Korkové podlahy - charakteristika, výhody a nevýhody

Korkové podlahy - charakteristika, výhody a nevýhody

Korkovou podlahu používají ve svých domovech lidé, kteří si uvědomují, že toto je ztělesnění tepla a pohodlí. Například, pokud porovnáte tuto podlahovou krytinu s linoleum, laminát, pak můžete vidět řadu výhod, protože zástrčka je přímo související se stromem, to znamená, že přirozenost a šetrnost k životnímu prostředí. Kromě toho je lehký, elastický materiál s porézní strukturou. Přestože korkové podlahy mají řadu recenzí, stále si zaslouží velkou pozornost.

Obsah
 1. Obsah
 2. Korková podlaha - co to je?
 3. Korková podlaha v interiéru
 4. Plátky korkových krytin
 5. Zátky dopravních zácp

Obsah

 • Korková podlaha - co to je?
 • Korkové podlahy v interiéru
 • \ t
 • Plátky korkových krytin
 • \ t
 • Korek z korku
 • \ t

Korková podlaha - co to je?

Specialisté dřevozpracujících podniků správně používali rys korkových stromů, a to, že "kapky" kůry. Tajemství je toto: po dosažení stromu 30 let, s periodicitou 9-12 let, je možné z něj odstranit kůru bez poškození. Poté je kůra rozdrcena, zpracována, zahřívána ve speciální peci. Další - lisování pod vysokým tlakem: rozdrcená hmota se přemění na suberin, druh směsi zátek a vzduchových bublin. To je základem pro výrobu kortikální podlahy. Na vrstvě suberinu navrstvila velmi silnou vrstvu pryskyřice a dřevěného prachu, pak opět suberin.

Důležité: přední vrstva může být vyrobena z přírodních dýh, zátky, vinylu.

Korková podlaha v interiéru

Je třeba poznamenat, že v naší zemi existuje mírně negativní postoj k dopravě, což se týká například známých výrazů, například "letěl jako uzávěr lahví". Tento stereotyp však postupně ustupuje zcela nové myšlence materiálu, což je skvělý nástroj pro manipulaci s prostorem.

Zástrčka je vysoce ceněna především pro dobrý hluk a tepelnou izolaci a také dokonale absorbuje pachy. Navíc je odolný vůči domácím chemikáliím.

Široký výběr - ztělesnění všech myšlenek

Dekorační aplikace podlahy je různá, například korek vypadá skvěle v kuchyni. Podlaha, která má teplý přírodní odstín, vypadá originální: žlutá, hnědá, okrová. V závislosti na barvě nábytku si můžete vybrat i jiné barvy, světlé nebo tmavé.

Korková podlaha bude vypadat jinak, v závislosti na velikosti panelů, způsobu stohování a osvětlení. Navíc dnes výrobci nabízejí nejen tradiční texturu, ale i nejneobvyklejší barvy s jasnými inkluzemi a zajímavým designem.

Korková podlaha v kuchyni - vynikající řešení

Pokud je to obvyklé korkovou podlahou, je to jednoduché a nudné, můžete věnovat pozornost kortikální fotorámečku nebo foto parku. Samozřejmě, moderní technologie je úžasná, protože na korkovou podlahu můžete použít jinou dýhovou texturustromy To může být napodobenina dubu, borovic - všech známých plemen, stejně jako pro exotické milovníky, výrobci nabízejí originální varianty - korek se vzorem pro americký ořech, pod zebra, pod rosewood. Je zajímavé, že pokud je kortikální podlaha uzavřena palubou, získá se efekt podlahy z pole a také zátka úspěšně napodobuje kámen, písek a oblázky.

Ve fórech pro opravy a stavebnictví se obaly z korkových podlah někdy dostávají do záporných hodnot, i když převážná většina je stále pozitivní. To znamená, že zklamání je způsobeno chybným materiálem nebo chybami v instalaci.

