Kotle na pece, můžete to udělat několika způsoby

V době nachlazení je otázka vytápění prostor akutní. Je nutné vytápět místnosti v chatkách, dílnách, průmyslových zařízeních pro všechny tyto místnosti, dokonale vyhovujících kotlích na pece, protože často nemají centrální vytápění. Použití typické trouby nemá požadovaný účinek.

Konstrukce sporáků

Motýli se skládají z ocelového pouzdra připomínajícího sud, dvoupodlažní pec, trubky. Celkem je instalováno několik trubek, z nichž některé jsou umístěny nahoře, jiné níže. Zachycení studeného vzduchu se provádí pouze ve spodní trubce. Poté, co se ohřeje a vstupuje přes horní potrubí přímo do topné místnosti.

Typické pece jsou schopné ohřívat asi 5 m 3 metrů krychlových. za 60 sekund, a boilerman po stejnou dobu zobrazuje asi 50 m. metrů krychlových. horký vzduch Tento všestranný design kamna umožňuje ohřívat obrovské místnosti. Z těchto úvah vyplývá, že bunkry jsou účinným topným zařízením.

Pokud instalujete kamna v dílně, v chalupě nebo v garáži, pak tyto malé místnosti budou moci koupit pohodlnou teplotu za pouhých 25 minut. Díky této kvalitě jsou kotle často nakupovány. Bohužel, toto zařízení není příliš levné, což naznačuje, že výroba pece buffalo vlastními rukama. Spotřební díl bude minimální.

Výhody pecí

Kotelna díky své konstrukci má mnoho pozitivních vlastností:
1. Rychlost vytápění místnostipoměrně vysoká.
2. Snadná instalace návrhu.
3. Možnost vybudování účinného systému vytápění pro různé prostory.
4. Nízká spotřeba tuhých paliv.
5. Služba nevyžaduje mnoho úsilí.
6. Povrch není silně zahříván, a proto je nepravděpodobné, že by s ním došlo k popálení.
7. Tento typ pece s otevřeným ohništěm dosahuje vysoké účinnosti přibližně 70%.

Princip činnosti pece

Motýli se často srovnávají s kamny vybavenými plynovým generátorem. Oba typy pracují na stejném principu: v procesu spalování pevného paliva byly v ejektorech tvořeny plyny. Právě v tomto místě konečně vyhoří.

Vzhledem k tomu, že trubky dostávají poměrně chladný vzduch, ale je již teplý nebo dokonce horký, může být maximální teplota až 120 stupňů, pak konvekce. Ale s tímto není žádné sušení vzduchu.

Buvol může pracovat ve dvou režimech. První se taví. Během provozu pece jeho teplota rychle roste a vzduch se zahřívá během několika minut. Druhým režimem je zplyňování. Při práci v tomto režimu se zahřívání místnosti provádí rovnoměrně. Toho je dosaženo pomalým rozkladem pevných paliv. Tento režim je možný pouze tehdy, když je dříví před odmítnutím naplněno palivovým dřevem. Klapka by měla být v této poloze tak, aby kotle dostávaly minimální množství vzduchu. V tomto případě bude teplota výstupního vzduchu na úrovni 55 stupňů. Záložky palivového dřívípo dobu 12 hodin nepřetržitého ohřívání místnosti. Procento vyhoření bude 90.

Kotle pro stavitele

Konstrukce této trouby je velmi podobná konstrukci buržoazní. To je způsobeno konvekcí. Na úkor tohoto čaroděje se rozhodnou vyrobit pec boilermenu vlastníma rukama. To vyžaduje určitý nástroj a určité znalosti.

Při hledání materiálu mohou nastat malé problémy. Je těžké získat žáruvzdornou ocel typu kotle. Dobrou možností by mohl být kotel na ohřev vody, který pracuje na takovém palivu jako uhlí. Jeho cena nebude velká. Ale lépe, všechno stejné, koupit ocelový plech.

Než začnete nakupovat materiál, musíte spočítat ekonomické přínosy výroby buldozerů vlastníma rukama. Pokud existuje významná výhoda, neměli byste zpozdit a postupovat rychleji.

Vezměte starý kotel a vyřízněte malý otvor na boční stěně níže. To bude místo, kterým vzduch pronikne do pece. V tomto případě bude kotel umístěn vodorovně. Na svém těle musíte udělat další díru, ale pouze shora. Tím se v místnosti objeví horký vzduch. K již vyříznutým otvorům na obou stranách svařované trubky ve stejném množství.

Uvnitř kotle je nutné instalovat potrubí, které pomůže spálit zbývající vzduch. Je nutné udělat ještě jeden otvor v přední části kotle. Jedná se o vratovou klapku, jejímž prostřednictvím bude kotel nabíjet tuhá paliva.

Pece z improvizovaných materiálů

Nejprve připravíme potřebné materiály a nástroje. Pro základnu potřebujete nádobu, například sud. Hlavními požadavky jsou pevnost stěn a velikost. Také potřebujete palcovou trubici: můžete použít jednu délku 2 m nebo dvě 1 m. Další malý kus trubky asi 15 cm v průměru asi 7 cm. Další potřebou je roh o délce 1 m a plechy o tloušťce asi 2 mm, ale ne méně. První list je potřebný k vytvoření základny střechy a druhý k některým částem, které budou muset být přivařeny k tělu.

Zaprvé, válec se umístí do vodorovné polohy a přivaří se k němu nohy. K tomu použijte roh, který je rozdělen na 4 stejné části.

V horní části válce je nutné svařovat dvě kovové desky, které by měly být mírně pod úhlem a směřovány dolů. Potrubí by se mělo ohýbat, instalovat v horní části budoucích buldozerů a poškrábat pomocí svařovacího stroje. Poté, co potřebujete svařovat kusy kovu na vnější straně trouby. Musíte je umístit do šachu. Celé tělo je tak nacpané, aby se dostalo nějaké krabice. Pouze část, která bude sloužit jako otvor pro pokládání dřeva, zůstane otevřená.

Tímto způsobem se řezají bulharské díry ve dřevě. Že byli v zadní dolní části a přední horní. Jako výsledek, oni jsou lokalizováni na digogals. Výsledná pec má vynikající účinnost asi 80%, ale vypadá velmi zvláštně.