá zvířata se liší pohyblivostí a prakticky nezůstávají na jednom místě. Můžete ji zkontrolovat pomocí zeleného listu. Zdravé bylinky budou okamžitě zajímat a to, co našli v kleci. Slabé živobytí obvykle těmto věcem nevěnuje pozornost.
 • Dobrá krmitelnost krmiva. V tomto věku je běžné, že kuřata jedí velké množství jídla.
 • Reakce na zvuk. Ptáci se začínají bít, když slyší neznámé zvuky.
 • Sjezd. V této fázi vývoje mají jedinci brilantní tlustý chmýří bez hrboly. Měkký žaludek a uzavřená pupeční šňůra. Kuřata pacientů se vyznačují přítomností nepravidelností v bříšku.
 • Housenky můžete přepravovat v běžném boxu, jehož velikost závisí na počtu hospodářských zvířat. V bočních stěnách jsou otvory pro přívod vzduchu. Dno by mělo být pevné a pokud se nezdaří, je nutné karton dále kondenzovat. Jinak mohou housenky způsobit zranění neslučitelná s jejich životem.

  Potenciální choroby

  Plemeno Kholmogorsk má velmi silnou imunitu, ale i v tomto ohledu mohou mít ptáci zdravotní problémy:

 • Projevy případů kanibalismu. Tam je vhodná reakce na příliš světléosvětlení, nedostatek vitamínů a minerálních komplexů. Jakmile jsou vzorky objeveny, měly by být ostatní vyhozeny a přemístěny do přilehlého pokoje a musí být přijaty, aby zjistily důvody tohoto chování;
 • Rakhite. U jedinců, měkké kosti kostry, zobáku a vajec se změkčenou skořápkou nebo bez ní. Aby bylo možné tento problém zvládnout, je nutné za slunečného počasí vyhnat zásoby na ulici a ve stravě vitaminu D, krmných kvasnic a rybího oleje;
 • Intoxikace organismu. Může být na pozadí jíst nekvalitní krmivo. Hlavní ukazatele zde: přítomnost soudu, zažívací poruchy, konstantní žízeň. Pokud mluvíme o národních metodách, jak se zbavit otravy, pak použijte vodku, slabý roztok octa a rostlinných olejů. Ale je nejlepší kontaktovat veterináře.
 • Parazitní hmyz. Pukerroda negativně ovlivňuje množství produkce vajec a vývoj drůbeže obecně, jsou to právě tyto faktory, které určují přítomnost parazitů kůže v husí. Při odhalování problému je nutné provádět dezinfekční opatření ve všech prostorách a zpracovávat speciální veterinární léčiva všech obyvatel.
 • Výhody a nevýhody

  \ t

  Především je třeba uvést výhody popsaného plemene, a to takto:

  • rychlý svalový svazek mladých;
  • vynikající produktivní vlastnosti;
  • možnost získání vedlejších produktů ve formě tuku, chmýří a pera;
  • husa se vyznačuje nádherným mateřským instinktem;
  • imunitní systém;
  • nedostatek přísných požadavků na podmínky zadržení.

  Pokud jde o nevýhody, chovatelé poukazují na následující nevýhody:

  • ptáci potřebují nádrž, ale je těžké ji označit za negativní projev, protože láska k vodě je stanovena samotnou přírodou? při absenci rybníků je nutné se starat o vybavení speciálních lázní;
  • Vzhledem k vysoké hmotnosti hus často samice rozdrtí vejce;
  • malé množství vaječných výrobků.

  Obecně a obecné plemeno Kholmogorsk je ideální pro získávání masa ve velkém množství. Zástupci patří k nejproduktivnějším na pozadí ostatních ptáků v tomto směru.

  Video. Kholmogory husy: popis plemene