Kolik kuřecích kuřat žije doma

Mnoho lidí má zájem: kolik kuřecího kuřete žije doma? Jedná se o velmi důležitou záležitost pro majitele, a to jak malé farmy, tak i velké drůbeží farmy.

Obsah
  1. Časová sazba
  2. Obchodní směr
  3. Správné krmení
  4. Putování
  5. Kolik kohoutů žije?
  6. Videa. Kolik kuřecího kuřete žije doma

Časová sazba

Kuřata nemají dlouhou životnost. Ve volné přírodě mají spoustu přirozených nepřátel. Navíc není vždy možné najít dostatek krmiva a povětrnostní podmínky (mrazy) mají vliv na život ptáka. Pokud jde o přirozený termín, dosahuje 15 let. Nicméně, v soukromé domácnosti, nikdo nebude držet mísu tolik času. Průměrná délka života ovlivňuje rychlost chovu. Masa zřídka žijí déle než 90 dnů, protože získávají požadovanou váhu a jdou pod nůž až do tohoto věku. Zástupci ústřic se chovají o něco déle, když jsou plodní.

Podniková správa

Zemědělci očekávají, že zvířata budou udržována na minimálních výdajových základech, ale zisk by měl být maximalizován. Nejvyšší produkce vajec u slepic vykazuje 2 roky, po kterých už další život ptáků nedává smysl. Z praktického hlediska ani tyto termíny ne vždy odpovídají skutečnosti, ne každá ekonomika může být přizpůsobena podmínkám, v nichž žijí ptáci. Například, mnoho začalo používat bakteriálníKuřecí lůžkoviny, takže ptáci pohodlnější.

Kuřata nejčastěji využívají 365 dní, což vede ke snížení plodnosti v důsledku nevyváženého krmení a tvrdších podmínek retence. O správné dietě půjde o něco dále. Zemědělská půda umožňuje žít déle. Možná, že krmení není příliš hojné, ale na nádvoří slepice mohou vždy najít jídlo ve formě semen nebo hmyzu. Navíc jsou ptáci vykořisťováni šetrnějším způsobem. V průměru budou žít asi tři roky. Další existence je podmíněna kvalitou kuřete a majitelem. Masné výrobky z takových ptáků jsou stále považovány za dietní a snadné. Ale pokud dáma měla čas ukázat se v roli vynikající kvochka, je lepší ji opustit pro násadová vejce, a to i v případě, že nenese sama sebe.

Správné krmení

Základem výživy je obilí, ale není možné je provádět pouze oni. Kuřáci, stejně jako jakékoli jiné zvíře, potřebují různá jídla. Vyvážené krmení zvyšuje život nositelů na 5 let. Samozřejmě, že vaječné výrobky budou nižší, ale pouze 15%, v porovnání s první pokládkou.

Strava by měla být vyvážená pro všechny minerály, sacharidy a vitamíny. Jejich velké množství se nachází v sójových bobech, hrášku a jiných luštěnin. Mezi preferenci obilí patří oves, pšenice nebo kukuřice; Pro diverzifikaci potravin je možné jíst zelí a zelí, semena slunečnic.

S nástupem teplého období krmenímusí nutně zahrnovat zelenou hmotu. Ve stravě mohou být zahrnuty i moučky z masa a kostí, zbytky ryb a produkce masa. Zdrojem vápníku může být rozdrcená skořápka. Pro zlepšení trávení ptáků by měl být zajištěn trvalý přístup ke štěrku nebo skořápce.

V soukromých podnicích majitelé upřednostňují smíšené krmivo. Je důležité si uvědomit, že rovnováha kompozice je zde perfektní, ale rozmanitost takových potravin se nemůže chlubit. V létě mohou být vypuštěny do klecí, kde budou moci najít další zdroje potravy. Proto jsou v zimních měsících kuřata opatřena dvěma jídly denně a v létě se krmí jednou.

Putování

Velké továrny a soukromé farmy pracují pro zisk, takže se nikdo nebude starat o živobytí slepic. Bude existovat tak dlouho, dokud to bude přínosné. V optimální variantě žije pták do věku 4 let. Pokud kuře opustí bič, pak dobré podmínky jí umožňují žít až 8 let. Pro produkci masa a vajec je životnost asi 3 roky. Důvodem je skutečnost, že zůstatek je zachován na váze a množství vaječných výrobků.

Největší délka života není u medvěda, ale u ozdobných plemen slepic. Absolutně zaznamenaný záznam patří kuřákovi Gannusymu, který žil 18 let.

Kolik kohoutů žije?

Životnost těchto ptáků je způsobena výrobní hodnotou. Jsou potřeba ve stádě jen prozískávání oplodněných vaječných výrobků, ze kterých se pak objeví kuřata. 20hlavé stádo bude potřebovat jeden kohout.

Pokud jsou podmínky udržování dobré a výživa je vyvážená, pak muž bude mít sexuální aktivitu do 4 let věku. Další údržba nemá smysl, protože u starších ptáků jsou masné výrobky pevné a bez chuti.

Životnost krav masové linie je stejná jako u slepic po dobu 60–90 dnů a na farmách žije jen zřídka déle než 45 dnů.

Video. Kolik kuřecího kuřete žije doma