Kombinované kotle na dřevo na dřevo

Proč získat popularitu kombinovaných kotlů na spalování dřeva? Při výběru domácího spotřebiče se musíte spolehnout na různá kritéria výrobku a vzít v úvahu jeho různé parametry. Začněte však s dostupností určitého typu paliva v místě projektované instalace kotle az jakého druhu druhu bude základní sazba provedena.

Mělo by být poznamenáno, že nyní mohou kombinované kotle pracovat, které mohou pracovat s plynem, pevným nebo kapalným palivem a elektřinou, a přechod z jednoho na jiný typ paliva probíhá automaticky. Takové varianty jsou dobré, protože vždy existuje alternativa k tomuto nebo tomuto zdroji energie a v domě v každém případě bude teplo. Kromě toho můžete dosáhnout významných úspor.

Kombinované plynové kotle na spalování dřeva

\ t

Pokud je plyn dodáván do budovy, nevznikají problémy s vytápěním. Na tomto palivu pracuje spousta topných kotlů, takže je snadné vybrat ten správný. Pokud však v lokalitě nedojde k nedostatku tuhých paliv a je zde snaha o úsporu zemního plynu, pak trh představuje kombinované kotle na plyn na spalování dřeva, které mají řadu pozitivních vlastností.

Univerzální kotel - pro všechny druhy paliv

V každém případě je při výběru topného zařízení lepší se spoléhat na znalosti odborníků, s nimiž je nutné konzultovat vlastnosti a provoz jednoho nebo jiného topného zařízení.

Obsah
 1. Vlastnosti kotlepalivové dřevo
 2. Kombinované plynové kotle na dřevo - výhody
 3. Možnosti výběru
 4. Instalace kotlů
 5. Provoz zařízení
 6. Video prezentace kombinovaných kotlů na dřevní plyn

Vlastnosti kotle na plynné palivo

Celkový vzhled kotle

Tento kotel může pracovat nejen s palivovým dřevem, ale také s jinými tuhými palivy, jako jsou brikety, uhlí a pelety.

Kombinované kotle mají velký význam, protože jejich konstrukce zahrnuje části z litiny, jako je například požární komora. Proto by instalace takových zařízení mohla dotáhnout podlahy, což z nich činí samostatný základ.

Kotle na plyn se vyrábějí ve dvou verzích:

 • jednookruhové, které se používají pouze pro vytápění budov;
 • dvouokruh, umožňující nejen přivést dům v teple, ale také poskytnout rodinnou vytápěnou vodu.

Účinnost takového zařízení může dosáhnout 700-750 litrů teplé vody za hodinu.

Kombinovaná topná zařízení mohou být jednoduchá nebo dvojitá. Ve druhé variantě je v dolní peci plynový hořák a v horním dřevu často pyrolytickým hořením. K ohřevu pecí dochází současně a srážení produktů spalování se provádí na podnose určeném pro tento účel, což je zjištěno v případě použití tuhého paliva.

Kombinované kotle na dřevo na dřevo - výhody

Výhody tohoto kombinovaného kotlelze přičíst jeho charakteristikám:

 • přítomnost dvou komor - pro plynový hořák a spalování pevného paliva;

Několik spalovacích komor

 • možnost připojení několika topných okruhů k jednomu kotli, tj. Současně je možné vytápět nejen dům, ale také např. Saunu a garáž nebo jiné přilehlé budovy;
 • nezávislost vytápění od dodávky elektřiny a v případě potřeby i od dodávek plynu;
 • Snadnost instalace a opravy tohoto zařízení nevyžaduje zvláštní technické znalosti ani vysoké finanční náklady;
 • Účinnost takového kotle je 90-95%;
 • kotel neobsadí velkou plochu, i když je žádoucí, aby byl umístěn v oddělené místnosti - kotelně;
 • zanedbatelné a relativně bezpečné emise do ovzduší.

Možnosti výběru

Hlavní schéma kombinovaného kotle

V jakých bodech byste měli věnovat zvláštní pozornost při výběru kombinovaného kotle?

 • Prvním hlavním parametrem je výkon zařízení. Je to ona, kdo ukazuje možnost zajištění teploty potřebné pro komfortní teplotu v betonových budovách. Za standardních podmínek a výpočtů je zapotřebí 1 kW výkonu pro objem 30 metrů krychlových. Tyto možnosti jsou vhodné pro dobře izolovaný domov.

Pokud potřebujete přesně vypočítat sílu, pak se budete muset obrátit na specialisty. K tomu potřebují poskytnout úplný popis struktury, která zahrnuje oblast umístění, klimatické podmínky, stupeňizolace, již existující typy vytápění, účel místnosti a další parametry.

Důležitým faktorem bude tlak plynu v hlavním vedení, neboť účinnost kotle na něm bude do značné míry záviset. Pokud je potřeba, pak při výpočtu budou odborníci zahrnovat nedostatek energie.

