Klenuté a prefabrikované polykarbonátové přístřešky vlastníma rukama, jak vypočítat tloušťku materiálu a postavit konstrukci, jak správně namontovat, podrobnosti o videu a fotografii

Obsah článku:

1. Substráty pro polykarbonátové haly

2. Rám pro polici z polykarbonátu

3. Montáž krytu z polykarbonátu

4. Co si mám pamatovat při práci s polykarbonátem?

Majitelé soukromých domů a letních rezidencí věnují velkou pozornost uspořádání míst pro parkování a odpočinku na pozemcích. Jedním ze způsobů, jak tento problém vyřešit, jsou přístřešky z polykarbonátu - moderní materiál, který se prodává v obchodní síti v široké škále barev. To, co vypadá jako tyto návrhy, můžete vidět na fotografii. Pavilony, deštníky pro bazény a další hospodářské budovy, vyrobené z polykarbonátu, navíc zdobí venkovský statek a dokonale zapadají do okolní krajiny.

Obsah
 1. Přístřešek pro polykarbonátový kryt
 2. Rám pro polykarbonátový kryt
 3. Montáž polykarbonátového krytu
 4. Co je třeba pamatovat při práci s polykarbonátem?

Přístřešek na auto pro polykarbonátovou halu

\ t

Před stavbou polykarbonátového kabiny pro automobil je nutné uvést místo jeho parkování a naplánovat plošinu, ve které by měl být pevný betonový podklad, který by vydržel značnou hmotnost vozidla.

Je nezbytné, aby plocha v oblasti přesahovala rozměry závěsné konstrukce. Je žádoucí nakreslit výkres budoucí stavby.

vybavit střechu z polykarbonátu vlastníma rukama, stejně jako altán,následujícím způsobem:

 • během přiděleného prostoru zúčtování a vyrovnání terénu. Nech to není stagnovat dešťová voda by měla poskytovat malým zaujatost;
 • , postavený bednění s deskami ve výšce 20-25 cm;
 • na plnicí vrstvu skládající se z písku a štěrku základě pak srovnal, berana, občas smáčení;
 • , které výztužné klece;
 • povrch betonovou směsí. Když se padák při montáži regálů v kovových brýlí, postavil je do betonu.

asi měsíc, můžete začít vytvářet rámec pro střechy z polykarbonátu.

rámu střechy z polykarbonátu

Za prvé, budete muset spokojit polykarbonátový baldachýn načíst stejným způsobem jako všechny stavby. Dokonce i takzvané lehké konstrukce vliv větru a srážek jako sníh, a tuto skutečnost je třeba brát v úvahu.

Při vytváření nebesy strukturu s polykarbonátovým rámem pro to jsou vyrobeny z různých materiálů: dřevo, hliník, ocel. Volba závisí na ochotě vlastníků dvorku nebo příměstské oblasti a finančními možnostmi, také vzít v úvahu, jaké jsou jiné budovy pokroku. Například, pokud byl použit na dřevo, pak rám padák nebo pergola nejlépe provádí se stejným materiálem, nezapomeňte zvládnout své antiseptické prostředky, které chrání proti požáru a plísní. Můžete si koupit prefabrikované přístřešky vyrobené z polykarbonátu od výrobce.

V rozích určené na střechuMísta v místech instalace instalovaných dílů montují montážní regály. Pokud má významnou délku, pak ve středu rozpětí je nutné umístit další podpěrné prvky. Poté proveďte horní vazbu a upevněte jej ke svislým regálům. Pak na tomto obvjazu umístěte příčné části vrchlíku, které jsou v závislosti na typu konstrukce parapetů z polykarbonátu vodorovné nebo obloukové.

Montáž polykarbonátového krytu

Tvar vrchlíku nad parkovištěm může být velmi odlišný (čtěte: „Karavan vlastními rukama“). V závislosti na tomto parametru spočítejte zatížení pro budoucí konstrukci a vyberte konstrukční materiály, ze kterých bude vyroben vrchlík pro automobil vyrobený z polykarbonátu. V posledních letech stále více a více populárních kůlny a altány z polykarbonátu. Tento moderní materiál je vyráběn v různých velikostech a pro kryt ve tvaru kupole není vhodný polykarbonát pro vrchlíky - jehož tloušťka je příliš velká - není vhodný, protože není možné se ohýbat správným způsobem.

Montáž přístřešků z polykarbonátu se provádí s přihlédnutím k umístění v plechech vzduchových kanálů, musí se shodovat se směrem odchylky struktury polykarbonátu, jinak je možná jejich deformace. Pro upevnění použijte samořezné šrouby se speciálními termočlánkovými podložkami nebo polykarbonátovými profily.

Při plánování výroby markýz z polykarbonátu nebo pavilonů bychom neměli zapomínat na kompresní švy: pro tento účel je mezi listy nutnéponechte malé mezery ve velikosti od 3 do 5 milimetrů, aby při poklesu teploty mohly být prvky přemístěny (viz: "Pavilon pro polykarbonát"). Z tohoto důvodu se samořezné šrouby při montáži nedotahují.

Je také nutné věnovat pozornost straně, kde se nachází film, který chrání polykarbonát před negativním vlivem ultrafialových paprsků. Je viditelný pod stávajícím označením - ochranu není možné vyčistit a poškodit. Při montáži se přepravní fólie neodstraní, měla by se provést po dokončení nátěru polykarbonátových hal.

Při použití monolitického polykarbonátu není třeba uzavírat koncové spáry. Při práci s pórovitým polykarbonátem je spodní hrana listu pokryta speciální podšívkou nebo perforovanou páskou, která má mikrofiltr. Chrání tak před pronikáním nečistot, prachu, různých drobných hmyzů do prázdných kanálů. Použití perforované pásky neumožňuje nahromadění kondenzace uvnitř buněčného polykarbonátu.

Vrcholy materiálu, které jsou nahoře na krytu hliníkové těsnící pásky, a na ně se kladou speciální polykarbonátové profily, které zajišťují konstrukci těsnosti a hotového vzhledu.

Při tvorbě obloukových markýz z polykarbonátu vypadá pořadí montáže listů takto:

 • vyřízněte plech, který je roven délce konstrukce plus 10-15 centimetrů;
 • spřední strana materiálu je odstraněna ochranná fólie;
 • namontujte a upevněte první list pomocí šroubů s EPDM obložením;
 • pod boční hranou materiálu, upevněte spodní část profilu pro spojení a upevněte šrouby;
 • druhý list je umístěn v blízkosti okraje profilu a upevněn;
 • profil je zakryt vrchním víkem - proč použít dřevěnou oblázku a bar;
 • otevřete okraj polykarbonátu pokrytého čelními plochami.

Moderní markýzy z polykarbonátu, viz video:

Co si mám pamatovat při práci s polykarbonátem?

Při práci s polykarbonátem nezapomeňte:

 • Tento materiál je snadno ovladatelný, ale nástroj musí být naostřen;
 • při použití běžných šroubů, v listech předvrtejte otvory s větším průměrem než samotné upevňovací prvky o 1-2 milimetry;
 • provádět instalaci polykarbonátu vlastníma rukama na pevném a absolutně rovném povrchu;
 • neodstraňují transportní film z listu před řezáním materiálu nebo vytvářením otvorů v něm, pak plastové částice nespadnou do prázdných kanálů buněčného polykarbonátu;
 • Pokud je práce prováděna elektrickým nářadím, není možné zabránit vibracím listu, aby nedošlo k jeho poškození a také k volbě řezné rychlosti. Přečtěte si také: "Polykarbonátové přístřešky - design a instalace".