Koupelna fanoušci - Jak vybrat a nainstalovat?

Jedním z nejdůležitějších místností v bytě je koupelna. Při plánování oprav je velmi důležité přemýšlet o tom, jak dojde k odtoku vlhkého vzduchu. Moderní modely ventilátorů mohou snadno zvládnout úkol, rychle a kvalitativně řešit problémy s vlhkostí, navíc jsou atraktivní a na vnější straně atraktivní, snadno se vejdou do každého interiéru koupelny.

Když jsou prováděny vodní procedury, často se stává, že zrcadla jsou změkčená a vytvoří se kondenzace. To naznačuje, že ventilační systém nemůže plně plnit úkoly a je nesmírně důležité získat ventilátor pro místnost. Instalací se domácí spotřebiče a nábytek ušetří před poškozením a hnilobou a všichni členové rodiny obdrží čistý vzduch.

Obsah
 1. Typy ventilátorů pro domácnost
 2. Další funkce ventilátoru
 3. Co potřebujete, aby fanoušek pracoval?
 4. Důležité tipy před zakoupením ventilátoru
 5. Možnosti připojení odsávače pro domácnost k elektřině
 6. Montáž a vlastnosti
 7. Závěr - co koupit?

Typy ventilátorů pro domácnost

\ t

Odsavač nebo ventilátor pro domácnost je instalován v koupelně s přístupem do ventilačního potrubí.

Stávající prostory pro instalace a různé typy modelů. Jsou stěnové a stropní - odstředivé a axiální.

K dispozici jsou většinou instalované spotřebiče v koupelněaxiální zařízení. Vrtule s lopatkami je umístěna na ose elektromotoru. Vzduch je absorbován vpředu, prochází zařízením a zhasne.

Plasty se používají pro výrobu, hmotnost zařízení je poměrně malá a instalace je velmi jednoduchá. Instalují své vzduchové kanály nebo volné otvory, které mají horizontální průřez větší než tři metry, a také mají malý aerodynamický odpor.

Je mnohem obtížnější zvolit ventilátor v koupelně, pokud je problém s větracím potrubím, například je zapomenut nebo má větrací systém s velkou délkou.

V tomto případě může být výkon, který poskytuje nástěnný axiální ventilátor pro výrobu vzduchu, nedostatečný, takže použitý odstředivý ventilátor se skládá ze dvou hlavních částí: turbíny se šnekem a tělesa. Tento design má své výhody: snadnou údržbu, tichou práci a vysoký výkon.

Další funkce ventilátoru

Moderní technologie nabízejí nový typ ventilátoru - „inteligentní“ model. Podívejte se tedy na nové modely a vyberte si zařízení. Kvůli některým funkcím se ventilátory značně rozšiřují.

Konkrétně:

 • Časovač. Na základě instalovaného programu, jakmile se odpojí napájení, ventilátor pokračuje v provozu po dobu 2 až 30 minut. To je vhodné, když je zařízení vybaveno časovačem, připojeným k napájecímu zdroji pomocí světelného spínače nebo jinými typy připojení.
 • Snímač pohybu. Ventilace se aktivuje automaticky, jakmile se lidé objeví uvnitř, funguje přesně tak, jak je nastaveno časovačem.
 • Hydrostat. Jinými slovy, je to ventilátor pro koupelnu, který má čidlo vlhkosti. Pokud je místnost poněkud vlhká, potřebuje k tomu funkci. Po dosažení naprogramované hodnoty vlhkosti ve vzduchu se přístroj zapne.
 • Trvalé větrání. Pokud je zvolen tento režim, provoz ventilátoru je prováděn při minimálních otáčkách, zatímco je zvýšena vlhkost, čímž se spustí přepnutí na maximální provoz.
 • Hodiny. Přední panel přístroje může být opatřen voličem indikujícím čas. Díky této funkci mohou všichni, kdo milují duše, snadno sledovat průběh času bez jakýchkoliv problémů a neskoro na věci.
 • Stává se, že jediné místo v místnosti, kde může být ventilátor umístěn, je blokováno kapkami vody. V takovém případě je ideální použít modely s kódem IPx4, což znamená, že zařízení má zvýšenou ochranu proti postříkání v jakémkoli směru.
 • Zpětný ventil neumožňuje průchod vzduchu z výfukového potrubí do koupelny ani při vypnutém zařízení. Pohodlná funkce v případech, kdy je celý prostor bytu jednotným společným kanálem ventilace. Díky instalaci takových zařízení neuniká zápach jedné místnosti do sousedního prostoru. Většina modelů nabízených na trhu, kombinovat několik typů modelů, nejčastěji: zařízení, vkterý má časovač, funkci ochrany proti postřiku a také je vybaven hydrostatickým a pohybovým senzorem. Takové high-tech modely jsou však mnohem dražší než standardní modely.
 • Co potřebujete, aby fanoušek pracoval?

