Konstrukce lázně z pěnových bloků

Ruský lid od nepaměti očistil tělo a duši ve vaně. Je to skvělý způsob, jak uzdravit a zmírnit všechny funkční lidské systémy. Sauna byla zpravidla vyříznuta ze stromu a je to právě to, co tradičně představují, ale nyní rostou ceny přírodních materiálů. Mnozí z kapsy nejsou, ale opravdu chtějí mít vlastní koupel. V tomto případě přichází na záchranu jeden z moderních materiálů - je možné realizovatkonstrukci lázně z pěnových bloků .

Obsah
  1. Vše je možné!
  2. Projektování
  3. Konstrukce lázně z pěnových bloků
  4. Vnější a vnitřní zpracování

Vše je možné!

Beton je vynikající náhradou za strom. Tento materiál je vyroben z porézního betonu a má vlastnosti jako lehkost, požární odolnost, čistotu prostředí a trvanlivost. Je unikátní ve svých parametrech.

Křemenný písek, cement a voda se používají jako přísady pro výrobu jemnějšího betonu a také speciální pěna, která při tuhnutí vytváří vzduchové dutiny v celé tloušťce materiálu. Soudě podle recenzí, sauna z pěnových bloků je silný, lehký, teplý a levný, což je důležité. Skutečnost, že tento stavební materiál je ve srovnání s ostatními velmi levná.

Je však nedostatek - pěnový beton, protože je porézní, není vodotěsný, takže se musíte postarat o jeho ochranu před účinky vlhkosti.

Projektování

Jedna z nejdůležitějších fází výstavbykaždá vana je svým designem. Pečlivé plánování bude záviset na trvanlivosti budovy, stupni komfortu a dalších, ne méně důležitých aspektech.

Nejdříve musíte zvolit nejvhodnější místo pro budoucí strukturu a sestavit výkresy. Projekt může být proveden sám nebo objednán ve společnosti specializující se na výstavbu lázní. Důležitými podmínkami pro úspěšný projekt je několik faktorů:

  • volba základu závisí na typu zeminy a hmotnosti lázně;
  • přesný výpočet geometrie konstrukce;
  • určují velikosti, které by měly být násobkem požadovaného množství materiálu.

Konstrukce lázní s pěnovými bloky

\ t

Konstrukci lázně z pěnových bloků lze nazvat příliš obtížným úkolem, i když má své vlastní vlastnosti. To může být postaven na pásu nadace, protože struktura je poměrně lehká. Základ by měl být vodotěsný, pro tento dvouvrstvý střešní materiál, jehož rozměry jsou větší než šířka základny.

Stěny pěnových bloků jsou vztyčeny z nejvyšších koutů budovy, počítáno na úrovni budovy.

První řada bloků se pokládá na roztok cementu a písku a po jeho dokončení je nutné povrch vyrovnat, odstranit výškový rozdíl a výčnělky. Je důležité to udělat, protože záleží na této fázi, jak bude pracovat. Rovnost je sledována hladinou a bloky se zavádějí pryžovým kladivem. Pro snadnější orientaci v uspořádání stěn mezi rohy parní lázně můžete kabel natáhnout.

ZačátekVe druhé řadě položíme pěnové bloky na speciální lepidlo, které se prodává jako suchá směs. Před použitím se ředí vodou. Lepidlo se připravuje po dobu pěti až deseti minut, což vyžaduje malou kapacitu a elektrodrill s tryskou, která je schopna míchat roztok.

Spotřeba tohoto lepidla je minimální - poněkud tenká vrstva 0,5 sm.

Pěnové bloky se umístí okamžitě na čerstvě nanesené lepidlo, doba zrání a předběžné napínání se nevyžaduje. Díky své aplikaci přijímá lázeň husté, spolehlivé stěny, téměř žádné spoje a takzvané „mosty chladu“.

Pokud přísně dodržovat technologii, může sauna z pěnových bloků dokonce stavět nováček ve stavebnictví, a ten, kdo má zkušenosti a dovednosti, bude to ve velmi krátkém čase.

Odborníci doporučují vztyčit se ve třech řadách bloků a položit mezi ně výztužnou vrstvu - kovovou mřížku s jemnými oky, která zajistí pevnostní konstrukci. Překrytí dveřních a okenních otvorů je vyrobeno z hotových selektivních prvků, které vylévají beton do bednění.

Vnější a vnitřní zpracování

\ t

Bloky z pěnového betonu jsou vysoce citlivé na vlhkost. To negativně ovlivňuje vlastnosti materiálu, provokuje procesy karbonizace smrštění, stejně jako zmrazení a rozmrazení. To vše může mít za následek smutné následky, proto se doporučuje provádět vnější a vnitřní obložení. To je prostě nutné, protože bez ní bude výstavba pěnového betonu trvat jen deset let.

Nejprve je třeba provést hydroizolaci povrchu stěn,ale to s hydrofloating směsí as pomocí podložek z izolačních filmů.

Jako optimální vnější obklad z pěnového betonu se používají větrané fasády závěsného typu. Díky svému zařízení umožňují přebytečnou vlhkost, která se dostala do bloků, do atmosféry. Takové fasády dokonale chrání stěny před vlivy okolního prostředí. Nejlepším materiálem pro jejich zařízení je vinylová a soklová vlečka, upevněná na rámech.

Uvnitř je parotěsná zábrana vyrobena z polymerních paropropustných membrán, které jsou instalovány v mezeře mezi stěnou pěnových bloků a obložením.

Pokud jsou stěny pěnových bloků dodatečně ohřívány, mohou být méně rozšířeny. Obložení, aby byla zajištěna cirkulace, by měla být umístěna ve vzdálenosti nejméně pět centimetrů od stěny. Pro pěnové betonové použití není tak běžné spojovací prostředky, hřebíky, šrouby a hmoždinky a speciální skříňky.

Vzhledem k tomu, že bloky mají pórovitou strukturu, je proces tvarování profilů pod rámy pro obložení poněkud komplikovaný.

Uvnitř parní lázně z tohoto materiálu je potažen dřevem, pokrytý keramickými obklady nebo natřeny polymerními barvami na omítce.

Je třeba poznamenat, že druh obkladového materiálu závisí nejen na jejich vlastních preferencích. Vany z pěnových bloků jsou založeny na specifických vlastnostech pěnových betonových stěn, vlhkosti a teplotě uvnitř areálu a řady dalších faktorů.