Kombinace tapety v ložnici - Fotografie

Se všemi bohatství dnešní volby nástěnných dekorativních materiálů, tapety nadále zaujímají vedoucí postavení v bytech a domech. Výrobci se snaží zahřát lidskou lásku ke svým výrobkům a každý rok vydávají „upgrade“ na pravidelné sbírky, které lze právem označit za inovativní. Digitální tisk nastolil novou etapu ve vývoji výroby dokončovacích materiálů a tapety tuto šanci využívají "pro všech sto".

Mnoho společností dnes vytváří sbírky, které zahrnují doprovodné tapety - zdobené látky, texturované tapety na pozadí a několik typů fotomontáží. Pokud tedy rozhodnutí o návrhu zahrnuje kombinaci dvou nebo více typů tapet při zpracování jedné místnosti - problém hledání stěnových obkladů, které mají stejnou tloušťku a šířku látky a zároveň harmonizují barvu, je okamžitě odříznut.

Tímto dekorativním příjmem se uchylují k územnímu členění bytového studia, nebo za účelem vizuální změny místnosti nejsou ideální proporce - příliš nízká, příliš úzká nebo nedostatečně jasná. Kromě toho, kombinace tapety v ložnici nebo obývací pokoj může minimalizovat náklady na opravy - obvykle zbytky sbírek se prodávají za velké slevy.

Neexistují žádná přísná pravidla - co a co kombinovat - není nikdo, kdo by tu všechny prováděl s vlastním vkusem (nebo pozvaným návrhářem) a radami poradců. Není mnoho variant kombinací: vertikální,Horizontální, ve stylu "Patchwork" (imitující šrotování). Optimální volba pro ložnici se nazývá přidělení jedné akcentové stěny, podtržení více syté barvy nebo fototapety s výrazným potiskem. Barevné variace: kombinace tapety blízkých odstínů; různé barvy; monofonní - mají obrázek; kombinace různých vzorů v jednom barevném schématu.

Svislé pruhy lze nastavit na libovolný rytmus, střídavě mezi nimi jeden, dva nebo dokonce nerovnoměrný. Přípustná nálepka jako krajka, s figurální mírou jedné tapety na druhou, ale v obou případech je důležité, aby tloušťka povlaku byla stejná. Velmi populární a omítky ze dvou stěn monochromatické tapety, a dva další - se vzorem.

Horizontální kombinace není tak náročná na souběh materiálů, spodní část stěny lze vložit více hustou tapetu „pod cihly“ nebo omítku a horní - nátěr, který imituje hedvábnou tkaninu. Rozdíl v tloušťce je ukryt na křižovatce pomocí závěsu, kolejnice nebo tapisérie.

Stěna, zdobené ve stylu pechrovka, není nutně pocta rozpočtu opravy, může se stát nejvýraznějším prvkem výzdoby ložnice, jako například na fotografii výše.

Zajímavá rozhodnutí akcentní zdi: v prvním případě tapeta s medailony běžícími na stropě, vytvářející optickou iluzi výklenku, a ve druhé - zeď je zdobena tapetou, nenasazení až do konce, což naznačuje možnost jejich nahrazení - když se nudí. Z tapety si můžete vytvořit čelo a vyřezat je kudrnaté.

Viz také: Výzdoba stěn v ložnici vlastníma rukama, Modely záclon do ložnice: Fotografie, Spací souprava pro malou ložnici, Design malé ložnice - Fotografie