  Je třeba vzít v úvahu několik důležitých faktorů, aby mohl fanoušek plnit své povinnosti kvalitativně:
 • Normálně fungující ventilační potrubí. Pokud je ucpaný, přístroj nemůže nic pomoci. Chcete-li provést kontrolu, stačí, aby osvětlený zápas na větrací otvor. Když se oheň snaží naklonit k mřížce, všechno je v pořádku, pokud se plamen nepohybuje, jsou problémy a nezbytné čištění kanálu.
 • Při odsávání vlhkého vzduchu přístroj nahradí nový. Je velmi důležité, aby pod dveřmi byla velikost štěrbiny asi 2 cm, jinak nebude větrání.
 • Je nesmírně důležité, na základě všech vlastností zařízení, vyzvednout potřebné.
 • Důležité tipy před nákupem ventilátoru

  Většina lidí se samozřejmě zajímá o to, jak správně zvolit přístroj.

  • Je nutné určit velikost koupelny.

  Měření plochy místnosti a výšky stropu. Chcete-li být jasnější, například můžete mít šířku 2 m, délku 4 m, výšku 2,7 m.

  Objem se vypočítá vynásobením čísel, tj. 21,6 m3.

  • Po použití speciálního vzorce se vypočítá požadovaný výkon.

  Výsledný objem musí být vynásoben množstvím výměny vzduchu v láznimístností. Frekvence výměny vzduchu - to je kolikrát kolik změn vzduchu v koupelně za jednotku času. Co se týče sprchy nebo vany, indikátor je v rozsahu od 3 do 8. Proto je 21,6x3 = 64,8 (lepší až do 65), tato hodnota je považována za minimální. 21,6х8 = 172,8 (zaokrouhleno na 175), tato hodnota bude maximální pro výkon zařízení.

  Je lepší stále volit silnější fanoušky, kteří budou rychle aktualizovat vzduch, nezasahovat do volného dýchání.

  • Bezpečnost.

  Toto je velmi důležitý ukazatel, protože koupelna a sprchový kout mají vždy vysokou vlhkost. Mělo by se pamatovat, když je za těchto okolností zařízení vybráno. Je lepší zvolit modely s nízkým napětím, protože vlhké prostředí přispívá ke zlepšení vodivosti proudu. Optimální napětí pro zařízení je 12-24 V.

  • Hladina hluku.

  Každé odsávací zařízení v koupelně má hladinu hluku, proto je žádoucí dát přednost těm modelům, které mají zvýšenou úroveň pohodlí a samotný design naznačuje snížení.

  • Připojení k síti

  Úroveň pohodlí zařízení ovlivňuje nejen jeho funkční schopnosti, ale také způsob začlenění. Při výběru musíte důkladně porozumět a zvážit všechny „proti“ a „pro“, protože v případě neúspěšné kombinace není vždy možné všechno opravit.

  Možnosti připojení digestoře pro domácnost k elektřině

  Některé moderní modely mají přepínače zabudované do vlastního pouzdra.Nejčastěji se jedná o šňůru, která vychází z pouzdra a zapíná nebo vypíná zařízení, stačí jen skočit. Tento typ modelu však nemusí být vhodný ve všech případech a v místnostech, protože většina spotřebičů je instalována pod stropem nebo na jiném těžko přístupném místě, včetně prostoru nad vanou nebo toaletou.

  Když je oprava stále v pořádku a tento typ zapnutí zařízení je nejvhodnější, můžete použít další jistič v místě, kde by bylo vhodné k tomuto modelu vést elektrický vodič a jemně jej zakrýt pod budoucím obložením.

