Konstrukce podkroví

2. června 2012

Konstrukce podkroví
\ t


Sekce: Stavba


Láska patří do podkroví, dlužíme ji umělcům a básníkům, ale bez ohledu na to, jak atraktivní je romantická svatozář, hlavním důvodem popularity podkrovních domů jsou skutečné peněžní úspory ve stavebnictví a vykořisťování

Podkroví se nazývá podkroví, jehož fasáda je zcela nebo částečně tvořena povrchem šikmé nebo rozbité střechy. Průsečík roviny střechy a fasády je ve výšce ne více než 1,5 m od úrovně podlahy podlahy. Díky nízkým stěnám, které stavebník získá na stavebních materiálech, a vzhledem k tomu, že střecha podkroví obvykle tvoří střechu ze sádrokartonových desek, není nutné trávit na půdním podlaží, které zajišťuje výstavbu plnohodnotného druhého patra. Přestože podkroví vyžaduje lepší izolaci střechy a stěny ve srovnání s podkrovím, náklady se vyplatí více: na druhé úrovni majitelé dostávají prostor, který lze přirovnat k prostoru z přízemí. Navíc je to také skutečnost, že podkroví je řádně izolováno výrazně snižuje tepelné ztráty střechou.

Plánovací půda
V horním patře se nejčastěji organizuje soukromý prostor. Jsou zde ložnice a skříňka. Pokud povolíte prostor, v podkroví umístěte také hru pro děti. Hlukové pokoje, které jsou často využívány při večerním kulečníkovém sále, hudebním sále a domácím kině, se doporučuje umístit v prvním patře od ložnic. Jsou v podkrovímůže být pouze v případě, že celý prostor je dán veřejnému prostoru.

Je-li podkroví rozloženo pod ložnicí, je moudré mít tam koupelnu. K dispozici bude jedna společná koupelna pro dvě ložnice. Pro tři, a to zejména čtyři ložnice (pokud jsou neustále používány), je nutné uspořádat dvě koupele, které jsou nejlépe umístěny nad koupelnu v prvním patře (to ušetří na pokládání trubek).

Výběr projektu
Výška stěny podkrovního podlaží může začínat od 80 cm, takže v tomto místě není možné růst v plné výšce, stejně jako umístění kvalitních domácích spotřebičů nebo nábytku. Buďte ostražití: bezohlední dodavatelé projektů mohou označit pouze plochu podkroví na podlaze, zatímco aktivně je využívána pouze užitečná plocha v centru. Společnosti, které si váží své pověsti, vždy uvádějí obě čísla. Kromě toho zdůrazňují plán, kde začíná svah podkrovního stropu, a nábytek je proto uspořádán.

Přibližné znázornění vnitřního prostoru podkroví lze provést pečlivým zvážením vizualizace domu.

Možnosti plánování

Je-li plocha podkroví malá a pokoje jsou malé, je rozumné, aby se na podlaze společná toaleta.

Pokud skříňky v ložnicích nejsou zaměňovány, ze šatny můžete místnost a koupelnu odmítnout.

S dostatečným prostorem v podkroví má smysl vytvořit šatnu (společnou nebo v jedné z ložnic) a druhou koupelnu na pokoji.hlavní ložnice

Oteplování

Při instalaci obytných podkroví je lepší použít ohřívače speciálně konstruované pro izolaci šikmých střech.

V podkroví, na rozdíl od celého druhého patra, není žádný nárazníkový prostor ve tvaru podkroví, takže je důležité spolehlivě izolovat nejen stěny, ale i střechu. Izolační vrstva musí být spojitá, bez mezer v místech, kde jsou desky ukotveny. Pokud se materiál skládá z několika vrstev, měly by být umístěny později. Zvláštní pozornost je věnována místům spojování izolačních materiálů stěn a střechy.

Kromě kontinuity obrysu izolace je důležité zajistit spolehlivou hydroizolační a parotěsnou vrstvu, jakož i ventilaci podlahového prostoru.

Vzhledem k tomu, že podkroví je izolováno, závisí komfort bydlení a účinnost vytápění celého domu jako celku do značné míry na celku. Koneckonců, přes střechu je asi 30-35% z celkového tepla. Vezmeme-li v úvahu obytné, teplé podkroví, pak je důležité vytvořit jediný pevný izolační obrys samotné střechy.

Protože se doporučuje téměř celá tloušťka izolace 200-250 mm, izolace by se měla provádět ve dvou vrstvách: první je izolace mezi krokvy, druhá je dodatečná vrstva, která se instaluje mezi vnitřní rám s překrývajícími krokvy.

Zvláštní pozornost by měla být věnována druhu izolačního materiálu - pro obyvatele by měla být co nejšetrnější a nejbezpečnější.

Volba mansardových oken
Uspořádání šikmých oken ve střešeto je možné v jakékoliv podkrovní místnosti, ale zejména jsou důležité pro místnosti, kde není možné instalovat nástěnná okna, nebo pokud je množství světla z nich nedostatečné.

