Koupelna v dřevěném domě - správné nastavení + Video

Koupelna v dřevěném domě je uspořádána podle určitých pravidel. Pokud je budete následovat, nebudou v této místnosti žádné negativní jevy spojené s vysokou vlhkostí.
Obsah
 1. Požadované nástroje a materiály
 2. 1 Vlastnosti uspořádání koupelen v dřevěných domech
 3. 2 Hydroizolace koupelen bez ní!
 4. 3 Pokyny pro uspořádání podlahy v koupelně - vše je jednoduché
 5. 4 Hydroizolace a povrchová úprava stěn a stropů - a to není problém pro domácího mistra!

Potřebné nástroje a materiály

\ t

Svítilna

Aquasol

Sešívačka

Deska čipová

Izolace válcováním

Beton Pisco

Keramické dlaždice

Primer

List sádrokartonu

Geomříže

Zobrazit vše

Obsah

 • Vlastnosti uspořádání koupelen v dřevěných domech
 • Hydroizolace koupelen bez ní v žádném případě!
 • Pokyny pro pokládání podlahy v koupelně - vše je jednoduché
 • Hydroizolace a povrchová úprava stěn a stropů - a to není problém pro domácího mistra!
 • 1 Charakteristiky uspořádání koupelen v dřevěných domech

  U mnoha ukazatelů nemá strom stejné hodnoty mezi všemi moderními a tradičními stavebními materiály. Má velmi atraktivní vzhled, poskytuje nádherné mikroklima v každé místnosti, charakterizovanéjedinečná ekologie. I dnes jsou obytné domy ze dřeva poměrně populární, a to navzdory obrovskému sortimentu umělých stavebních materiálů, které jsou proslulé vynikajícím výkonem.

  Před 25-30 lety bylo téměř nereálné mít v dřevěném domě trvanlivou a pohodlnou sprchu (koupelnu). Nyní tento problém prostě neexistuje.

  Inovativní stavební technologie a moderní materiály usnadňují výrobu nádherných duší v dřevěné konstrukci. Musíme vzít v úvahu pouze některé specifické nuance provádění takového projektu.

  Nádherná sprcha v dřevěné konstrukci

  Především je nutné správně provést výpočet překrytí koupelny. Zde je třeba vzít v úvahu, že lázeň váží podstatně více obyčejného nábytku. A když se naplní vodou, její hmotnost se zvýší. Nezapomeňte přidat k nákladu na podlaze v koupelně a váha vykoupat člověka.

  S přihlédnutím ke všem výše uvedeným skutečnostem, a to i velmi daleko od stavby lidí, je zřejmé, že překrytí v sanitárních zařízeních musí být vypočítáno co nejúplněji. Při navrhování podlahových základen pro koupelnu vlastníma rukama musíte nutně:

  • zmenšují krok paprsků a zvětšují plochu jejich průsečíku;
  • zvýšit (přibližně 25% ve srovnání se standardními projekty pro jiné prostory) tloušťku překrytí.

  Kromě toho odborníci doporučují, aby se v dřevěných lázních vyrobil konkrétně šroub z betonu, který můžete pozdějiprovede zvolenou povrchovou úpravu. Pokud neberete v úvahu tato doporučení, bude podlaha v koupelně v její výšce výrazně odlišná od základny ostatních místností.

  V této souvislosti je nutné specificky vytvořit výškový rozdíl - snižte centimetry o 20-30 nosníků podlahy v prostoru pro přijímání vodních procedur. To vám dává možnost kvalitně uspořádat betonový podklad a ošetřit jej prakticky jakýmkoliv povrchovým materiálem, který se vám líbí. Hlavní věc je, že má speciální vlastnosti, které umožňují provoz při vysoké vlhkosti.

  2 Hydroizolace koupelen, bez ní!

  Dřevo, jak víte, velmi citlivé na vlhkost. To je způsobeno tím, že má porézní strukturu. Strom v podstatě funguje jako přirozený regulátor vlhkosti. Přebírá přebytek vody z okolní atmosféry a zanechává ji v suchém prostředí. U koupelen je tato jedinečná vlastnost dřeva opravdu škodlivá. Vyrovnání jeho negativních důsledků umožňuje hydroizolaci stěn, podlah a stropů. V koupelnách se provádí nátěrem nebo okrnoy.

  Hydroizolace je popsána vynikající přilnavostí k jakémukoliv podloží v rámu domu, odolnosti proti zvýšeným teplotám (a které sprchy bez nich?) A agresivním látkám. Mimo jiné se snadno aplikuje vlastními rukama na povrch stropu, podlah a stěn. Žebrované hydroizolace je následujících typů:

 • Asfaltové polymery. Složení se speciálními změkčovadly, rozpouštědly organické povahy,plniva (obvykle latex). Nanášejí se na povrch bez předehřívání, čímž se vytvoří izolační vrstva - co nejsilnější a zároveň plastová. Sprcha s takovou izolací Vás potěší maximálním komfortem.
 • Asfalt. Je horká a studená. První je obtížné instalovat samostatně (je nutné použít speciální zařízení pro ohřev směsi před aplikací na cca 160 ° C). Ale studená asfaltová hydroizolace se snadno aplikuje a nevyžaduje použití žádných speciálních pomůcek. Nelze ho však ošetřit betonovými základy.
 • Akryl. Takový izolátor je zcela ekologický, nerozlišuje ostré pachy, má vynikající trvanlivost a plasticitu. Akrylová hydroizolace je pravděpodobně nejmodernější a nejinovativnější. Je vyroben ve formě vodných emulzí. Takovou kompozici můžete snadno chránit před přebytečnou vlhkostí.
 • Směsi bitumenových polymerů se také často používají v koupelně pro podlahu a stěny. Jejich polymerní komponenty zaručují vysokou plastickou charakteristiku izolační vrstvy a asfaltová hmota ji spolehlivě drží na ošetřeném povrchu.

