Koupelna vlastníma rukama - příklad opravy koupelny s vlastními rukama foto

Koupelna s vlastními rukama

Vana je místnost, která patří všem členům rodiny současně, takže by měla být vybavena tak, aby byla pro všechny pohodlná. V koupelně ráno se sprchujeme, dobíjíme s pozitivními emocemi a energií, a ve večerních hodinách teplé koupele, relaxaci po dlouhém pracovním dni v útulné atmosféře samoty. Pokud není koupelna dlouho opravena a její vzhled není dobře upravený a staromódní, mohou být nutné k dosažení výše uvedených výhod velké opravy. To je poněkud pracná záležitost a není to drahé. Pokud chcete ušetřit peníze a neplatíte za opravy odborníků, můžete provést opravy v koupelně vlastníma rukama. Při rozhodování by však mělo být vše naplánováno a jasně zváženo. Často se stává, že množství práce, které je třeba udělat, je dvakrát tak velké, jak bylo původně plánováno. Například při výměně potrubí se může ukázat, že trubky konečně zrezivěly a měly by být vyměněny. Nebo instalaci teplé podlahy pod dlaždice, ukazuje se, že je čas nahradit staré vedení.

Proto není nutné spěchat, aby si koupelnu opravili sami. Předem určete plán akcí, proveďte odhad nákladů a seznam potřebných materiálů. Pokud jde o plánované práce plánu, bude tento seznam zhruba obsahovatnásledující body:

 • Odstraňování starých lázní.
 • Oprava kanalizačních a vodovodních systémů.
 • Náhradní vedení.
 • Vyrovnávací prácestěny a podlahy.
 • Obklady stěn a podlah dlažbou nebo jinými materiály.
 • Oprava stropu.
 • Náhradní instalatérské práce.
 • Sanitární práce.
 • Čištění a zametání po opravě.

Po vytvoření takového seznamu údajných prací se předem rozhodnete, že si můžete seznam vytvořit sami, a v jakém okamžiku budete potřebovat pomoc odborníků, kde je můžete předem vyhledat, abyste neztráceli čas hledáním v procesu opravy koupelny. Je důležité zdůraznit, že vysoká vlhkost v koupelně ovlivňuje její zpracování, proto používejte pouze kvalitní materiály pro povrchovou úpravu vany a proveďte dobrou hydroizolaci.

Obsah
 1. Oprava stěn koupelen vlastníma rukama
 2. Oprava koupelny vlastní rukou
 3. Oprava oken koupelny s oknem
 4. Příklad opravy koupelny vlastníma rukama foto

Opravy koupelen vlastníma rukama

Malování stěn v koupelně - velmi jednoduchý a ekonomický způsob, jak je uvést do pořádku. Tento způsob je vhodný, pokud jsou stěny relativně rovnoměrné. Vynikající akcentem v interiéru může být dobrá čistící tapeta, jsou odolné proti vlhkosti a po nich stačí jen postarat se o utěrku. Pokud jde o tapetu vázání, pak můžete použít běžné tapety, které nemají vlhkost-důkaz efekt. V této situaci však budou muset být pokryty polyuretanovým lakem pro ochranu před vlhkostí. Doporučují se stěny přímo nad vanou nebo sprchouOpakujte s více spolehlivými materiály, s použitím dlaždic, nárazuvzdorného skla nebo plastu. Vhodné pro zpracování a spojování desek pokrytých polyuretanovým lakem.

Oprava koupelny vlastní rukou

\ t

Opravy koupelen vlastníma rukama

Podlahy by měly být pokryty materiálem velmi odolným proti vlhkosti a zároveň by se daly snadno ošetřovat a umývat. Volitelně můžete použít vinylový nebo korkový povlak. Vinylové podlahy jsou poměrně praktické a zátky jsou považovány za pohodlné a teplé, navíc mají dlouhou životnost. Ve srovnání s těmito typy krytů je podlaha považována za méně výhodnou. Nejrozšířenější variantou pro podlahu v koupelně byla keramická dlažba. Tento materiál je trvanlivý, ale na takové podlaze je zima a není pohodlný chodit, zejména po teplé sprše. Proto, volba této metody podlahové krytiny, měli byste zvážit instalaci teplé podlahy pod dlaždice. Také pro podlahy je často používán mramor, ale má značný mínus - velmi kluzký povrch a je levný.

Oprava koupelnových oken s oknem

Je-li v koupelně okno, musí být během procesu opravy také přeměněno. Okno se může stát živým akcentem v interiéru koupelny. Pokud je malý, bude vypadat dobře jako špinavé, neprůhledné sklo. Často nahrazují obvyklé sklo v zrcadle. Standardní okno lze převést pomocí Roman, Roll neboJaponské záclony. Tradičně mají délku okenního parapetu. Pokud je panoramatické okno a koupelna dostatečně velká, pak je fantastický let ve výběru záclon neomezený. To může také být odrůdy francouzské, londýnské nebo rakouské záclony, v závislosti na stylu interiéru koupelny. Kromě sofistikovaných záclon můžete zavěsit žaluzie pro praktičnost a funkčnost.

Příklad opravy koupelny vlastními rukama foto

, )