Koupelna kachlová léčba - foto, video, doporučení

Dnes, dekorace koupelny s dlaždice není neobvyklé. Jedná se o velmi běžný způsob, jak obrátit koupelnu. Můžete to udělat vlastníma rukama. Použijte pokyny v tomto článku. Určitě vyjdete a výsledek jistě potěší.

S takovými možnostmi zpracování se můžete také seznámit - například dekorace koupelny z PVC panelů nebo stylově barevné stěny. Udělejte je ještě jednodušší.

Článek obsahuje popis čtyř hlavních fází zpracování, jakož i video instrukci.

Úprava koupelnových dlaždic

\ t
Obsah
 1. Kroky úpravy koupelnové dlažby zahrnují:
 2. Plán, kterým budeme organizovat práci
 3. Seznam materiálů, které mají být zakoupeny předem:
 4. Příprava na dokončení koupelny s dlaždicí
 5. Úprava obkladů a dlažeb
 6. Stěrkování keramických kloubů dlaněmi
 7. Vybavit koupelnu obkladačkou

Kroky v úpravě koupelnové dlažby zahrnují:

 • příprava požadovaného nástroje a nákup materiálu;
 • výpočet požadovaného množství materiálu;
 • návrhy a dokončovací práce na zpracování stěn s obkladačkami;
 • spárovací stehy.

Pokud je vaším účelem - udělat krásnou a kvalitativní opravu v koupelně, jako hlavní zpracování keramických obkladů, není nutné najmout brigádu profesionálních stavitelů. Doporučujeme spoustu ušetřit tím, že vše uděláte sami a utratítenějaké síly a peněz. Tato práce nevyžaduje speciální stavební dovednosti. S ním zvládne i amatér.

Plán organizace práce

\ t

První věc, kterou změříme, je náměstí u každé zdi. Chcete-li to provést, vynásobte výšku šířkou. Získané ukazatele musí být stanoveny. Jsou potřebné při návštěvě obchodu.

Při nákupu dlaždice, zvažte, že je třeba nahradit několik dlaždic. Mohou mít čipy nebo jiné vady. V procesu zdiva je můžete poškodit nebo dokonce zlomit. Proto je nutné nakupovat materiál se zásobou. Někde vo 10% více nežplánovaného objemu. Dlaždice se prodávají ne po kusech, ale počítají metry čtvereční.

Věnujte pozornost takovému faktoru, jako je shoda odstínu v dlaždicích. Chcete-li to provést, koupit dlaždice z jedné sbírky. Co by dodalo výzdobu koupelně je koupit vzorované dlaždice. Moderní trh stavebních materiálů nabízí obrovský výběr.

Keramické dlaždice

\ t

Povrchová úprava je doporučena speciálním profilem dlaždice. Profil se počítá v běžících metrech nebo kusech, jakož i dalších doplňkových materiálech.

Při nákupu keramické dlažby se ujistěte, že jste zkontrolovali číslo šarže od výrobce na obalu. U stran, které se liší daty vydání, se mohou stejné dlaždice výrazně lišit.

Věnujte pozornost drobnostem, abyste nemuseli trávit čas hledáním a nákupem. Je lepší koupit všechno hned.

Při volbě výrobce dlaždic mějte na paměti, že výrobky rusképrodukce se často liší velikostí. A dlaždice dovážených výrobců, navzdory absenci těchto odchylek, jsou podstatně dražší než naše. Proto se často musí zvolit domácí dlaždice. Ale mezi našimi výrobci lze nalézt možnosti.

Seznam materiálů, které mají být zakoupeny předem:

 • dlaždice v požadovaném množství;
 • lepidlo na obkladačky (o objemu se poraďte s pracovníky obchodu);
 • speciální zubová špachtle pro aplikaci roztoku (lepidlo);
 • zapojení švu po dokončení balení;
 • gumová špachtle;
 • příčky a malé plastové klíny pro nastavení spár;
 • řezačka dlaždic - řezané dlaždice;
 • , samozřejmě, trivia: ruleta, úroveň, schopnost řešení, tužka.

