Kompozitní panely pro fasády: ceny, foto panely

Trh zpracovatelských materiálů je neustále doplňován novými výrobky. Soudě podle brožur výrobců, každý výrobek má řadu výhod, které ho příznivě odlišují od dříve vydaných analogů. Obzvláště oblíbené materiály používané pro montáž na nosné rámy (rošt).

Kompozitní panely pro fasádu - relativně nový typ obkladu. Co představují? Je třeba poznamenat, že se všechny liší nejen velikostí, ale i zdrojovým materiálem. Na trhu jsou panely z polymeru ze dřeva, hliníku, plastu. Jedná se v podstatě o vícevrstvé výrobky, jejichž struktura je stejná. Rozdíl je pouze v jednotlivých částech. Dřevo-polymer a plasty se používají méně často. Nejběžnější jsou hliníkové kompozity.

Struktura

Zvažte strukturu na jejich příkladu. Mezi dvěma vrstvami tohoto kovu je polymer (lisováním nebo lepením) nebo hydroxidem hlinitým. Hliníkové desky jsou pokryty speciální ochrannou vrstvou. Celý panel je ošetřen antikorozním prostředkem. Po zabarvení jedné nebo jiné barvy se provede povrchová aplikace bezbarvé kompozice a ochranného filmu.

Kompozitní kazety (panely) mají široké uplatnění. Mohou být použity k dekoraci soukromých budov. Častěji se však používá pro evidenci administrativních budov a průmyslových prostor. Z nich můžete stavět billboardy, panely atd. Nejznámější značky jsou DIBOND, ALPOLIC, ALUCOBOND. Ruské výrobci takézačínají vyrábět podobné výrobky. Například firma "Alcotek".

Vlastnosti a funkce

1. Zvýšená mechanická pevnost, která výhodně odlišuje tyto panely od mnoha jiných typů zpracování (např. Vinylové obklady). Tato vlastnost je obzvláště důležitá při pokládání velkých ploch nebo v místech, kde je možnost poškození pláště. Například, zeď domu, který jde ven do ulice.

2. Technologie výroby umožňuje vyrobit kazety dostatečně velkých rozměrů, jejichž instalace výrazně zkracuje dobu dokončovacích prací nebo oprav. Takové modely se používají v průmyslové výstavbě k pokrytí velkých ploch.

3. Kompozitní hliníkové panely, fasádní kazety se liší požární odolností.

4. Vynikající zvuková izolace prostor. Vícevrstvá struktura účinně eliminuje hluk.

5. Možnost uplatnění v regionech s klimatickými podmínkami. Panely nemění své vlastnosti a nedeformují se vlivem vlhkosti, teploty (a jejich rozdílů). Jsou odolné vůči agresivním prostředím, ultrafialovému světlu. Takové obložení budovy zajišťuje spolehlivou ochranu jejích zdí, což prodlužuje životnost všech prvků konstrukce.

Kromě toho použití tohoto dokončovacího materiálu významně snižuje náklady na energii používanou k udržování provozu systémů vytápění a klimatizace. Takové obložení je jako termoska. Podporuje podporu v prostorách zavedené mikroklima na konstantní úrovni bez ohledu na časa povětrnostních podmínek.

6. Dlouhá životnost. Zámořští výrobci zaručují, že více než 30 let používají fasádní panely bez použití repasovaných kompozitních panelů.

7. Panely nevyžadují žádnou zvláštní péči, což značně snižuje náklady na údržbu budovy.

8. Velký sortiment výrobků, lišící se jak použitými materiály, tak barevným provedením. Kromě toho se panely liší nejen velikostí, ale i tloušťkou plechů, "jádrem". To vám v každém případě umožní vybrat nejvhodnější variantu. Na vnějším rozložení panelů můžete provádět speciální příkazy (kreslení nebo texturu). Panely mohou mít navíc konvexní tvar.

9. Nízká hmotnost. Nevytvářejí významné zatížení na základě.

Jako nevýhoda je nutné zmínit potřebu použití přesně kovového profilu pro konstrukci nosného rámu. Montáž fasád pomocí kompozitních panelů lze provádět pouze na dobře orientovaném základě. Pokud dojde k narušení, pak nebude možné upevnění velkých a trvanlivých výrobků.

Cena

Ceny kompozitů závisí na jejich typu a velikosti. Zde je příklad nákladů na většinu zakoupených hliníkových panelů:

  • tloušťka 3 mm - od 695 rublů /m2 (kovová vrstva - 0,3 mm);
  • tloušťka 4 mm - od 745 rublů /m2 (kovová vrstva - 0,4 mm).

Při velkoobchodních nákupech se cena výrazně snižuje.

Někteří výrobci vyrábějí zakázkové panely, pokud se požadované velikosti liší od standardních. Bude to muset býtzaplatit asi 3% z ceny obrobku.