  Asfaltová polymerní směs pro hydroizolaci

  \ t

  Vkládání materiálů do sprchy vlastníma rukama je dost obtížné. Tento postup je považován za velmi pracný (je třeba připravit povrch, dobře ho osušit, pak zdůvodnit a teprve poté přejít na hlavní provoz). Po nalepení hydroizolace můžete za denpokračovat ve stavebních činnostech v koupelně.

  Pod taktickou obranou vodou se obvykle rozumí toil a dlouho používané materiály. Ale teď platí jen málo. Koupelna v dřevěném domě je nyní častěji izolována iso-elastomem, můstkovou deskou, isoplasmem a dalšími filmovými materiály impregnovanými speciálními roztoky.

  Lepení hydroizolace ve sprše v typu instalace je rozdělena na naplavyayemuyu a samolepicí. V prvním případě musí být fólie předehřátá plynovým hořákem (někdy na poměrně vysokou teplotu), aby se roztavila vrstva lepidla, a pak se nanese na základnu stěn, stropů nebo podlah. Samolepicí materiály se snadněji připravují. Odstraňují ochrannou vrstvu a vytahují je.

  Specifický typ hydroizolace pro koupelnu v konstrukci stromu (v domě protokolu, v rámu domu, a tak dále) si vybrat pro vás. Zaměřte se na finanční rozpočet, odborné poradenství a vlastní preference.

  3 Pokyny pro uspořádání podlahy v koupelně - vše je jednoduché

  V rámovém domě, stejně jako v budovách vyrobených z válcového dna nebo jiného dřeva, jsou podlahy ve sprchových místnostech uspořádány takto:

  Nejprve proveďte hydroizolaci základny. Důležitý bod! Současně s ochranou proti vodě je provedena podlaha a ochrana před vlhkostí stěn místnosti. V tomto případě je vytvořen tzv. Žlab. Izolace je navrstvena na povrchu podlahy a začíná na povrchu stěny.

  Hydroizolace podlahy v koupelně

  Pak to udělejlešení Není zde žádný problém: položte tepelný izolátor (je oblíbený u izolace hliníku), nasaďte na něj výztužný rám nebo výztužnou mříž a stavbu zalijte pevným roztokem stavebního písku a cementu (podíly 3 až 1 + vody v objemu, podobně jako množství směsi cement-písek).

  Po vysušení potěru musíte provést hrubé práce na stěnách a poté pokračovat v instalaci dlaždice nebo jiného obkladového materiálu, který jste si vybrali pro svou sprchu. Myslíme si, že nebude problém s uspořádáním podlahy v koupelně dřevěného domu.

  4 Hydroizolace a povrchová úprava stěn a stropů - a to není problém pro domácího mistra!

  Obložení povrchů stěn v koupelnách je nejčastěji prováděno pomocí dlaždic. Je upevněn na stavbu sádrokartonu (GKL). Pokud vám dlaždice nevyhovuje, můžete provést obklady stěn dřevěnými kolejnicemi. V tomto případě zmizí potřeba instalovat dělicí stěny základny.

  Zajímavá a další návrhářská varianta úpravy stěn. Je nazýván kombinovaným. Touto metodou se většina povrchu stěny otáčí pod stromem a dlaždice se ošetřují místy, kde při koupání spadlo mnoho vody (povrch před umyvadlem, roh, kde je sprcha nebo vana).

  Tváří v tvář zdi pod stromem

  Vyberte si jakoukoli možnost, která vás osloví, ale nezapomeňte na povinnou hydroizolaci stěn. Je to jednoduché. Před opláštěním povrchů stěnGKL nebo dřevěné kolejnice, proveďte jeden z následujících úkonů:

  • na stěně otřete speciální polyethylenovou fólii (nejlépe ve dvou vrstvách) pomocí sešívačky na stavbu;
  • ošetřují stěny mazací hydroizolační směsí nebo je obtěžují vybranou hydroizolací.

  Pokud se rozhodnete použít polyethylenový film, věnujte zvláštní pozornost organizaci účinného větracího systému v koupelně. Dobrá ventilace je však vyžadována i jinými způsoby, jak chránit místnost před nadměrnou vlhkostí.

  Podobně lze provést i hydroizolaci stropu ve sprše. Čelní vrstva stropu se doporučuje vyrobit ze speciálního sádrového vlákna nebo z již zmiňovaných sádrokartonových desek odolných proti vlhkosti. Věnujte pozornost! Pro stavbu kostry takového designu je žádoucí koupit profily, které se obvykle používají mimo domov. Zpočátku jsou ošetřeny speciálními antikorozními kompozicemi. Pro rám stropu se perfektně hodí.

  Dokončení povrchu stropu podle vašich představ. Pro tyto účely můžete použít magnezitové nebo cementové holicí desky. A pokud je vaše koupelna dostatečně velká, zkuste nainstalovat napínací konstrukci. Toto ošetření stropu osloví estetiku!