Fotopolymer korku - originalita a jedinečnost

Můžeme říci, že pozitivní recenze kortikálního pole mají v zásadě následující výklad: „hlavním plusem je teplo, například na rozdíl od laminátu, který chladí. Je hezké chodit na bosé nohy, ale je to také užitečné. Na korku se hromadí méně prachu a dětské pelety nezanechávají stopy. A pokud se nábytek koupí ke koupi plstěných příloh, promáčknutí nebude vidět.

Plátky korkových krytin

\ t

Hlavní výhody zátek přímo souvisejí s vlastnostmi materiálu, a to s pórovitostí struktury: pokaždé se zapečetí, naplní směsí kyslíku a dusíku.

Taková struktura poskytuje korek s pružností, lehkostí a pružností.

A nyní o podrobnostech čtěte:

 • korková podlaha je teplá na dotek, protože pomalu absorbuje teplo přicházející z lidského těla. To nelze říci o dlaždice, kuličky, linoleum;
 • jsou vynikajícízvukotěsné parametry - kortikální nátěr je dobře "umlčený" hluk v areálu. Například, pokud sousedé stěžují na hluk, hloupost ve vašem bytě, uspořádání kortikální podlahy je optimální řešení;

Důležité: a pokud vaši sousedé vydávají hluk zespodu, nelze očekávat mimořádný účinek kortikální podlahy.

 • odolnost proti deformaci - lze říci, že má regenerační účinek: promáčknutí z nohou nábytku po permutaci se rychle stává původní formou;
 • Kromě ochrany před škodlivým zářením, včetně radioaktivních, je ekologická šetrnost nepopiratelnou výhodou. Je prokázáno, že korek snižuje vliv hepatotoxických zón, což je jen velká výhoda;
 • protiskluznost - přítomnost této vlastnosti znamená, že zátku lze použít na schodech, ve veřejných prostorách;
 • hygieničnost - korkové nátěry nevyžadují zvláštní péči: v případě znečištění je třeba je prát hadříkem nebo použít vysavač.

Důležité: snadná péče je způsobena antikondenzačními vlastnostmi trubky: vzniká méně plísně, koroze není pozorována, materiál je chráněn před parami.

 • antialergenicita - prach se na korkové podlaze neshromažďuje: zmírňuje život alergických lidí, proto je tato podlahová krytina široce používána například v lékařských slokách;
 • ortopedický dopad - vynikající amortizační rychlost snižuje zatížení páteře, na nohách při chůzi;
 • Dlouhověkost - v závislosti navlastnosti povlaku, výrobci poskytují záruku provozu 10-20 let.

Dopravní zácpy

Samozřejmě neexistují žádné dokonalé materiály, a proto má kortikální povlak určité nevýhody:

 • vysoké náklady - kvalitní korek z celé dýhy je drahý. Například, pokud se divíte, kolik stojí korková podlaha, je třeba poznamenat, že cena může být vyšší než parkety nebo laminát. A pokud do částky přidáte náklady na stohování a další materiály, získá se kulatý údaj;
 • bobtnání pod vlivem nadměrné vlhkosti, plovoucí korková podlaha může odfouknout. Důvodem tohoto jevu je otok MDF, který je základem pokrytí. Proto je nežádoucí používat korek v koupelně a podobných prostorách;
 • špatná pevnost v tahu “- i když se korek vyznačuje dobrou odolností proti deformaci, má strach z podpatků, kolíků koček, ostrých kovových nohou nábytku;
 • nepříjemnosti spojené s nátěrem - samotná zátka je poměrně drsná, takže ji musí zakrýt v různých skladech. Existuje riziko dvou extrémů. Nejprve se jedná o nátěr s vysokým koeficientem tření nad podešví ponožek, měkkých domácích pantoflí. Zadruhé, pokud je koeficient tření velmi nízký - podlaha z korkové podlahy je kluzká.

Ukazuje se, že výhody a nevýhody tohoto pokrytí jsou relativní: u některých vlastností jsou významné, zatímco jiné neznamenají vůbec nic. Proto při nákupu by se měl řídit osobní názor - korková podlaha má plusy a minusy, ale jsou individuální pro každého kupujícího.