Šikmá okna vikýřů poskytují více světla a nezabírají plochu stěn, takže existuje více možností pro plánování prostoru.
Při výběru okna je třeba zvážit několik faktorů, a to:
- poměr plochy prosklených oken k ploše by měl být nejméně 1: 8 v místnostech vyžadujících zvýšené osvětlení (např. dětský pokoj), a v místnostech, kde není vyžadováno denní světlo ve velkém počtu (např. ložnice) - ne méně než 1:10.
- mansardové okno dává o 20-30% více světla než okno stejné velikosti.
- úhel sklonu střechy by měl být 15-90 ° okna s centrální osou otáčení, 15-55 ° - s kombinovaným otevíracím systémem, 20-65 ° - se zvýšenou osou otáčení a 35-55 ° - pro balkónová okna. Toto je zvláštní omezení, ale ne kategorické, protože existují zvláštní platy, které zvyšují sklon okna o 15 °.

Osvětlení

Zařízení VERTICAL CIRCUITS vyžaduje instalaci dodatečných konstrukcí. Kromě toho, tento druh oken, ve srovnání se svahy, dává méně světla.

Podkroví se vyznačuje širokými možnostmi z hlediska organizace přirozeného osvětlení. Ano, okna mohou být umístěna na koncích stěn, v bočních stěnách a na střeše. Někdy kombinují několik typů oken, což zajišťuje lepší osvětlení, větrání, prostorové zónovánía vytváří jedinečný vzhled místnosti. Šikmé vikýře, nastříhané na střechu, nechte více slunečního světla (požadovaný poměr odpojení světla k podlahové ploše - a dále). Pokud jsou okna umístěna pouze ve stěnách, minimální poměr je 1: 8. Pedál svítí, když "vypadá" na teplé a světlé jižní straně, stejně jako když je nutné zajistit výstup na balkon. Zvuková okna jsou nešťastnou variantou osvětlení: komplikují konstrukci střechy, což vede k finančním nákladům při instalaci a ztrátám tepla během provozu. Kromě toho dávají méně než svět.

Volba konkrétního typu okna nebo kombinace těchto oken do značné míry závisí na konstrukci střechy, rozložení podkroví a orientaci prostor na světě.

Odolnost proti povětrnostním vlivům
Jedním z nejdůležitějších parametrů pro volbu střešních oken je bezpečnost. Déšť, krupobití, nárazový vítr může být skutečnou hrozbou pro střechu pod střechou.

Dosud prakticky všichni přední výrobci podkrovních oken nabízejí výrobky s elektrickým řídicím systémem, ve kterém jsou funkce otevírání a zavírání omezeny pouze na stisknutí tlačítka na dálkovém ovladači nebo stisknutí tlačítka na nástěnném spínači.

Okna jsou navíc vybavena dešťovým senzorem, který se v případě pádu automaticky vypne. Navíc jeden senzor pro celou skupinu oken.

Okna můžete také synchronizovat se senzorem kvality ovzdušíumožní zajistit bezpečnost a zdravé klima v podkroví: když je obsah oxidu uhličitého ve vzduchu zaplaven ve vzduchu, dveře se automaticky otevřou.

Estetika podkroví

Samotný šikmý strop je ozdobným prvkem a namísto snahy ho skrývat mnoho designérů a architektů naopak zdůrazňuje neobvyklý design brusle. Aby se koleji stěny ještě více velkolepé pomůže neobvyklé rozhodnutí barev nebo dekor. Šikmé plochy se lepí tapetou, natřou a zpevní dřevem. Odvážní návrháři občas doslova obracejí interiér od špičky k hlavě, zdobí svah parketové desky a podlaha je vybarvena ve světlé barvě nebo pokrytá kobercem.


Neobvyklá nálada v podkroví poskytuje obrazy na stěnách - například malované větve, "vazba" na šikmé stěně, vypadají opravdu živě , visí nad prostorem stromů v místnosti.

Pokud má šikmá stěna lůžko, můžete tuto zónu zvýraznit elegantními svícny nebo rouškou hadříkem a vytvořit tak určitý druh porodu.

Řešení pro mansardové masy jsou v každém případě neobvyklým prostorem doslova vytvořeným tak, aby ztělesňoval vaše původní myšlenky.

Ochrana před sluncem
Záclony pro podkrovní okna slouží nejen k regulaci intenzity osvětlení (úplné zatemnění nebo ztlumení rozptylu), ale také k ochraně před teplem a také k vytvoření útulného pokoje.

Spravovat záclony, stejně jako mansardová okna, ručně nebo dálkověpomocí dálkového ovládání. V tomto případě může být zdrojem energie pro dálkově ovládané žaluzie elektřina přicházející ze sítě a solární energie (zatímco baterie je namontována přímo do záclony).

Záclony se dodávají v různých provedeních, design se neustále vylepšuje. Například, nedávno se objevil na ukrajinském trhu energeticky efektivní opona-plisse, který v létě chrání místnost před přehřátím, a udržuje teplo v zimě. Navíc může být upevněn v libovolné poloze - pouze ve spodní části okna, pouze v horní nebo střední části okna.

Kromě vnitřního příslušenství pro sluneční brýle jsou také populární externí. Patří mezi ně markýz a horské dráhy. Markýz blokuje sluneční paprsky a teplo, neomezuje pohled z okna a nezakrývá místnost. Při použití markýzu se pokojová teplota sníží o 5 ° C. Raketoplán, blokující sluneční paprsky a teplo, vytváří 100% zatmění, což snižuje pronikání tepla o 95%.

Zdroj self-made:

http://www.umeltsi.ru/