Koupelna Umyvadlo Velikost. Pravidla výběru

Koupelna je místo, které by mělo být nápomocné a zvýšit vaši náladu po těžkém ranním probuzení. A tak, že se lázeň nestane dodatečným dráždivým faktorem v časných ranních hodinách, měla by se svým designem kombinovat, nabít energií barvy a vhodně zvolenou instalatérskou prací.

Zboží, bez kterého není koupelna - umyvadlo. Ona přitahuje vypadá ne méně než zrcadlo, tak to je na její volbě přijít s velkou péčí. Umyvadlo by mělo organicky zapadnout do celkového designu koupelny a mělo by se pohodlně používat. Výhodou dnešních výrobců, že výrobci instalatérů nabízejí širokou škálu umyvadel, se liší: tvarem, texturou, velikostí, barvou, designem a způsoby upevnění. Obrovská škála modelů tohoto typu instalatérství umožní každému najít svou dokonalou shell. Ale co je nejdůležitější, při výběru shell se zaměřit na velikost, protože to bude záležet na nich, aby byly pohodlné během jeho provozu.

Obsah
  1. Jaké jsou velikosti umyvadla?
  2. Šířka skořepiny
  3. Hloubka skořepiny
  4. Výška skořepiny

Jaké jsou velikosti umyvadla?

Neexistuje žádná jasná klasifikace velikostí skořápek, avšak mohou být podmíněně rozděleny na:

  • jsou instalovány mini dřezy nebo kompaktní, často v šatně;
  • standardní umyvadla;
  • rozšířené varianty skořepin (tandem dvou umyvadel nebo kombinované s deskou stolu);
  • Exkluzivní modely skořepin jsou vyráběny na zakázku.

Když jdete do obchodu za dřezem, nesmíme zapomenout provádět měření tohoto místa v koupelně, kde je plánováno umístění tak, aby nedošlo k frustraci, že zakoupený model nezapadá do interiéru ve velikosti.

Šířka dřezu

Nejvhodnější je použití skořepin, jejichž šířka není menší než 55 cm. Kompaktnější varianty skořepin, široké 35-45 cm, nejsou vhodné pro běžné mytí, ale pouze pro ruční mytí a různé technické potřeby. Tyto malé misky dokonale šetří prostor a organicky doplňují interiér koupelen s komplexní konfigurací a koupelnami s velmi omezeným prostorem. Jejich modely mohou být úhlové a nástěnné.

Standardní šířka skořepin, která nepřesahuje 65 cm, zajistí pohodlné praní, po kterém není nutné stírat sprej ze stěn nebo kaluží z podlahy. A podložky větší šířky by neměly být instalovány ve standardních koupelnách, protože nepřinesou zvláštní pohodlí, ale pouze "jíst" vzácný prostor.

Pokud se opravdu chcete umýt společně nebo ve velké rodině, je to jen potřeba ušetřit čas, pak si můžete vybrat dvojité umyvadlo. Hlavní věc je zvolit tak, aby obě podložky nebyly tlačeny lokty, proto by vzdálenost mezi středy umyvadla měla být alespoň 90 cm.

Šťastní majitelé prostorných koupelen si mohou dovolit rozšířené dřezy v kombinaci s deskou stolu, jejíž šířka může být 150 sm.

Hloubka skořepiny

Tento parametrTaké to stojí za to nezanedbávat, vybírat perfektní shell z "moře" modely, které stojí v pozoruhodných řadách v obchodě. Pohodlné umyvadlo pro pravidelné hygienické mytí by mělo mít hloubku nejméně 48 cm a ne více než 61 cm. Ne nutně měření hloubky pravítka, stačí se dostat blízko u dřezu, vytáhnout ruku a zjistit, kde to skončí: pokud ve středu dlaně nebo na špičkách prstů, pak můžete bezpečně vzít.

Výška skořepiny

\ t

Pokud byla tato výhoda udělena skořápce, která byla zabudována do obrubníku nebo instalována na podstavci, bude její výška velmi důležitá. Standardní výška stanovená výrobci se pohybuje od 80 do 85 cm, nelze však říci, že ideálně splňuje antropometrické lidské požadavky. Pro zajištění pohodlí manžela při mytí by měl být dřez instalován ve výšce 94-110 cm od podlahy a pro ženy se vejde výška od 81 cm do 92 cm. Použitím jednoduchých pravidel aritmetiky získáme průměrnou hodnotu nejvhodnější výšky želvy - 86-93 sm.

A pro malé rodinné příslušníky - děti, může být "dospělý" dřez vhodný s pomocí nízké, a co je nejdůležitější, stabilní stolice.

Správná velikost umyvadla je klíčem k pohodlnému použití v koupelně.