Klece pro mláďata

Pro mladé lidi a pro dospělé ptáky je vhodná přenosná buňka. Tato buňka je případ, kdy není možnost dát ptákovi volný běh. Klec lze přičíst louce s jemnou trávou nebo strništěm.

V zemědělských podnicích lze vejce pocházející z kuřat získat ve všech ročních obdobích, pokud použijete neprůchodný obsah drůbeže v buněčných bateriích nebo hluboké podestýlce. Je také důležité sledovat režim krmení a další podmínky (větrání, osvětlení).

Obsah celulózy v nosnicích je přínosný: zvyšuje se kapacita místnosti; mladší, pohybující se méně, získává na váze rychleji a zároveň spotřebovává méně potravin na jednotku produkce. Je snazší sledovat a pečovat o ptáka v buňkách.

Schéma obvyklé voliéry a klece s ohřívanou boudou

\ t

Návrháři vyvinuli dva typy buněk pro použití na farmách: pro mladé (KBI) a nosnice (CRI). Oba se skládají ze síťových panelů, které lze snadno sestavit do bloků.

Klec KIBI je určen pro pěstování kuřat bez transplantace ze dne na den 120 dní. Jeho rozměry jsou následující: délka - 1820, šířka - 900, výška - 590 mm. Jelikož klec nemá autonomní vytápění, prvních sedm dní v zóně, kde se mláďata chovají, udržuje teplotu 33-30 ° C, od osmého do čtrnáctého dne je postupně snižována na 28 ° C a poté jednou týdně na tři stupně. dokud nedosáhne 16-18 ° C. Na této úrovni je teplota ponechána na konci růstu mladých.

Letci pro pěstovánímláďata

a - hnízdo pro žlab je umístěno uvnitř; b - zahrada je umístěna venku

Buňka se může skládat jak z jednoho bloku, tak z několika, spojených šířkou a výškou. Každá bloková buňka je rozdělena příčnou přepážkou na dvě buňky, ve kterých je možné umístit 40-50 kuřat.

Na přední stěně blokové buňky visí koryto, ve kterém je připevněn přídavný čip pro kuřata v raném věku. Po 20 dnech se vyjme a jídlo se nalije do hlavního podavače.

Buněčné schéma KBI

1 - podnos pro sběr odpadků; 2 regály; 3 - vakuový piják; 4 - piják; 5 dveří; 6 přídavná drážka; 7 - hlavní krmný příkop

Na příčných dělicích příčkách odkapávačů - jeden v každé buňce. Jak kuřata rostou, umístění nápoje může být nastaveno na výšku. Nalijte kuřata od 1 do 10 dnů vysavačů pomocí dvoulitrových skleněných nádob s paletou. Jsou instalovány v každé buňce.

Umístění a vyjmutí ptáků z klece se provádí dveřmi.

Před umístěním jednodenních kuřat po dobu 5-10 dnů se doporučuje náplast čistit papírem a denně měnit.

Blokové bloky jsou instalovány na speciálních stojanech, které slouží jako spojovací prvky při montáži bloků v několika vrstvách. Dopisy jsou sbírány pro sběr podestýlky pod klecemi.

Ve ​​věku 120 dnů se nově rostoucí mláďata (kuře) transplantují do buněk CNS, které obsahují 24 hlav (6 hlavkaždé buňce). Jedna hlava má 480 cm2 buněčné oblasti.

Uspořádání buněk CRI

1 - podnos pro sběr odpadků; 2 - stojan; 3 - police (žebříková mříž); 5 - piják na koryto; 6 - dveře; 7 - clona; 8 - Podavač

Bloková buňka typu CRI má délku 1826 mm, šířku 630 a výšku 600 mm. Příčné dělení buňky jsou rozděleny do čtyř buněk. Podavač je instalován na přední stěně článku. Násypná trubka prochází skrz buňku v horní části dveří po celé její délce.

Jednostranná síťovina má zakřivenou hranu ve formě podnože, kde padají vejce. Uvnitř cely je v blízkosti školky instalován průzor, který nedovolí kuřat štěpit vejce vyhozená do tácu. S pomocí stojanů je buňka instalována na podlaze nebo je sestavena do stupňovitých bloků. Smrt se shromažďuje na palubě, stejně jako v buňkách KII.

Možné varianty sestavení buněk KBI a CRI

1 - buňky; 2 - regály; 3 listy

Je také možné držet kuřata v dřevěných nebo kovových klecích, které jsou vyrobeny podle modelu blokové buňky CRI. Podlaha je vyrobena z pletiva z drátu o průměru 3 mm, velikost mřížky je 25 × 50 mm, dveře v buňkách jsou svařeny ze železných tyčí a jsou umístěny ve vzdálenosti 60-70 mm. Pták by měl volně pohybovat hlavou přes otvor dveří do krmítek a pijáků, které visí z vnějšku buňky. Dveře mohou být vyrobeny a dřevěné - s lištami.

V buňkách je teplota sráženaslepice se chovají na úrovni 16-18 ° С. Místnost by neměla mít průvan a vlhkost.

V buňkách je nejlepší obsahovat například křepelky, protože tyto ptáky jsou extrémně mobilní a jsou schopny proniknout i přes malé otvory a praskliny. Můžete držet klece a slepice. Přibližná míra zadržení křepelek je 9-12 ptáků na 1 m2. Pro křepelky nejsou potřeba žádné jehly ani hnízda, vejce leží přímo na podlaze a musí být ihned vyčištěny, dokud nejsou drceny ptáky. Krmítka a napáječky jsou připojeny k vnější straně na přední straně buňky, a nad nimi je zpracována díra tak, že pták může pohybovat hlavou. Podlaha v kleci je obvykle svažitá, pak se vajíčka položená samicemi převalují do speciálního žlabu.

Pokoje obvykle obsahují pouze exotické křepelky, pro domácí zlepšení je ještě lepší uspořádat drůbežárny a uchovávat je v buňkách, které jsou umístěny v několika řadách. Síť, kterou utáhnete klec, by měla být mělká (ne více než 1,5x1,5 cm), dveře jsou umístěny v horní části přední stěny.

Dolní řada článků by měla být umístěna ve vzdálenosti 1 metru od podlahy, což zajišťuje optimální teplotu. Místnost, ve které jste instalovali články, by měla být dobře osvětlená a větraná.