Konstrukce lázně z pěnových bloků vlastníma rukama

Pěnové bloky jsou jistě obsazeny určitým výklenkem postupně a zcela nepostřehnutelně na trhu stavebních materiálů. A proto není divu, že pro mnoho dnešních je velmi důležitá otázka: jak postavit koupel z pěnových bloků?

Konstrukce lázně z pěnových bloků

Obsah
  1. Konstrukce lázní z pěnových bloků
  2. Vana z pěnových bloků - levná konstrukce
  3. Jak plánovat?
  4. Jaké materiály mám použít?
  5. Vyrábíme přepravu materiálů.
  6. Sestavte krabici z pěnových bloků.

Konstrukce lázně z pěnových bloků

Pěnové bloky (pěnový beton nebo pórobeton) jsou ekologicky šetrné a moderní stavební materiály. Vlastně jeho popularita, jen díky vysokým výkonnostním charakteristikám. Pěnové bloky se používají pro zvukovou a tepelnou izolaci různých stropů: stropů a stěn, střech a podlah.

Mohou být použity při stavbě vnitřních příček při vytváření vnějších nosných stěn malých venkovských domů. K jejich počtu může bezpečně patřit vana na pozemku venkovského domu nebo chaty.

Instalace stěn vany z pěnových bloků vlastními rukama

Charakteristiky pěnových bloků jsou blízké vlastnostem dřeva, ale jejich požární odolnost je vyšší, úroveň radioaktivity je nižší. Jsou poměrně velké a mají relativně nízkou hmotnost, což je velmi výhodné pro zdivo a instalaci, jakož i pro dopravu. Jsou velmi snadno ovladatelné: řezané, hoblované,pilami, kromě jednotky lze snadno skórovat všechny druhy spojovacích prostředků, což výrazně usnadňuje stavební práce.

Tato látka může být poměrně silná, a to i ve srovnání s betonovým (pevnost do značné míry určuje výrobce a kvalitu pěny). Neabsorbuje vlhkost (v případě, že kompozice se mísí foambloc odolný primer), což je důležité zejména v vysokoteplotní režimu mokré lázně.

Strukturální různé buňky pěnové bloky, a dokonce i rovnoměrně rozloženy, takže každý pěnový blok jejich fyzikální a mechanické vlastnosti. To samozřejmě snižuje pevnost budov ve srovnání s budovami betonu a ještě víc - betonu.

Proto, aby se říci, že výstavba koupelová pěna bloků s rukama, i když tomu tak je jednoduchý, ale velmi riskantní, protože si můžete koupit low-kvalitní materiál, který absorbuje vlhkost jako houba, která ve vaně režimech negativně ovlivňovat pevnost a životnost konstrukcí ,

Předpokládejme, že jste optimista, víte hodně o penobloki vědět, jak si vybrat, také rozhodl postavit kupoli, ale přesto chcete trochu ušetřit na výstavbu, zatímco koupel s pěnou - je to vaše volba. Jak se staví koupel bloků? Nic složitého, to je docela rychlý čas a není příliš drahé náklady.

Vana pěnové bloky - levný způsob budovy

Vzhledem k tomu, výstavba koupelová pěna bloků s rukama, být si vědom, že je třeba striktně dodržovat všechna pravidla a technické požadavky, stejně jako při stavbě jakéhokoli jiného lázně.

Jak plánovat?

Projekt koupele zahrnuje výpočet plochy a objemu podle plánovaného počtu návštěvníků lázně. Nakonec by se plán na výstavbu lázně z pěnových bloků neměl lišit od plánu výstavby cihlových koupelí.

V závislosti na velikosti a ploše konstrukce skříně je nezbytné určit počet prostor. A pak, s vědomím velikosti pěnového bloku, můžete spočítat počet bloků, které potřebujeme postavit.

Jaké materiály mám použít?

Při plánování materiálů byste měli pamatovat na potřebu položit základy pro koupel vlastníma rukama. Je žádoucí, aby bylo jasně řečeno, jak postavit počet bloků potřebných pro stavbu, protože je možné klást bloky zcela do celé lázně, můžete mít část povrchů. Proto vypočítáme plochu a množství materiálu, který budeme potřebovat.

Vyrábíme přepravu materiálu.

Je moudré nakupovat materiály z jednoho základu stavebních materiálů a vše předem vypočítat. Takže můžete ušetřit spoustu peněz.

  • Za prvé, velkoobchodní nákup.
  • Za druhé - nakladače na základně.
  • Ve třetí dodávce.

Existuje značná sleva, ale je třeba ji okamžitě stanovit, když zadáte objednávku. Chci připomenout materiály (dřevo) pro výrobu střech pro koupele, výrobu nábytku ve vaně a dřevo potřebné pro výzdobu interiéru.

Sestavte krabici z pěnových bloků.

Neexistují zde žádné zvláštní nuance, princip erekce je podobný stavbě cihlové sauny. Na základech je položena střešní krytina dvě vrstvy,používá se slušné zdivo.

Je-li toto vaše první stavba, spojka může udělat hodně, ale ne úplně na obvodu. Vždy pamatujte na umístění dveří a oken vany.

No, můžete ušetřit na položení základu. Vzhledem k tomu, hmotnost pěnových bloků je malá, bude to malý a zatížení, pak si můžete nalít základ pro koupací odlehčené verzi. Materiály pro venkovní a vnitřní zpracovatelskou lázeň si vybírají podle svého vkusu. Opláštění nebo blok domu - záleží jen na vaší chuti a finančním zabezpečení.

Takto vybudovaný lázeňský dům má hotový a velmi atraktivní vzhled. Ale vždy je tu notoricky známý "ale".

Pokud najdete vadný pěny, pak rozdíl teploty uvnitř stěny (uvnitř, a to i izolovaný fólie povrchové stěny ještě horké, a vnější povrch je okolní teplota), během provozu může způsobit trhliny a zhroucení budovy.

Vana, postavený vlastníma rukama s pěnovými bloky, pokud bloky jsou vyrobeny bez technologie shody, řemeslné, jednou po kolapsu v očích všech přítomných.

Nejvýznamnější nevýhodou lázní z bloků je krátkodobá lázeň. Nedosáhne-li dokonalý režim vlhkosti a teploty dělat stavět koupel z pěnových bloků s rukama poněkud extrémní. Před začátkem přemýšlejte pozorně.

, P. S. a pro nabídku dezert sledovat video: Pokládání pěnové bloky