 • Druhou věcí, kterou je třeba zvážit, je to, co chcete dostat z kotle. Pokud mají být plány používány pouze jako topné zařízení, je vybrána možnost jednoho obrysu. V případě potřeby nelze ohřívat vodu, bez dvouokruhového modelu.

Dvouokruhové kotle mohou mít systém průtočného ohřevu vody, nebo dokonalejšího, akumulovaného, ​​tj. S vestavěným kotlem. Zabírají mnohem méně místa než jednookruhový kotel plus kotel nebo sloup. Spojení bude levnější a jednodušší. Vestavěný kotel, v závislosti na litarge, bude mít vždy dostatečné množství ohřáté vody. V případě stejného ohřevu bude voda proudit pouze při zapnutí spotřebiče k vytápění.

Je-li zakoupen jednookruhový kotel, je možné jej případně připojit k kotli.

 • Při nákupu kotle je bezpodmínečně nutné zkontrolovat přítomnost osvědčení připojeného k osvědčení. Bez tohoto dokumentu nebudete moci získat povolení k připojení k soustavě dodávek plynu a zaregistrovat ji v příslušných organizacích.

Instalace kotle

Montáž kotle s hydraulickým akumulátorem v kotelně

Kotelna může být malá, alenutně zahřát. Jeho velikost musí být přizpůsobena speciálním službám, které v případě potřeby pomohou sestavit plán potrubí a připojení.

Ventilační prvky by měly být také zohledněny v místnosti, protože odstranění odpadu ze spalování paliva je povinné. Za tímto účelem jsou uspořádány komíny, jejichž konstrukce přímo závisí na kapacitě topného zařízení. Někdy je komínový systém dodáván s topným kotlem.

Jak bylo uvedeno výše, povrch, na který je kotel instalován, musí být zesílen, ale musí být navíc odolný proti teplu. Někdy podlaha pod přístrojem opouští beton, ale může být zdobena podlahovou keramickou dlažbou.

Pokud jsou podlahy v místnosti dřevěné, ale jsou spolehlivě uspořádány, lze postupovat následovně: betonový blok je položen v tloušťce 10 cm a nahoře je osmi milimetrový plech. Další možností je pokládka žáruvzdorných desek. Je velmi důležité dokonale vyrovnat podlahu pro instalaci kotle. Tento proces se provádí na úrovni budovy.

Stěny, v jejichž blízkosti bude přístroj instalován, musí být také opatřeny tepelně odolnými materiály. Spodní část stěny je nejlépe ošetřena plechy nebo azbestem.

Když je kotel instalován, může být připojen k topnému okruhu nebo ke dvěma okruhům - ohřevu vody a topení.

Pro každý kotel nebo potrubí kotle je nejlepší instalovat samostatný kohoutek - v případě potřeby zařízení rozebrat,bez vypouštění vody ze všech kontur.

Pokud se rozhodnete k samostatné instalaci kotle, pak je na prvním startu nejvhodnější pozvat odborníka do této oblasti, který zkontroluje správnou instalaci a bude řídit start systému.

Provoz zařízení

Optimálním řešením pro vytápění domu je kotel provozující hlavní plyn a pevná paliva, protože plyn je dodáván nepřetržitě a neměly by být žádné problémy s nákupem palivového dříví a jiných tuhých paliv. Palivové dřevo nebo uhlí by mělo být vždy zásobeno tak, aby vás v každé situaci mohlo zachránit.

Nakládka palivového dřeva z kotle

\ t

Kromě paliva, pro vytápění celého domu, není možné bez vody, který systém je naplněn jednou. Kromě toho by měl být proces plnění prováděn pomalu, aby se zabránilo tvorbě vzduchových bublin uvnitř obrysu, což by mohlo poškodit rovnoměrný přívod chladiva v celém systému. Pravidelně, obvykle před zimní sezónou, je systém doplněn vodou na požadovanou úroveň.

Zvláštní pozornost by měla být věnována tomuto konkrétnímu modelu kotle, protože pracuje nejen na plyn, ale také na tuhá paliva. Všechna topná zařízení pracující s palivovým dřevem a uhlím vyžadují čištění komína, protože obsahuje odpadky a saze.

Je velmi důležité používat suché dřevo pro vytápění, alespoň jejich vlhkost by neměla překročit 20%, proto je lepší koupit palivo ve speciálním obchodě.

Díky automatizaci zabudované v kotli je nepřerušenáV každém případě Vám bude zajištěna dodávka teplé vody, protože spalování tuhého paliva automaticky zapne ohřev vody plynem.

Video prezentace kombinovaného kotle na plynné palivo

Kotel na plynový plyn lze nazvat cenově nejdostupnějším a pohodlným vytápěním pro soukromý dům nebo chatu. Přístroj je pohodlný a snadno ovladatelný, je možné se s ním vyrovnat bez velkého úsilí a dalšího školení. Je také důležité, že prakticky nevyžaduje speciální údržbu.