Příprava na dokončení koupelny s dlažbou

Uvažujme o tom, že i když dokončení koupelny s dlažbou není příliš náročná práce, po ní je spousta nečistot. Proto je nutné pokrýt nábytek a instalatérské práce předem, aby se zabránilo kontaminaci. Můžete použít speciální polymerový film (pro koupel), pokud to samozřejmě nechcete nahradit. K upevnění fólie můžete použít pásku. Mixer a jeřáb lze uzavřít kartonovými krabicemi. Při dokončování koupelny s dlažbou, nejpotřebnější a nezbytný nástroj, který může být potřebný - úroveň budovy.

Příprava na dokončení koupelny s dlažbou

Stěny, pokud mají praskliny, nebo nejsou ideální - je třeba omítky nebo sádrokartonové desky.Pro estetiku je možné uzavřít komunikaci.

Při přípravě použijte hladinu k natažení pevného pásu podél jedné stěny. Tato linka se provádí od druhé řady dlaždic. A jak přesně bude tato kapela aplikována, závisí počáteční výsledek dokončovacích prací.

Na stěnu pokrytou lepkavým roztokem je třeba položit dlaždici. Prodává se jako suchá směs. Smíchá se s vodou a do homogenity se míchá elektrická vrtačka se speciální tryskou. Při nákupu lepidla ve stavebním supermarketu si přečtěte návod k použití. Pokud je lepidlo příliš vzácné - bude odtok na stěně, ale tlustý začne vypadávat z ní. Dodržujte všechny potřebné proporce.

Úprava obkladů a dlažeb

\ t

První řada dlaždic níže je ponechána prázdná a my začneme uzavírat druhou. Připravte stěny - měly by být vyrovnány a opatřeny nátěrem. Přečtěte si, jak zarovnat stěny ve vaně v našem článku. Použijte dříve nakreslenou čáru. Špachtle se zuby, připravený roztok naneste na zeď. Řešení není aplikováno na dlaždici samotnou. V každém případě to odborníci nedoporučují. Pokud není zubová špachtle - použijte obyčejné. Velikost je lepší zvolit průměr. Když přidáte dlaždice na zeď - netlačte na to, můžete rozdrtit. Použijte "kříž", aby švy vypadaly úhledně a vyrovnaně. Měly by být také zakoupeny předem v každém specializovaném obchodě. Šířka spár by neměla být větší než několik milimetrů.

(77 )

Pro vyrovnání vzdálenosti mezi dlaždicemi stojí za to koupit speciální "klíny". Musí být použity ihned po vložení dlaždice. Můžete si je koupit v každém specializovaném obchodě v oddělení zpracování.

Nezapomeňte zkontrolovat horní řádek dlaždice pomocí úrovně. Ujistěte se, že linka je rovná a není posunutá. Ovládejte tento okamžik.

Rohy by měly být prováděny se zvláštní přesností. Dlaždice musí být přeříznuta. Můžete použít řezačky dlaždic. To vám umožní snížit dlaždice tím, že minimální úsilí. V jeho nepřítomnosti přijde obvyklý bulharský jazyk.

Někdy lze problém vyřešit pomocí běžných kleští. Mohou zlomit požadovaný kus.

Tyto jednoduché pomůcky mohou být užitečné při manipulaci s nestandardní koupelnou.

Stěrkování keramických kloubů dlaněmi

Po položení dlaždice je nutné spoje očistit od lepidla. Následují švy. K tomu je třeba na dlaždici v oblasti švu použít spárovací tmel. Přeprava by měla být zakoupena předem ve stavebním supermarketu. Tření spojů je nezbytné nejen pro hydroizolaci, pomocí které konečný výsledek vypadá velmi esteticky krásně. Jakmile je dlaždice vysušena, měla by být jemně opláchnuta teplou vodou.

Po dokončení všech prací se stěny očistí od zbytků lepidla a směsi pro tření, vaši koupel neznáte. A skutečnost, že jste udělali všechno dílo sami,jen potěší vás a překvapí vaše blízké.

Vybavení koupelny dlažbou

(103 ) 113] ,]