Kolejnice pro strop koupelny - návod k instalaci, video

Moderní koupelna může být vyzdobena různými způsoby. Koupelnové stropní zábradlí je dnes jedním z nejrozšířenějších. Kromě toho, že takový strop dá koupelně zvláštní a jedinečný vzhled, je snadné se o něj starat a vždy udržovat v atraktivním stavu.

Strop pro koupelnu

Ve velké, prostorné koupelně bude strop zábradlí italské nebo německé výroby vypadat velmi velkolepě. Moderní technologie umožňuje rozdělit strop na segmenty nebo dokonce vytvořit oblast s chimérickými křivočarými obrysy.

U malých koupelen vyrábějí výrobci hotové sestavy železničních stropů, které je třeba pouze namontovat.

Hlavní rysy stropu koupelny - hliníkové panely. Profily jsou navrženy tak, aby se daly snadno montovat a instalovat na speciální vodítka. Kromě toho jsou oddělené panely propojeny bez použití upevňovacích prvků. Použití takových profilových kolejnic, nazývaných layout, vám umožňuje změnit obvyklý strop na jedinečný designový projekt.

Standardní šířka panelu kolejnice je přibližně 10 cm a délka leží v rozmezí 3-4 m.

Montáž stropu zábradlí do koupelny

Montáž stropu zábradlí je velmi podobná instalaci stropu z plastových panelů. Jediný rozdíl je v materiálech.

Prvky konstrukce stropu zábradlí

Instalace stropu z hliníkových kolejnic netrvá dlouho, protože jsoujsou opatřeny speciálními západkami nebo upevňovacími prvky a nemusí být přišroubovány k rámu. Také nemusíte používat dekorativní stropní bagety. Namísto toho používají tzv. Nástěnný úhel, který vykonává nejen nosné funkce, ale je také součástí dekoru.

Poté, co jste se rozhodli provést instalaci stropu kolejnice v koupelně vlastníma rukama, postupujte podle jednoduchých instrukcí a brzy se vaše vana změní na neuznání.

  • Vyřízněte hliníkové lišty požadované velikosti a ihned do nich vytvořte otvory pro koupelnové armatury. Poté odstraňte ochranný film.
  • Z profilu vytvořte rám po obvodu lázně. Nejvhodnější je použít 1 metrový krok. Tyto profily se také nazývají suspenze. Mají hřeby se závity a západkami.
  • Pokud používáte úroveň, ujistěte se, že sledujete jazýček ve vodorovné rovině podél obvodu lázně.
  • Namontujte upevňovací prvky a na ně upevněte kolejnice pomocí speciálních západek.
  • Aby nedošlo k deformaci kovu při zahřívání, nezapomeňte ponechat mezery po obvodu stropu. Jejich hodnota by měla být okolo 0,5 sm.
  • Ukazuje se, že sběr stropu zábradlí bez použití profesionálních montérů není tak složitý. Hlavní věc je zodpovědně přistupovat k této věci a se znalostí případu.