  Může to být takové řešení - jakmile koupelna obsahuje světlo, přístroj se zapne ihned po vypnutí - ventilátor je vypnutý. Zde jsou však jejich nevýhody:

  Pokud není doplněk, jako je Timer, zařízení nemá vždy dostatek času na obnovení vzduchu až do konce.

  Když jdete v noci do koupelny, můžete probudit členy rodiny se zvukem pracovního ventilátoru.

  Pokud místnost nevyžaduje dodatečné větrání a ventilátor je vyžadován pouze po přijetí vody, může být připojení odsávače namontováno na samostatný vypínač před vstupními dveřmi do koupelny. Dostatečně pohodlné, když má dva klíče - jeden pro světlo, jeden pro pracovní kapotu.

  Při připojování k síti věnujte velkou pozornost dodržování všech bezpečnostních opatření. Než to uděláte, musíte se ujistit, že napájení je mimo síť. ProZajištění spolehlivějšího spojení kontaktů vodičů je lepší použít svorkovnice místo "zkroucení".

  Montáž a jeho vlastnosti

  Aby bylo přistání husté, je důležité zvolit ventilátor, který postupuje od otevření ventilačního kanálu. Jeho průměr je často 150, 125 nebo 100 mm.

  Celé nastavení přístroje nebude trvat déle než čtvrt hodiny.

  Postup:

  • Přední kryt zařízení je odstraněn.
  • Je nutné použít silikon nebo speciální kompozici polymerního lepidla na plochu zařízení přiléhající ke stěně. Vzhledem k tomu, že plastové ventilátory mají nízkou hmotnost, je takové upevnění dostačující.
  • Konstrukce je pevně přitlačena ke stěně po dobu 60-120 sekund.
  • Přední kryt je zajištěn šrouby, které jsou častěji obsaženy v soupravě dodané s přístrojem.
  • Aby bylo možné plně chránit proti možnému proniknutí hmyzu do bytu, musí být před instalací předního krytu instalována síť proti komárům.

  Jakmile byly zkoumány všechny nezbytné vlastnosti, výhody a nevýhody, jsou vybrány nezbytné funkce, které by zařízení mělo vlastnit, můžete provést nákup. Neměli byste šetřit na výběru cenného zařízení, které bude sloužit věrně a skutečně, chrání všechny členy rodiny před vznikem bakterií ve vlhkém prostředí, stejně jako nábytek samotný a pokrytí koupelny z hub a plísní. Nejlepší je zastavit výběr osvědčených a známých značek, které nejsou prvním rokem práce v této oblastinabídnout velkou příležitost vybrat si každého zákazníka, najít individuální přístup.

  Nezapomeňte, že instrukce, která obvykle přichází se zařízením, která obsahovala popis v rodném jazyce. Pokud v něm není ruština, je možné, že tento výrobek může být nelegálně dovezen do Ruska. V důsledku toho může vytvářet další problémy nejen při provozu, ale i při opravách tohoto zařízení. Je nepravděpodobné, že tyto položky budou mít vysokou kvalitu a budou moci trvat dlouho.

  Závěr - co koupit?

  Je tedy zřejmé, že přítomnost ventilátoru v koupelně je spíše nutností než konvencí, protože většina domů a bytů, konkrétně koupelen v nich, vyžaduje dodatečné větrání, protože mají vysokou vlhkost. Vzhledem k velkému objemu společností, které se podílejí na výrobě těchto domácích spotřebičů, si každý může vybrat zařízení pro své vlastní potřeby a potřeby, které má jiný typ spojení, začlenění a práce.

  Taková technika pomůže udržet koupelnu v lepším stavu po mnohem delší dobu než její nepřítomnost. Příliv čistého ovzduší a vytěsňování vlhkosti má příznivý vliv na celkovou situaci v místnosti a zdraví domácností, což je přesně to, co nelze zachránit, protože si za žádné peníze nekupujete zdraví a kvalitní a spolehlivý ventilátor je zcela možný s přihlédnutím ke všem nezbytným podmínkám. faktory, které vám pomohou učinit správnou volbu.